Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kiedyś będzie tu pięknie ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie tu pięknie ...

Kaisia 10:59, 31 mar 2012


Dołączył: 23 sie 2011
Posty: 1349
Marzenko Finka ma rację posadź małe serby, szybko urosną ale nastepnej zimy jeszcze nie uchronią przed wiatrami, zawsze za coś wyższego będzie trzeba wiecej zapłacić. Ja bym jeszcze się zastanowiła nad tujami które potem można przycinać ponad wysokością płotu, chociaż pewnie wybrała bym świerki dają fajne tło dla całego ogrodu.
Jaka to strona ogrodu? to znaczy o jakiej porze dnia jest tam słońce? bo jak posadzisz coś wyższego to się go pozbędziesz, ale z tego co widzę to raczej północ.
____________________
Kasia Ogród z Czerwonym mostkiem
ana_art 11:01, 31 mar 2012


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Juzia_G napisał(a)


Ja też czuwam i dopinguje ... motyla noga we Wrocławiu pada !!! a u Ciebie ?? ... dają radę chłopaki


Chłopaki to górale, więc oni by nie dali rady? Mówią, ze przywieźli ze sobą halny

U mnie pada i jest ok, bo w ogródku sucho po tych wiatrach, ziemia jak pieprz a jest za zimną abym ze szlaufem latała. Chyba muszę sobie sama linię kroplujacą założyć. Jak do tego namówić M????


Też chcę linię kroplującą!
Jak Ty namówisz mojego M. to ja namówię Twojego

a to dość proste należy podlewanie włączyć do jego obowiązków po pewnym czasie powie że podlewanie trza zrobić...
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Ewa 11:03, 31 mar 2012


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
Marzenko kuknij na stronę : "Rośliny szybko rosnące czyli sposób na bujny ogród"
____________________
Moja pierwsza hortensja w ogródku
Madzenka 11:04, 31 mar 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Kaisia napisał(a)
Marzenko Finka ma rację posadź małe serby, szybko urosną ale nastepnej zimy jeszcze nie uchronią przed wiatrami, zawsze za coś wyższego będzie trzeba wiecej zapłacić. Ja bym jeszcze się zastanowiła nad tujami które potem można przycinać ponad wysokością płotu, chociaż pewnie wybrała bym świerki dają fajne tło dla całego ogrodu.
Jaka to strona ogrodu? to znaczy o jakiej porze dnia jest tam słońce? bo jak posadzisz coś wyższego to się go pozbędziesz, ale z tego co widzę to raczej północ.


Południowy zachód. Słońce pali caly dzień, ale podstwe będą zaslaniać moje graby, na razie male ale docelowo na ok 2 m.
Problemem jest tylko woda splywająca z pola w to miejsce i muszę posadzić rośliny które tolerują okresowe zalewanie woda.. Chyba najlepsza byłaby olcha, a może by ją ciąć w szpaler? Widzialam taki i był rewelacyjny a olcha rośnie ekspresowo. Zimą tylko słabo będzie chronić przed wiatrem.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 11:05, 31 mar 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Biegnę na ogród. Odezwę się później . Buziaki
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Martek 11:08, 31 mar 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Miłej pracy Marzenko
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Kaisia 11:21, 31 mar 2012


Dołączył: 23 sie 2011
Posty: 1349
No właśnie liściate Cię nie ochronią przed wiatrem zimą, a to pewnie o takie wiatry chodzi te zimowe. Liściaste będą zrzucać sporo liści jesienią i bedziesz miała z nimi co robić.
U nas też teren podmokły i woda często stoi, ja mam posadzone świerki, nie znam odmiany bo już sobie rosły na naszej działce, w mniejscu gdzie rosną woda nie ma prawa stać wszystko wyciągną, jedną ich wadą jest płytkie i szerokie korzenienie, ale na podmokłym terenie rosną jak głupie.
Wiem na pewno że chronią przed mroźnymi wiatrami , rosliny w tym miejscu całkiem dobrze sobie radzą zimą.
____________________
Kasia Ogród z Czerwonym mostkiem
Milka 11:24, 31 mar 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Marzena2007 napisał(a)
Dziewczyny doradźcie co posadzić na podmokłym gruncie za płotem. Myślałam o sosnach aby wypiły wodę? Swierki serbskie za drogie, tuje za wolno rosną?


Marzenko, cyprysiki błotne, uwielbiają wilgoć, są piękne i szybko rosną i są unikatowe
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
ana_art 11:24, 31 mar 2012


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
łomatko przez dwie godziny nadrabiałam zaległości u Ciebie... powiem jedno Wariatka jesteś i bardzo Ci kibicuję, czekam z niecierpliwością na ścianę wodną
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Milka 11:30, 31 mar 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Marzenko, prawdę pisze i Ania i Wieloszka, twój wątek zasuwa, że nie można nadążyć!!

ale jestem na bieżąco, cały czas kibicuję i podziwiam!!
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies