Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przy ścieżce

Pokaż wątki Pokaż posty

Przy ścieżce

vita 21:21, 11 kwi 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
Kontonaogrod napisał(a)
Pozachwycalam sie klimatycznie, cudnie! U mnie na glinie nie ma szans na wiekszosc Twoich cudow. Przynajmniej u Ciebie poogladam, dziekuje


Dzięki Karola Jak zdążyłam poznać twoją determinację we wszystkim co robisz, jak zechcesz, cuda będą i u Ciebie rosły Ja też mam glinę, tyle, że i mam sporo cienia
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Makao 22:35, 11 kwi 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4321
vita napisał(a)


Myślę, że przydałoby się dodać ziemi liściowej lub kompostu, bez wykopywania, cienką warstwę. Ważne też jest nawadnianie w czasie suszy na lżejszych glebach. Nie wiem jakie masz, ale w sprzyjających warunkach powinny się szybko rozrastać.

Mój stopowiec tarczowaty. Z roku na rok go więcej.



Muszę sprawdzić bo tam chyba glina jest. To jedyna rabata u mnie z gliną ale nie wiem czy cała.

Ten tarczowaty wygląda jak rodgresja
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
sylwia_slomc... 22:45, 11 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
vita napisał(a)


Zapomniałam, że aby zawiązały się owoce potrzeba męskiego zapylacza. Mój drugi miłorząb o nieokreślonych cechach płciowych, to może jeszcze nie w tym roku te śmierdzące owoce?
Wąchasz pierwiosnki? Jakieś spostrzeżenia? Za słowo trzymaj, wcześniej czy później dotrzymam
Jak epimedia kiepsko rosną u Ciebie, to masz cięższą glebę niż ja, o ile to w ogóle możliwe. A może to inne czynniki?

Glina i muł trochę rozluźnione kora i liśćmi z drzew, ale nie bardzo bo mułu trzy lata dodawało. Teraz sobie myślę, ze może znalazły się za głęboko..., ale to chyba nie to bo inne mam na rabacie nie zamulanej, a jest to samo. Trzymam za słowo z przyjazdem, a na tamto poczekam nie problem, ogród mnie uczy cierpliwości stale
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:47, 11 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
vita napisał(a)
W którymś momencie życia zaczyna wręcz galopować Ja już nie poganiam czasu, zwłaszcza w ogrodzie, he he.

U mnie galopuje od trzech lat i z roku na rok szybszy ten galop, a ja coraz wolniejsza.
Nie strasz mnie nawet tym bluszczem bo posadziłam sporo po całym ogrodzie jako zadarniacz na rabatach z drzewami i krzewami. Barwinek zresztą też. Na razie barwinek bardziej mnie przeraża.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:51, 11 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
vita napisał(a)


Myślę, że przydałoby się dodać ziemi liściowej lub kompostu, bez wykopywania, cienką warstwę. Ważne też jest nawadnianie w czasie suszy na lżejszych glebach. Nie wiem jakie masz, ale w sprzyjających warunkach powinny się szybko rozrastać.

Mój stopowiec tarczowaty. Z roku na rok go więcej.


Mój posadzoney pod brzozami i wiśniami w sezonie mega tam sucho wiosną mokro stopowce sobie radzą i przyrastają nawet nieźle jak na tak krótki czas od sadzenia...
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:52, 11 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
vita napisał(a)
Bluszcz na jednym z żydowskich cmentarzy w Krakowie. Zagarnia i zadusza. Zadarnia też czosnek niedźwiedzi, o pesto pomyślałam przelotnie jak zobaczyłam te łany. Bardzo przelotnie


Bardzo mnie takie klimaty ujmują.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ewsyg 20:59, 12 kwi 2024


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654





Przysiadłam sobie na tej ławeczce i napawałam się pięknem Twojego ogrodu.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
vita 19:47, 13 kwi 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
Makao napisał(a)
Muszę sprawdzić bo tam chyba glina jest. To jedyna rabata u mnie z gliną ale nie wiem czy cała. Ten tarczowaty wygląda jak rodgresja


Faktycznie Ale liście ma znacznie mniejsze.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 20:51, 13 kwi 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
sylwia_slomczewska napisał(a)

Glina i muł trochę rozluźnione kora i liśćmi z drzew, ale nie bardzo bo mułu trzy lata dodawało. Teraz sobie myślę, ze może znalazły się za głęboko..., ale to chyba nie to bo inne mam na rabacie nie zamulanej, a jest to samo. Trzymam za słowo z przyjazdem, a na tamto poczekam nie problem, ogród mnie uczy cierpliwości stale


A może na zamulonej rośnie zbyt głęboko, a na tej drugiej miejscówce ma niewystarczająco kwaśno?
Ziemia przepuszczalna i kwaśna to najlepsze środowisko dla stopowców.
To postraszę Cię jeszcze bluszczem, he he

Posadziłam siedem maleńkich sadzonek. Tu na płocie.



A tutaj spełzł już na rabatę, za chwilę zadusi rosnące tam konwalie. Parę lat temu usuwałam go z pnia brzozy, z trudem wielkim. Wycinanie z rabat jest też trudne, wrasta w rośliny. Potem kontener zielonych odpadów. Barwinek nie lepszy, ten z kolei głęboko się korzeni. Może u Ciebie, na większym ogrodzie na razie nie stwarza problemów, ale do czasu



____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 20:59, 13 kwi 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
ewsyg napisał(a)


Przysiadłam sobie na tej ławeczce i napawałam się pięknem Twojego ogrodu.


Dzięki Ewa Mnie też się już raz w tym sezonie zdarzyło przysiąść, ławeczki w ogrodach są właściwie zbędne Wybrałaś tę, z której mam widok na leśny ogród sąsiada



____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies