Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Świerk serbski - Picea omorika

Pokaż wątki Pokaż posty

Świerk serbski - Picea omorika

KasiaW76 08:18, 13 kwi 2016


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Danusiu, a powinnas za dobre rady Wnosić bedzie sie skargi na to, ze sie ciebie nie sluchalo, a zażalenie, ze jak sie posluchalo to juz za poźno

Nie wdaje sie w dyskusje z osobami co robia wielkie oczy na pewne informacje. Z urzedniczka nawet nie mam zamiaru dyskutowac skoro nie zna mojego tereny etc...

Pozostslo mi 17 serbow do posadzenia.... masakra bo u mnie zloza łupka po drodze....

Danusiu co to za gatunek iglaka na zdjeciu ? Niestety ja nawet nie wiem czy on ma cos wspolnego ze swierkiem czy nie




____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
KasiaW76 08:22, 13 kwi 2016


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Mirka napisał(a)
Nie bój się i posadź serby bo Danusia zawsze od serca radzi Danuś pozdrawiam


Tyle to Ja tez wiem korzystam z kazdej rady
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
macgrzegorz 21:55, 13 kwi 2016

Dołączył: 13 kwi 2016
Posty: 5
Witam wszystkich

Mam na imię Grzegorz, jestem właśnie w trakcie zakładania ogrodu, około 1,5 tygodnia temu zacząłem wsadzać pierwsze rośliny wśród nich 10 serbów wielkości 1,7m w szpalerze.

Serby sadzone w odległości 1,4m od siebie i od muru betonowego, na każde drzewko zużyłem 2-3 worki ziemi do iglaków. Każdy serb po wsadzeniu dostał 10 litrów wody.

To co mnie martwi to to, że 4 zaczęły chorować. W szkółce wszystkie wyglądały pięknie, żaden nie miał uszkodzonego korzenia przy wyciąganiu z donic a teraz na 4 pojawiły się takie zmiany na igłach (na kilkunastu gałązkach) jak na zdjęciach.

Proszę doradźcie co to może być? Czy mam je czymś spryskać, nawieźć?


____________________
Gardenarium 22:08, 13 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zamieść to zdjęcie w chorobach i szkodnikach świerka

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mirka 22:24, 13 kwi 2016


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
KasiaW76 napisał(a)


Tyle to Ja tez wiem korzystam z kazdej rady
To tak jak ja
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
macgrzegorz 22:45, 13 kwi 2016

Dołączył: 13 kwi 2016
Posty: 5
Gardenarium napisał(a)
Zamieść to zdjęcie w chorobach i szkodnikach świerka



Poprawione, przepraszam, nie zauważyłem działu choroby.
____________________
anbu 07:33, 14 kwi 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
macgrzegorz sadziłeś w ziemi do iglaków? Świerków podobno nie sadzi się w kwaśnej ziemi :/
____________________
Ania Ogród Ani :)
KasiaW76 19:33, 14 kwi 2016


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
powyzej zamiescilam zdjecie swierka badz innej choiny czy moge prosic o jej identyfikacje?
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
Gardenarium 21:33, 15 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
anbu napisał(a)
macgrzegorz sadziłeś w ziemi do iglaków? Świerków podobno nie sadzi się w kwaśnej ziemi :/


Nie świerków, tylko bądźmy dokładni - świerka serbskiego.
Można sadzić w obojętnej i lekko kwaśnej (lekko kwaśnej podaje ZSP, ale nie w kwaśnej.
Mnie jeden szkółkarz, od którego kupowałam pierwsze świerki serbskie w 1996 roku, kiedy nikt tego jeszcze w Polsce nie znał powiedział, że sadzić w odkwaszoną i tego się trzymam ale nie nakazuję nikomu. Każdy sadzi jak uważa
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
szi 00:36, 16 kwi 2016


Dołączył: 11 maj 2015
Posty: 160
No to się zdenerwowałam, tydzień temu posadziłam trzy serby i przed sadzeniem nie zajrzałam tutaj tylko zdałam się na sprzedawcę w szkółce i wsadziłam w ziemię do iglaków. Jak tam jeszcze kiedyś zawitam poinformuję tego przemądrzałego Pana, że jednak chyba wszystkiego nie wie najlepiej.

Danusiu czy po tygodniu mogę je przesadzić? Czy dać im trochę czasu?
____________________
Szi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies