Gdzie jesteś » Forum » Nie zimujące w gruncie » Gunnera - parzeplin

Pokaż wątki Pokaż posty

Gunnera - parzeplin

Tesska 22:07, 28 maj 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 895
Sylwia ,podoba mi sie bardzo szczegółowy opis Twojej gunerki , pomierzona jak u krawca hihihihi i tak jest piekna i zadbana bez wzgledu która to , ja juz zgłupiałam z rozpoznawaniem , moja w doniczce teraz wypuszcza inne liście ma sporo kolców musze zrobic zdjecia bliżej , a tymczasem moja rosnie powolutku , listki troszke w góre poszy ale tylko troszke



____________________
miłego dnia - Teresa mój mały ogródek; Wizytówka
sylwia_slomc... 22:29, 28 maj 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Otwarłam dzisiejsze fotki gunci w komórce i studiuję z waszymi i kolor wydaje mi się ten sam, tylko na młodym liściu żyłkowanie jakby bardziej u mnie w buraka przechodzi łodygi przy młodym jakby takie same, nawet śmiem twierdzić, że u mnie tych wyrostków ciut więcej, no ale włosków to nie ma na pewno, kwiat porównałam z tym u Tereni to kolor ten sam tylko mój jeszcze mniejszy, bo dopiero wychodzi. Jak wyjdzie całkiem to coś może będzie więcej wiadomo. Wycięcia w liściach bardzo podobne do tych co pokazał Paweł.
Kurcze muszę szybko dorwać sąsiada, ma fajny aparat to może cyknie.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Tesska 22:40, 28 maj 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 895
Sylwia najwyzszy czas kupic aparat


powiekszyłam kwiatka u mojej



____________________
miłego dnia - Teresa mój mały ogródek; Wizytówka
sylwia_slomc... 23:50, 28 maj 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Tereniu są dwa - jeden jeszcze na klisze i drugi nowy automat, ale się zepsuł i nie ma kto się za niego wziąć
A na następny środków brak - ważniejszy remont i ogród

Błagam o wyrozumiałość wiem, że moje foty mają kiepską jakość - komóra też stara i po przejściach

Tereniu Ty mi gdzieś dałaś namiary na manicatę, ale jakoś nie mogę ich znaleźć, gdybyś mogła na mój wątek dać jeszcze raz będę wdzięczna.

Myślicie, że można by posadzić je blisko siebie mam na myśli M i T byłoby mi łatwiej w pielęgnacji i okrywaniu na zimę, zniosłyby swoje towarzystwo???
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Pawelpawel 07:08, 29 maj 2015


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 179
Tesska napisał(a)
Sylwia ,podoba mi sie bardzo szczegółowy opis Twojej gunerki , pomierzona jak u krawca hihihihi i tak jest piekna i zadbana bez wzgledu która to , ja juz zgłupiałam z rozpoznawaniem , moja w doniczce teraz wypuszcza inne liście ma sporo kolców musze zrobic zdjecia bliżej , a tymczasem moja rosnie powolutku , listki troszke w góre poszy ale tylko troszke



Teresa Twoja to na 100% manicata. Popatrz na łodygi. Okrągłe, włoski między kolcami, gęste kolce i kolorek łodygi wpadający w delikatny brązik. Liście zaczyna mieć dorosłej manicaty. Żyłkowanie zielone.
____________________
Pozdrawiam Paweł.
anczaj 08:31, 29 maj 2015

Dołączył: 11 kwi 2014
Posty: 84
Słuchajcie moja Tincoria wypusciła młodą odnóżkę, Wczoraj cos tak opadły te "wielkie liscie", ale mniała sucho, więć się pochyliłam niżej i dopatrzyłam maluszka - ma juz liść! Mam pytanie czy mogę opdlewać Gunerkę rozwodnionym świerzym obornikiem - garść na konewkę 10 l nie popalę jej? Zawsze mam takie wątpliwości.Obornik dostałam w worku taki prosto z pryzmy raczej jest od świnek.
____________________
Anczaj
Pawelpawel 09:04, 29 maj 2015


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 179
anna_czajkowska_bulawska napisał(a)
Słuchajcie moja Tincoria wypusciła młodą odnóżkę, Wczoraj cos tak opadły te "wielkie liscie", ale mniała sucho, więć się pochyliłam niżej i dopatrzyłam maluszka - ma juz liść! Mam pytanie czy mogę opdlewać Gunerkę rozwodnionym świerzym obornikiem - garść na konewkę 10 l nie popalę jej? Zawsze mam takie wątpliwości.Obornik dostałam w worku taki prosto z pryzmy raczej jest od świnek.
Przy takim rozcieńczeniu nie popalisz. Pamiętaj jednak ,że świeży obornik to doskonała pożywka dla grzybów i bakterii. Jak chcesz, to podlej tym raz na dwa tygodnie. Lepszy kompost , przekompostowany obornik. Uzupełniająco stosuję nawozy mineralne raz na dwa tygodnie
____________________
Pozdrawiam Paweł.
Tesska 10:50, 29 maj 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 895
dzisiaj poszłam poogladac z bliska moja gunerke w donicy , wyglądała na Tinctorie, ale teraz nie wiem co sadzić , jak ja kupowałam na All to niby miała byc manicata



____________________
miłego dnia - Teresa mój mały ogródek; Wizytówka
Pawelpawel 11:53, 29 maj 2015


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 179
Tesska napisał(a)
dzisiaj poszłam poogladac z bliska moja gunerke w donicy , wyglądała na Tinctorie, ale teraz nie wiem co sadzić , jak ja kupowałam na All to niby miała byc manicata



Teresa w donicy to tinctoria.
____________________
Pozdrawiam Paweł.
Pawelpawel 12:23, 29 maj 2015


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 179
Jeszcze kilka zdięc łodyg manicaty. Są okrągłe bez wyraznych spłaszczeń jak u rabarbaru. Mloda, podrośnięta i dorosła.
____________________
Pozdrawiam Paweł.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies