Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Świerk serbski - Picea omorika

Pokaż wątki Pokaż posty

Świerk serbski - Picea omorika

martika 15:31, 17 maj 2013


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
I jeszcze coś, nie wiem czy to nrmalne?
To jest lepkie.
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
Sebek 23:07, 20 maj 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
To efekt żerowania jakiegoś szkodnika, pewnie przędziorka lub innego robala. Dzisiaj kupiłem Magus, myślę, że powinien pomóc....
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Keri 12:39, 30 maj 2013


Dołączył: 16 lip 2012
Posty: 307
Czy to są świerki serbskie? kiedyś dostałam takie maleństwa w zamian za makulaturę, posadziłam i urosły jakieś 10cm ale dalej nie mam pewności czy to omorica jest?
____________________
Agnieszka Zielona przystań
ZbigniewG 19:58, 30 maj 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8907
Agnieszka zobacz czy starsze igły są od spodu mocno srebrzyste jeżeli tak to masz dwa wyjścia
trafiłaś na serba albo...
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Gardenarium 23:17, 30 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Biedniutki i zdjęcie pokazuje że jest zielony, sprawdź bo serbski ma z wierzchu zielone a od spodu srebrne.

Będzie żył
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Keri 10:53, 02 cze 2013


Dołączył: 16 lip 2012
Posty: 307
Od razu sprawdziłam i od spodu są jaśniejsze, jest dość mały więc trudno powiedzieć czy są one srebrne ale chyba tak.
Dołączam zdjęcia:
____________________
Agnieszka Zielona przystań
Keri 11:13, 02 cze 2013


Dołączył: 16 lip 2012
Posty: 307
I jeszcze jedno zdjęcie troszkę martwią mnie brązowe igiełki.
____________________
Agnieszka Zielona przystań
toby 18:22, 02 cze 2013


Dołączył: 12 paź 2012
Posty: 74
Keri napisał(a)
I jeszcze jedno zdjęcie troszkę martwią mnie brązowe igiełki.


Przyrosty ma identyczne jak Daglezja ale to chyba jednak świerk serbski. Na jesieni nie powinnaś mieć już wątpliwości z identyfikacją. Brązowe igiełki... prosze bez dramatu. Nie każdy objaw niesie od razu za sobą katastrofę. Iglaki jak wiesz z czasem pozbywają się starych igieł na rzecz nowych, albo na skutek zmiejszenia dostępu światła albo po prostu czas zrobił swoje. Świerek wyraźnie w zeszłym roku został mocno zaniedbany i przesuszony bo widać po jego zeszłorocznych przyrostach natomiast teraz sama widzisz jakie ładne puszcza więc daj mu szansę się zregenerować i nie dotykaj młodych przystostów.
____________________
Keri 22:02, 02 cze 2013


Dołączył: 16 lip 2012
Posty: 307
Dzięki
____________________
Agnieszka Zielona przystań
agrape 21:53, 08 cze 2013

Dołączył: 03 cze 2013
Posty: 5
Proszę o poradę - w kwietniu sadziłam w moim ogrodzie świerki serbskie (wysokość ok. 160) i generalnie rosną ok., mają dużo przyrostów, ale dzisiaj z bliska zauważyłam, że w jednym zupełnie usechł główny przewodnik (ok. 10 cm), całość w dół i świeże przyrosty rosną bez zmian i na razie nic nie usycha. Czy to może być objaw jakiejś choroby? I czy drzewo samo wypuści nowy poniżej odciętego, czy mam mu w tym pomóc?
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies