Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Świerk serbski - Picea omorika

Pokaż wątki Pokaż posty

Świerk serbski - Picea omorika

Gardenarium 07:27, 16 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A może pan dał ziemię do iglaków lekko kwaśną? Nic im nie grozi, to nie różaneczniki i nie siejmy paniki, pana nie pouczaj

Przeczytaj natomiast na worku od ziemi jakie było pH. I tyle. I nie przesadzaj, chyba że to był torf kwaśny.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
patrycja_roz... 08:37, 16 kwi 2016

Dołączył: 28 kwi 2012
Posty: 20
Danusiu, a ja zasiliłam nawozem granulowanym do iglaków moje serby, przemieszałam z ziemia, podlałam, co teraz ? Mnie w szkólce tez nikt nie uprzedził, a ja po czasie do tego wątku dotarłam.
szi 09:48, 16 kwi 2016


Dołączył: 11 maj 2015
Posty: 160
Gardenarium napisał(a)
A może pan dał ziemię do iglaków lekko kwaśną? Nic im nie grozi, to nie różaneczniki i nie siejmy paniki, pana nie pouczaj

Przeczytaj natomiast na worku od ziemi jakie było pH. I tyle. I nie przesadzaj, chyba że to był torf kwaśny.


Dziękuję za tak szybką odpowiedź
Sprawdziłam ziemia 4,5-5,5 z domieszką kompostu z kory sosnowej.
To jak już jesteśmy w temacie to odpuszczam sobie nawożenie nawozem do iglaków.
Mam w domu azofoskę czy ona będzie dobra? Wiem, że rozsypać dookoła żeby dotarło do korzenia ale ile potrzeba na takiego serba 1,6m , łyżka wystarczy (bo te opisy na opakowaniach odnośnie metrów kwadratowych troszkę mnie mylą) i kiedy powinnam je nakarmić
Pan w ogrodniczym sprzedał mi jeszcze topsin m500 i kazał pryskać nawet bez objawów. Prawda to czy nie. Jeśli prawda to po jakim czasie pierwszy oprysk i jak często powinnam to robić.
Chodzę oglądam je codziennie i jakieś zwiędnięte się wydają choć mają wilgotno.
Jak już uzyskam odpowiedź na te pytania to reszta serbów, która się u mnie pojawi będzie miała zapewniony lepszy start w życie w moim ogrodzie
pozdrawiam
____________________
Szi
Gardenarium 12:47, 16 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
patrycja_rozycka napisał(a)
Danusiu, a ja zasiliłam nawozem granulowanym do iglaków moje serby, przemieszałam z ziemia, podlałam, co teraz ? Mnie w szkólce tez nikt nie uprzedził, a ja po czasie do tego wątku dotarłam.


Nic, będą żyły chyba że przenawoziłaś.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
dajana 23:26, 17 kwi 2016


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Moje Serby podlewam Florowitem i raz w sezonie żelazem ,jeśli bledną Od czasu do czasu podrzucam im kompost .Rosną w ziemi zasadowej bo taką mam w ogrodzie .Sa zdrowe i pięknie rosną.
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
dajana 23:26, 17 kwi 2016


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Moje Serby podlewam Florowitem i raz w sezonie żelazem ,jeśli bledną Od czasu do czasu podrzucam im kompost .Rosną w ziemi zasadowej bo taką mam w ogrodzie .Sa zdrowe i pięknie rosną.
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
ala 06:12, 18 kwi 2016

Dołączył: 29 wrz 2014
Posty: 27
Czy świerk serbski jeśli kupi się go z gołym korzeniem bez ziemi ma szansę się ukorzenić? Miałby wysokości 50cm.
aina 00:08, 22 kwi 2016


Dołączył: 21 kwi 2016
Posty: 3
Czy świerki serbskie nie ogołocą się, jeśli posadzę tuż przed nimi krzewy liściaste? Chcę je posadzić w odległości ok 60cm "po skosie" od pni świerków. Świerki będą cięte na wysoki żywopłot. Będzie dobrze, czy muszę się jednak liczyć z tym, że po kilku latach takie hortensje (anabelle), derenie czy tawuły wyrządzą jakieś szkody w pokroju świerków? Przepraszam za może trochę naiwne pytanie, ale to mój zupełny początek z "zielonym" Dodam tylko, że wszystkie krzewy prawdopodobnie będą przechodziły cięcia ograniczające wzrost.
patrycja_roz... 07:16, 22 kwi 2016

Dołączył: 28 kwi 2012
Posty: 20
Wczoraj po raz pierwszy opryskiwałam moje szmaragdy tak zachwalanym piniovitem. Mam pytanie, czy świerki z ub roku posadzone tez opryskac ? bo skoro maja wybitnie inne zapotrzebowania glebowe ( nie nawozic standardowo jak do iglakow ) to dolistne tez inne maja ? choiny kanadyjskie opryskac ? jakieś zolte sie wydaja i takie liche.
KasiaW76 08:01, 22 kwi 2016


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Robię objazdowke po szkólkach w moich stronach. Jeśli serby są to duże i drogie albo w skali mikro.
Dużo szkółek ma takie 60-80 cm i nie wiem co myśleć o ich wyglądzie więc proszę o opinie. Potrzebuję 18 sztuk.

____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies