Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Świerk serbski - Picea omorika

Pokaż wątki Pokaż posty

Świerk serbski - Picea omorika

Gardenarium 18:26, 08 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na temat sadzenia iglaków jest artykuł

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/355-iglaki-sadzenie-i-pielegnacja

oraz

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/283-latwe-ogrodnictwo-jak-sadzic-drzewa-i-krzewy

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kemotd 22:06, 15 wrz 2013


Dołączył: 23 cze 2013
Posty: 29
chce zakryć dwumetrowy płot sasiada o długości prawie 40 metrów. zamierzam kupić 20 serbów i dać je co 1,5 metra. między nimi co 5 sztuk chciałbym przedzielić je świerkiem pospolitym zeby nie było tak jednostajnie. czy to dobry pomysł ?
Gardenarium 19:07, 23 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zły pomysł, pstrokacizna będzie potem złym tłem dla niższych nasadzeń. To już lepiej pasami, ale jednolite w jednym pasie. Poza tym pospolity rośnie dużo szerzej niż serbski.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Zielona 08:11, 27 wrz 2013


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Danusiu, mam tylko chwilę /ostatnio gonię w piętkę/, dlatego wybacz, że nie szukam w całym wątku. Powiedz, czy jutrzejsze świerki serbskie, które przyjadą wcześnie rano, powinniśmy w jakiś szczególny sposób przygotować do wkopania? Będą w balotach. Wczoraj były solidnie podlewane, a dzisiaj są kopane. Czy i co powinniśmy dać im "w dołki"? Obiecuję, że wieczorem przejrzę cały wątek.
Gardenarium 08:13, 27 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Świerk serbski zadowoli się choćby zwykłym torfem, pamiętaj - nie kwaśnym tylko odkwaszonym, albo workiem ziemi nawet kwiatowej czy ogrodowej... nie jest wybredny, ale daj mu coś do dołka i nie posadź zbyt głęboko, nie zakop szyjki korzeniowej. Po posadzeniu oczywiście podlej
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Zielona 08:20, 27 wrz 2013


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Gardenarium napisał(a)
Świerk serbski zadowoli się choćby zwykłym torfem, pamiętaj - nie kwaśnym tylko odkwaszonym, albo workiem ziemi nawet kwiatowej czy ogrodowej... nie jest wybredny, ale daj mu coś do dołka i nie posadź zbyt głęboko, nie zakop szyjki korzeniowej. Po posadzeniu oczywiście podlej


Dziękuję!
Melduję: Artykuły przeczytałam. Już chyba jestem mądrzejsza. Oby świerki się przyjęły. Sadzimy 20 sztuk. Juuupiiii!!!! Wiem, ze przy moich powierzchniach znikną, ale ja będę wiedziała, ze to już 20 drzew
Gardenarium 16:05, 27 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No pewnie, to znaczna zieleń w Waszym ogrodzie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kemotd 10:59, 29 wrz 2013


Dołączył: 23 cze 2013
Posty: 29
Gardenarium napisał(a)
Zły pomysł, pstrokacizna będzie potem złym tłem dla niższych nasadzeń. To już lepiej pasami, ale jednolite w jednym pasie. Poza tym pospolity rośnie dużo szerzej niż serbski.

zanim przeczytałem już zmieniłem decyzje beda same serby , jutro jade po 30 sztuk i posadze co 1,3 metra czy od płotu 60 cm im wystarczy ?
Gardenarium 11:51, 29 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wystarczy, one przy płocie i tak pewnie po jakimś czasie z powodu cienia się ogołocą, to możesz nawet bliżej, chyba że płot ażurowy to i światło będzie.
Ja teraz żałuję że je posadziłam nawet dalej bo szkoda miejsca zabierać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anulka65 12:21, 01 paź 2013

Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 31
Witam
Chciałam prosic o radę w sprawie rabatki.
Już naprawdę wymyślałam co by na niej posadzić i na nic sie nie mogłam zdecydować. Były różaneczniki, magnolia, berberysy. Ale w końcu świerk serbski wygrał.
Moje pytanie co mogę do niego dorzucić aby nie była za łyso (podobają mi się trawki i wrzosy ale nie wiem czy będą współgrać)
A może ktoś ma inny pomysł, rabatka nie jest za duża.
Dziękuję wszystkim za odpowiedź
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies