Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przy ścieżce

Pokaż wątki Pokaż posty

Przy ścieżce

vita 23:15, 17 kwi 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Miało być dwa stopnie na plusie...
Parę astilboidesów znów będzie startować od zera, kirengeszomy mi nie żal, ale kwiatów storczyka bardzo. -2 kwiaty, ech!



____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Magara 23:39, 17 kwi 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6633
Vita, trudny masz wątek Co i rusz muszę googla pytać o rośliny

Na ślimaki sypię już od miesiąca, ten eko, ferramolowy preparat.
Odpukać, strat nie zauważam ślimakowych a pada
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Basieksp 09:23, 19 kwi 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10248
U nas narazie bez strat pogodowych. Ale najgorzej ma być w weekend. Ale prognozy nie zawsze się sprawdzają i może nie będzie tak źle? tak sobie pomyślałam a rośliny masz fajne, ciekawe, tak jak pisze Magara lubię takie różne, rośliny poznawać, nie mam ich dużo ale czasami coś sobie podpatruję i zapraszam do ogrodu, z różnym skutkiem
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Wafel 10:03, 19 kwi 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 881
Ciekawy ogród, przynajmniej tu nie nabieram chęci na kupowanie chciejstw, bo bym prawie wszystko usmażyła na mojej patelni No i faktycznie, człowiek u ciebie musi z wujkiem Guglem spacerować, ale jaki to przyjemny spacer, miodzio. Dopiero dziś ogarnęłam, że masz nowy wątek. Fantastyczne zakamarki i ten zegar...
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Ewa777 14:39, 19 kwi 2024


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
Ja też dopiero dziś zauważyłam, że masz nowy wątek. Do tej pory zastanawiałam się kiedy coś wrzucisz u siebie, a tu taka niespodzianka. Za to jaka miła, dzięki temu, ze dużo zdjęć wrzuciłaś. Dla mnie Twój ogród jest botaniczny. Większości roślin zupełnie nie znam. Dobrze, że masz je, wprawiasz w zachwyt
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Helen 20:27, 19 kwi 2024


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8301
Dobrze, że napisałaś, że masz nowy wątek Zaznaczam i podziwiam
____________________
Helen - Hortensjowo
ElzbietaFranka 20:42, 19 kwi 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Też się martwię o moje rośliny.
U mnie wydmuchow więc pewnie było na minusie przy gruncie.
Na szczęście z czwartku na piątek to ostatnia noc z przymrozkami w moim rejonie.

W każdym razie hortke ogrodowa mam nadal w kokonie otulona.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
vita 22:22, 19 kwi 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
sylwia_slomczewska napisał(a)

Nie istnieje


Pytając czy istnieje piękniejszy widok, miałam na myśli rozczapierzające się liście rabarbaru
Żadna inna roślina nie ma takiej ekspresji wyrazu
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 22:37, 19 kwi 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
sylwia_slomczewska napisał(a)

Broń nie czekaj, ja hosty już na początku marca obsypałam choć jeszcze kły pod ziemią siedziały. Teraz też chodzę i zaglądam, czy nie żrą. W tym sezonie już 2 kg poszło. Pełno 2 cm z ziemi wyłazi. To pewnie tegoroczny wylęg. Nie chcę nawet myśleć ile się nalęgło w tym ugorze sąsiada.


Jestem Ci wdzięczna za motywację w zeszłym roku, gdyby nie Ty, to ciągle zbierałabym ręcznie, widzę teraz, że plaga trudna do opanowania. Hosty? No tak, je też ślimaki lubią, tych nie podsypuję, jeszcze 2 kg Ja zużyłam 0,5 kg na rok, ale ja mam mniejszy ogród.

Popatrzyłam na cytowane przez Ciebie zdjęcie moich zimowitów, i tak, ja też piękniejszych nie widziałam, he he
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 22:47, 19 kwi 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Joku napisał(a)
Ciekawe co z tej odzyskanej cebuli wyrośnie?


Nadal myślę Coś mi ta bulwa przypomina, miałam podobne w rękach, ale nic nie przychodzi do głowy. Płytko w doniczce posadziłam, oznaczyłam, czekam Dużej niespodzianki nie będzie, bo to któraś z moich roślin
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies