Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w lesie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w lesie

Juzia 10:27, 22 kwi 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38588
grupa_trzymajaca_grabie napisał(a)

Nie wytrzymam, co za zołzę wyhodowałam we własnym ogródku


Hyhy
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Pszczelarnia 10:48, 22 kwi 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Nie stosowałam nigdy kwasów humusowych. Tylko kwasy na twarz.
Ja jak koń w kieracie robię ciągle to samo: kompost i przerobiony obornik koński od "mojego dostawcy". Pan M. mieszka w M., jego konie pracują w lesie a poza tym zażywają dużo swobody wokół domu i na łąkach górskich. Wiem, że nie dostają antybiotyków (nie ta zasobność portfela i nie ta mentalnośc). Znam tę rasę końską (hucuły i ardeny). Czegóż chcieć więcej od życia?

No, żeby było cieplej w nocy i więcej deszczu, bo wszystko stoi a raczej leży pod wierzchnią warstwą gleby.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
grupa_trzyma... 12:18, 22 kwi 2015

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Ewa, do mnie właśnie zajechała przyczepa końskiego obornika. Powiedz mi, do czego można go użyć oprócz ocieplenia namiotu. Czy to prawda, że koński obornik nie jest zbyt wartościowy a jedynie daje ciepło, którego potrzebują młode sadzonki? Tak słyszałam, ale nie wiem czy wierzyć czy nie.
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
Pszczelarnia 13:31, 22 kwi 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Jest wartościowy. Do wszystkiego, byle był przekompostowany. Ludziom się wydaje, że on bezwartościowy bo nie ma "świeżego dużego placka" tylko "sucha kulka". Ale to nieprawda. Chodzi o materię organiczną a ona jest nią. Tak samo daje ściółkę, zatrzymuje wodę w podłożu, ulepsza glebę. A przecież nie wierzę, że ktoś robił badania laboratoryjne porównawcze na azot/potas/fosfor i mikroelementy na oborniku (a szkoda). Mnie by interesowała zawartość azotu, bo to jest najbardziej zwodniczy pierwiastek.

Ja na nim "jadę" teraz 3 sezon.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
grupa_trzyma... 15:31, 22 kwi 2015

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
To ja ocieplę namiot a resztę będę kompostować. W tym roku muszę dokupić obornika. Ktoś tu niedaleko ma owczy. Trzeba tylko sprawdzić, czy jest wolny od świństw. Qurczę do czego to doszło, żeby chłopom w kompost zaglądać.
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
grupa_trzyma... 21:28, 17 cze 2015

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Krety w ziemi, jakiś grzyb w truskawkach, mączniak na róży i mszyce - wszędzie. Chyba mam dość
Aaaa, zapomniałam o szpakach zżerających wiśnie.
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
Mazan 11:11, 20 cze 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Agnieszko, zaskoczyłaś mnie ostatnim stwierdzeniem. A wydawało by się, że nic Ciebie nie 'ruszy'. Truskawki bardzo łatwo utrzymać bez chorób. Swoim 'serwuję' raz w tygodniu HT następnie OW. Żadna ch...ra ich nie rusza, a dostałem sadzonki /darmowe/ z pełnym kompletem chorób. "Ofiarodawca" już dawno temu zrezygnował, a u mnie - obecnie - to wszystko w słoikach i Ż. rozdaje na prawo i lewo, "bo za dużo tego", a podejrzewa, że za trzy tygodnie będzie miała "urwanie głowy" z malinami. Nauczyła się już nawet szacować ile może być - wg niej to ok. 20 - 23 kg. Wystarczy.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
grupa_trzyma... 11:14, 21 cze 2015

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Czasami tak mam. Jak "załamka" to na całego. Moje truskawki wypadają jedna za drugą.
Dodam zdjęcia w wątku o chorobach. Pomożesz? Z tego, co wyczytałam to werticilioza + chyba jakieś przędziorki, bo są w środku rozety pajęczynki. Ale co ja tam wiem?
W tym roku na mój ogród rzuciły się chyba wszystkie plagi. Mam też chwościka w burakach i stada ślimaków, że o mrówkach nie wspomnę. Sam widzisz. Ale dzięki za zainteresowanie. Będę dalej się zmagać z oporem materii, bo jakie mam wyjście?
Dzięki za kopa!
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
grupa_trzyma... 11:19, 21 cze 2015

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Gdzie mogę poczytać o HT i OW?
O HT znalazłam
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
Mazan 12:46, 21 cze 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Agnieszko, jeśli będzie dobrze przedstawione - na pewno. O przepisach możesz poczytać w wątku Herbicydy. Oprócz OW i HT znajdziesz tam też inne.

Na marginesie: nie rób z Siebie laika - nowicjuszką nie jesteś. Nie tylko Ty zmagasz się. Myślisz, że mi to wszystko przychodzi bez problemów? Też mam dylematy, które muszę sam rozwiązywać, a pomocy raczej nie mogę się spodziewać słysząc: to ty powinieneś wiedzieć.
Życie.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies