Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część I

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część I

Sebek 21:09, 14 mar 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
No widzę, widzę. Bez profesjonalnego makijażu także byłyby piękne
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
monteverde 21:14, 14 mar 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
ale Ty na te jedne oko patrzysz, to może nie widzisz jakie "laski")
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Sebek 21:23, 14 mar 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Poprawię się
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Michael 21:38, 14 mar 2011


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 1112
będę czekał na kolejne nagranie i napewno już nie przegapię
oczy szeroko otwarte
____________________
Ogród to moja pasja... Michael my Garden Wiosna w ogrodzie Michaela Spring Michael Garden
Matka 22:47, 14 mar 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
A ja myślałam, że brązowienie iglaków to normalka po zimie

Kurcze, a mi dziecioki nie dają albo tak hałasują, że nic nie słyszę,oglądać Mai, a o powtórkach zapominam!zaraz zapisze powtórki i przyczepię prz tv!
____________________
U Matki
zbigniew_gazda 08:06, 15 mar 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11181
Dzięki za zdjęcia. Też myślałem że brązowienie to z mrozu i wiatru zimowego.A tu proszę. Będę oglądał w TV.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Gardenarium 09:01, 15 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
zbigniew_gazda napisał(a)
Dzięki za zdjęcia. Też myślałem że brązowienie to z mrozu i wiatru zimowego.A tu proszę. Będę oglądał w TV.


Niedobór magnezu to nie główny powód brązowienia iglaków.
Są także naturalne przyczyny brązowienia iglaków pod wpływem niskich temperatur, mrozu oczywiście. Brak magnezu powoduje dużo większe spustoszenie niż tutaj na zdjęciach tych iglaczków, co pokazałam. Ja je tak naprawdę zabezpieczam przed niedoborem bo będą rosły w doniczkach i zasobność gleby będzie się stopniowo zmniejszać. Dlatego dodaję nawóz do ziemi, aby się uwalniała w miarę poytrzeby.
Brązowienie iglaków może także być spowodowane suszą, występowaniem szkodników, chorobami grzybowymi, ciasnotą pomiedzy roślinamy, zacienieniem, nieodpowiednim nawożeniem, nieodpowiednim pH (powinno być lekko kwaśne - z pewnymi wyjątkami cis i świerk serbski)
Oglądajcie uważnie program, z pewnością Maja wytłumaczy więcej.
Najlepszym sposobem sprawdzenia stanu gleby i zawartości składników pokarmowych jest oddanie próbki gleby do stacji chemiczno-rolniczej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
grazyna_mich... 13:12, 15 mar 2011


Dołączył: 30 wrz 2010
Posty: 171
Danusiu, wiosna całą gębą na Twoim ogródku, jak już nawe Maja przyjechała podziwiać, ślicznie wyszłaś z kwiatkami
____________________
Grażka
grazyna_mich... 13:15, 15 mar 2011


Dołączył: 30 wrz 2010
Posty: 171
Danusiu, ale zdumiały mnie ogromnie Twoje Hortensje, za Tobą na zdjęciu , one mają zaschnięte kwiaty prawie na wysokości Twojej głowy , co Ty dajesz im jeść ????
____________________
Grażka
kaisog1 20:46, 15 mar 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Piekna ławka, piękna róża... Danusia "nasza" jaka piękna - o! To zdjęcie z prymulkami w koszyczku masz cudowne



aaaa bo ja albo niedoczytałam albo cuś... kiedy będzie ten odcinek Mai, który teraz kręciliście?
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies