Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej

grupa_trzyma... 15:01, 18 wrz 2014

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Chyba się źle wyraziłam. Pod pojęciem zasilanie miałam na myśli obornik lub kompost. Nie wiem tylko czy dla truskawek to dobrze czy raczej nie. Granulek nie chcę sypać. Masz stronę 997
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
Pszczelarnia 15:12, 18 wrz 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Agnieszko z grabiami, ja bym nic nie dawała. Szkoda zachodu. Co z Twoimi truskawkami jest nie tak? Obornik mże być za mocny jakikolwiek by był albo nie był (być albo nie być), chyba że będzie próchnicą ale tę próchnicę lepiej przeznaczyć na nowe zagony. Cykliczność odnawiania truskawek nie wymaga nawożenia w trakcie.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gabriela 15:24, 18 wrz 2014


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Zgadzam się z Ewą, żadnego zasilania truskawek na zimę, ewentualnie na wiosnę ten , kompost, ale lepiej użyć skoszonej trawy, albo słomy jako mulczu i tyle.
Jak sadzę truskawki, to do ziemi kompostowej i pod każdy krzaczek daję łopateczkę starego obornika. I na trzy lata zupełnie wystarczy. Tak mnie tata nauczył.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
grupa_trzyma... 15:37, 18 wrz 2014

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Dziękuję pięknie. Moje truskawki są niczego sobie. Myślałam, że je trochę dopieszczę i tyle. Ale skoro mówicie, że się obejdzie, to lepiej dla mnie.
Chciałam jeszcze sprostować Aga, że moje truskawki sadziłam zeszłej jesieni a nie wiosną.
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
Anita1978 16:12, 18 wrz 2014


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840


Cudne!!! Jaka to odmiana? Green coś tam?
____________________
ogródek Anity
agniecha973 20:00, 18 wrz 2014


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Green Jewel, Anita.

Gadu gadu było jak byłam w pracy
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Tess 11:26, 19 wrz 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
agniecha973 napisał(a)
Przy takiej powierzchni do obsadzenia



kupuje się sadzonki



dzieli na maksa (jak batonika Grześ)



i obsadza w takich odstępach, że amerykany spokojnie wykonują swoją pracę



Przez pierwszy sezon roślinek nie widać. Za to od chwastów ciężko się opędzić. W drugim sezonie jest już lepiej, a dopiero w trzecim roślinki zaczynają się powoli do siebie zbliżać i zasłąniają powierzchnię. To się równa trzy lata ostrej walki z chwastami.



To zdecydowanie dużo więcej pracy niż posadzenie rośliny z doniczki bez dzielenia, gdzie ta od razu startuje, bo system korzeniowy nie musi się regenerować i jest kilka razy większa. Wtedy efekt jest widoczny już w następnym sezonie i zdecydowanie łatwiej utrzymać taką rabatę bez chwastów.


No właśnie. Ale syty głodnego nie zrozumie.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
popcorn 11:49, 19 wrz 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Aga, kawał dobrej roboty! A to już 2gi sezon tej rabaty??
____________________
Mój nowy ogródek
agniecha973 12:05, 19 wrz 2014


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Tesiu

Karoloina, to zdjęcia z 2012 roku. Jak przeplewię to pokażę jak teraz wygląda. Niestety runianka już drugi rok odwala ten sam numer - po większych lipcowych opadach deszczu zaczyna wypadać w najniższej częśći rabaty, więc chyba tam, gdzie gromadzi się najwięcej wody. W tym roku bardzo dużo wypadło i mam cały pasek bez runianki. Posadziłam tam małe dzielone sadzonki tiarellek i zaczęły puszczac maleńkie listki, więc żyją. Zastanawiam się nad podmianą runuianki na tiarelle. Albo nad dołożeniem pasa czegoś co pasowałoby do reszty (bluszczu i runianki) ale tylko na samym dole. Różnie myślę. Podpytam Magnolię jak się odezwie co zrobić.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Bogdzia 20:58, 19 wrz 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Agnieszko piękne rabatki pokazujesz, wszystko bardzo urosło, ślicznie jest.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies