Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Bukszpan (Buxus) - uprawa

Pokaż wątki Pokaż posty

Bukszpan (Buxus) - uprawa

ZbigniewG 09:28, 26 lut 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8909
Gardenarium napisał(a)
To jak go utniesz - zrób sadzonki. To poszukiwany towar

będę kombinował i z sadzonek i może z odrostów ale ich nie widać
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
kabriolina_sf 14:35, 26 lut 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 84
ok. A jak często trzeba je podlać?

Wiem, że moje pytania są trochę tendencyjne. Wybacz to z mojej niewiedzy i nieporadności w tym temacie.
____________________
Kabriolina- Na pustyni przy puszczy
Gardenarium 21:36, 26 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie ma jedynie słusznej odpowiedzi jak często podlewamy

W sezonie wegetacyjnym, gdy rośnie podlewamy tak, żeby ziemia była stale wilgotna. Ale jak się dobrze zakorzeni to wytrzymuje także okresy suszy (tylko może wyglądać właśnie jak twoje okazy) Częstotliwośc podlewania i dawki zależą od wystawy: słonecznej czy cienistej, przepuszczalności gruntu, grubości ściółki lub jej braku, wiatru i wielkości rośliny. Także od obfitości podlania jednorazowego.

Jak nie umiesz ocenić to włóż palec do gruntu i pogmeraj w korzeniach, mokre czy suche umiesz chyba ocenić?

Przed zimą rośliny zimozielone podlewamy obficie, bo one transpirują wodę z liści także zimą, a w okresie odwilży dolewamy.





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kabriolina_sf 09:04, 27 lut 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 84
Latem to nie mam problemu z oszacowaniem ile podlać. mam za to problem ile tego w zimę. Czy tez ma mieć wilgotno?
____________________
Kabriolina- Na pustyni przy puszczy
Borbetka 09:14, 27 lut 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Młode rośliny trzeba obserwować. Ja mam mało roboty, bo grunt a natury wilgotny i bardziej muszę uważać na grzyba, bo moje bukszpany są zalewane. Dla tej rośliny susza lepsza niż wilgoć, ale piszę o starych okazach, dobrze zakorzenionych. Rób tak jak z roślinami w doniczkach w domu, ma sucho, to podlej i już.
____________________
borówcowy wizytowka
Martuska507 14:50, 04 mar 2015


Dołączył: 08 lut 2015
Posty: 68
Czy tym moim bukszpanom coś dolega? Poradźcie.


Szmata już zdjęta
____________________
Marta - Ogród w kształcie litery U
Gardenarium 20:27, 04 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nic im nie będzie. Zaczną rosnąć i będą piękne. Przytnij, zabudują się, wyrównają.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Martuska507 20:33, 04 mar 2015


Dołączył: 08 lut 2015
Posty: 68
Czy mogę już teraz przyciąć? Bardzo dziękuję za cenne rady
____________________
Marta - Ogród w kształcie litery U
lindsay80 16:58, 06 mar 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Witam,
proszę o poradę dotyczącą wyglądu moich bukszpanów, zamiast ładnych zielonych liści, te najmłodsze są takie żółto-brązowo-zielone.
Już jesienią zaobserwowałam, że zaczęły tak wyglądać, sadziłam je późnym latem.
Pewnie trzeba je czymś zasilić, ale ja jeszcze nie wiem czym, więc będę wdzięczna za instruktaż
____________________
Tu ma być ogród :)
Mazan 19:38, 06 mar 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Lindsay80

Myślę, że to tylko choroba fizjologiczna powodowana przez niedobór wody i chłodne, a nawet zimne wiatry. Prawdopodobnie nie jest to zaciszne miejsce i na przedwiośniu, gdy temperatura powietrza wzrasta, a korzenie nie pobiorą wody efekt jest na najmłodszych liściach.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies