Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej

agniecha973 09:46, 24 wrz 2014


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Pszczelarnia napisał(a)
Dzielnie z rozmachem pchasz do przodu.
Praca w ogrodzie i sprawy ogródkowe napędzają te strony.

Gratulacje.


Dziękuję.
A rosnące chwasty napędzają pracę w ogrodzie

nieszka napisał(a)
Poczytałam o truskawkowych odmianach. Pojęcia nie miałam że jest ich aż tyle...
A no i gratulację tysiączka!


Dziękuję.
Odmian truskawek tyle, że nie wiadomo za co złapać w sklepie. Każda z opisu super. Jak w reklamie

ewalm napisał(a)


Się wstrzeliłam? A w co?


Ewa, wstrzeliłaś się w obrazek, który noszę w głowie od połowy sierpnia. Pisałam o nim - dojrzałe zboże i chabry niebieskie (maka nie było ). Zdjęcia nie mam, ale Twoje ma w sobie te kolory.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Pszczelarnia 11:12, 24 wrz 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Będzie więcej próchnicy z tych chwastów. Ja rzucam prawie wszystkie, bo i tak nie widzę różnicy w pieleniu bez kompostu i z kompostem. Może na początku kiełkują ochoczo ale gracki w ruch i po sprawie. Jest jeszcze motyka holenderska (muss u Dany zakupić albo na starociach).
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
agniecha973 11:20, 24 wrz 2014


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
To ja mam dwie pryzmy kompostowe - czystą i "nieczystą". ta druga zdecydowanie większa
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
ewalm 13:07, 24 wrz 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Aaa, teraz rozumiem. Wolno, ale pojełam. Wspomnienie lata skąd inąd, (podobnie jak mrożone truskawki w mojej zamrażarce, którą musze dzisiaj odmrozić - nie cierpię tego).

Jak Pszczelarnia ładnie to ujeła: "gracki w ruch i po sprawie" bardzo mi się podoba, muszę sprzedać dzieciom ten tekst .
____________________
Ogródek na trzy lata
Jagodaa 19:23, 25 wrz 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Aga, zadam od razu pytanie, bo pewnie się nie doszukam sama... Podobno Magnolia radziła Ci kiedyś wsadzenie kilku sadzonek w jeden dołek, aby uzyskać formę wielopienną - czy to nie była przypadkiem brzoza? i czy zrobiłaś tak?
Szukam wielopiennych brzóz pożytecznych, ale nie wiem, czy znajdę. Pomyślałam o takim prostym rozwiązaniu i Beata-Butterfly skierowała mnie właśnie do Ciebie .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
agniecha973 20:24, 25 wrz 2014


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Dokładnie tak. Brzoza Doorenbos czy coś w ten deseń. Mam 3 szt. w jednym dołku. Na razie nie widać za mocno tej wielopniowości, ale z roku na rok będzie co raz lepiej, bo pnie co raz grubsze, więc i efekt co raz lepszy. Pomysł bardzo trafiony i powiedziałaby, że wręcz naturalny. Jak się przyjrzysz w naturze brzozom, to często takie przytulone zobaczysz. Nawet u siebie na działce mam dwie rosnące tuż obok siebie.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Jagodaa 20:45, 25 wrz 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Boję się tylko, że jeśli stworzę takie trzy grupy po trzy na nie za dużej przestrzeni to korzeni też będzie trzy razy tyle i inne rośliny będą miały ciężko... Kiedyś sadziłam tak po kilka pospolitych brzóz, ale na wielkiej działce, bo właśnie bardzo podobały mi się w ten sposób naturalnie rosnące.

Dziękuję za potwierdzenie, skoro tak postanowiłyście z Magnolią, to na pewno nie będzie błędem zdecydować się na takie rozwiązanie .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
agniecha973 20:50, 25 wrz 2014


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
No z brzozami jest problem, bo korzenie mają gęsto i płytko. Nie umiem doradzić. A co masz zaplanowane w okolicy.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Jagodaa 21:51, 25 wrz 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Pod brzozy planuję właściwie same trawy, za nimi żywopłot z cisa (w odległości ok 2-2,5m).
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Zielona 22:03, 25 wrz 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Bułka z masłem

Trawy i tak lubią sucho, a ja posadziłam miskanty pod narożnikową brzozą /zwykłą!/ na froncie w odległości 70cm od jej 4-letniego pnia Trawy żyją, rosną i mają się świetnie Nawet zakwitły!


edit:
ups... Przepraszam, Agnieszko - byłam przekonana, że odpowiadam Jagodzie w Jej wątku, bo tam tez dyskusja o brzozach
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies