Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kraina spełnionych marzeń

Pokaż wątki Pokaż posty

Kraina spełnionych marzeń

Angelika95 20:33, 23 sie 2023


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 1024
Potwierdzam - maliny są bardzo ekspansywne, z tego powodu musiałam je w tym roku przenieść - rosły zbyt blisko ściezki, a przy wyrywaniu odrostów niszczyła mi się całą ścieżka, bo mają mocne korzenie. Zresztą i tak zaraz odrastały.

Podoba mi się u Ciebie, masz ładnie czyściutko, jak Ci się roślinki rozrosną to będzie jeszcze ładniej
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
MagdaLenka 21:20, 23 sie 2023


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 856
Angelika95 napisał(a)

Podoba mi się u Ciebie, masz ładnie czyściutko, jak Ci się roślinki rozrosną to będzie jeszcze ładniej


Dziękuję. Bardzo mi miło.
W sumie już widać różnicę w wielkości roślin. Po posadzeniu bardzo długo stały w miejscu, ale gdy tylko "złapały przyczepność", to nagle ruszyły jak szalone. Jutro zrobię zdjęcia dla porównania. Poza tym mam gotową kolejną rabatę pod oknem, bo nareszcie robotnicy zdemontowali rusztowanie.
____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
Angelika95 21:27, 23 sie 2023


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 1024
Oo to koniecznie jutro pokaż zdjęcia u mnie też się ładnie rozrosły, za każdym razem jak jestem na budowie to sobie powoli przejeżdżam autem, żeby się napatrzeć, zamiast na dom patrzę na rabatę, ale jestem z niej ogromnie dumna

Widzę, że zniechęcenie Ci już minęło, fajnie jakie plany ogrodowe na najbliższy czas?
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
MagdaLenka 23:06, 23 sie 2023


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 856
Angelika95 napisał(a)
Oo to koniecznie jutro pokaż zdjęcia u mnie też się ładnie rozrosły, za każdym razem jak jestem na budowie to sobie powoli przejeżdżam autem, żeby się napatrzeć, zamiast na dom patrzę na rabatę, ale jestem z niej ogromnie dumna

Widzę, że zniechęcenie Ci już minęło, fajnie jakie plany ogrodowe na najbliższy czas?


Planów ogrodowych jest bardzo dużo. W najbliższym czasie będziemy robić opaskę z kostki wokół garażu. Potem wypadałoby zrobić tam porządek i urządzić cześć gospodarczą. Deski na rabaty wyniesione do warzywnika nadal leżą odłogiem, a chciałabym przed zimą zaolejować je, skręcić i poustawiać. Będziemy też wyznaczać kolejne rabaty i przykryjemy je folią budowlaną, żeby zdusić trawę. Być może podczas urlopu we wrześniu zrobimy rabatę środkową, choć nie robię sobie na to wielkich nadziei.
Oczywiście w międzyczasie wieczne plewienie.
____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
Makao 06:59, 24 sie 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4375
A co będziesz robić z tych desek? Piszesz że na rabaty czyli jakaś pergola czy jakiś inny plan masz?
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Angelika95 09:12, 24 sie 2023


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 1024
Plany są, powoli je zrealizujecie z desek pewnie rabaty wzniesione?
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
MagdaLenka 18:05, 24 sie 2023


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 856
Z desek będą skrzynie na warzywa. 6 sztuk o wymiarach 1x2m. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie będziemy już odżywiać się własnymi produktami.
Pergole chciałabym metalowe. Planuję zamówić w kuźni na wymiar, bo potrzebuję mocnej konstrukcji pod kokornak. Poza tym huśtawka z pergolami po bokach, też metalowa, w takim stylu:

____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
MagdaLenka 18:11, 24 sie 2023


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 856
Kilka zdjęć z dzisiaju. Rozplenice wreszcie się rozhasały.




Róża Aspirin Rose faktycznie jest świetna dla początkujących. Rozrosła się czterokrotnie i kwitnie drugi raz.
____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
MagdaLenka 18:18, 24 sie 2023


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 856
Wczoraj dokończyłam rabatę pod oknem. Na dzisiaj mam w planach to samo po drugiej stronie ganku.




Hortensje Phantom na razie posadzone co metr. Gdy już się mocno rozrosną, to środkową przeniosę w inne miejsce.
Carexy i brunnery też są tutaj tymczasowo, do podpędzenia.
____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
MagdaLenka 18:23, 24 sie 2023


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 856


Hakonechloa rozkręca się powoli.
Muszę zabrać stąd hosty, bo mają za dużo słońca. Wrócą tu, kiedy hortensje i grujeczniki podrosną i zrobią cień.
____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies