Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kiedyś będzie tu pięknie ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie tu pięknie ...

aga_pe 09:36, 31 mar 2012


Dołączył: 13 wrz 2011
Posty: 2292
Marzena2007 napisał(a)

Wichura dzisiaj straszna i pada co chwilę, aż się nie chce nosa z domu wystawiać Coś słabo czarowałyśmy


I co może mam dzisiaj dom sprzątać zamiast szaleć w ogrodzie??? Takie z nas czarownice jak z ....


oj, też nie lubię takich dni, zwłaszcza jak zaplanuję pracę w ogródku. Moja mama się śmieje i mówi, że "dom mnie parzy"
____________________
Aga - Niewielki kawałek wsi pośrodku lasu
Kaisia 09:48, 31 mar 2012


Dołączył: 23 sie 2011
Posty: 1349
Pewnie pogoda Marzenko popsuła Twoje Ogrodowe plany, odpoczniesz trochę... a jak się zrobi ładnie ruszysz do ogrodu z podwójnymi siłami Sciana też będzie, ja już się przyzwyczaiłam, ze nie wszystko wychodzi w czasie w którym byśmy chcieli. Ale wiem, że Ty do maja na pewno dasz radę ze wszystkim.
____________________
Kasia Ogród z Czerwonym mostkiem
Madzenka 10:17, 31 mar 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
popcarol napisał(a)
Kosze gabionowe super! Rozglądałam się za nimi, ale w końcu zrezygnowałam... koszty trochę duże :/
Pięknie to wyszło!


.... Dlatego czekałam dwa lata aby to wykonać
Widzialam w katalogu OBI gotowe kosze, ktore można samemu wykonac. Cyba sobie kupię ławkę gabionową.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 10:21, 31 mar 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Kaisia napisał(a)
Pewnie pogoda Marzenko popsuła Twoje Ogrodowe plany, odpoczniesz trochę... a jak się zrobi ładnie ruszysz do ogrodu z podwójnymi siłami Sciana też będzie, ja już się przyzwyczaiłam, ze nie wszystko wychodzi w czasie w którym byśmy chcieli. Ale wiem, że Ty do maja na pewno dasz radę ze wszystkim.


Kasia no własnie wyjątkowo nie mam motywacji do wyjscia na ogród. Dzisiaj tak wieje, że nasz dom szkieletowy lekko drgał.... Aż mi kryształki w kinkietach delikatnie dźwięczały
Dobrze, że konstrukcja stalowa domu zabetonowana jak w schoronie atomowym to nie odfrunie
Jak się wiatr na 12 ha pustej przestrzeni rozhula to zatrzymuje sie na naszym domu....
Postanowione nawet jak mnie chłop z grabiami będzie ganiał to na jego polu przy siatce sadzę jakiś ekran przeciwko wiatrom.
Doradźcie proszę jakie iglaki rośną szybko i nie są kosztowne ,coby nie było żal gdyby chłop zaorał....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 10:23, 31 mar 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Dziewczyny doradźcie co posadzić na podmokłym gruncie za płotem. Myślałam o sosnach aby wypiły wodę? Swierki serbskie za drogie, tuje za wolno rosną?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Ewa 10:33, 31 mar 2012


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
Marzenko ławki gabionowej jeszcze nie widziałam , ale może to być interesująco
Gdzieś widziałam artykuł , właśnie na temat jak odsłonić się od wiatrów, ale gdzie???... jak znajdę to podeślę link
____________________
Moja pierwsza hortensja w ogródku
finka 10:36, 31 mar 2012


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
Dziewczyny nie narzekajcie na ten deszcz, jest potrzebny, a w domu myślę, że nie brak Wam pracy, za tydzień święta! Ja bym chciała posiedzieć w domu i posprzątać, ale to dopiero po południu, muszę jeszcze iść na ten ziąb, deszcz i wiatr...do tunelu na szczęście bo tam mam mnóstwo pracy.

Kiepsko się czuję biorę antybiotyk i wdycham jakieś cóś do płuc i oskrzeli i mam okropny katar, ale muszę iść. Przyszłam zrobić herbatę do termosu. Dziś na szczęście mąż mi pomaga (też chory), więc pójdzie nam szybko i czekamy na Rhododendrony i Azalie po które pojechał Tato z wnusią a nasza córką.

Marzenko możesz przecież posadzić małe serby, powinny kosztować około 9 zł za szt. wys. 60 cm. albo choinę kanadyjską 7,5 zł za 50 cm Sosna nie zatrzyma tyle wiatru co serby a w tej samej cenie co serb. One na każdej wichurze wytrzymają. I możesz posadzić je zaraz za siatką w odl.0,8-1m, z pewnością to jeszcze Twoja działka, nie masz chyba ogrodzenia równo w granicy? A sąsiad też nie orze równo z siatką, ma obowiązek zachować odległość. Na Twoje serby wystarczyłoby 1,5-2m.

Pozdrawiam i lecę do pracy, wieczorem z pewnością znów zajrzę.
____________________
Marta /Finka/ Zielony Punkt - ogród Finki
Madzenka 10:36, 31 mar 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Ewa napisał(a)
Marzenko ławki gabionowej jeszcze nie widziałam , ale może to być interesująco
Gdzieś widziałam artykuł , właśnie na temat jak odsłonić się od wiatrów, ale gdzie???... jak znajdę to podeślę link


Ewuniu błagam o pomoc, bo mi wszystkie rośliny wiatr niszczy. Bambusy pozwijały listki mimo, że gleba mokra. Czytałam, że to z pwodu wiatru.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Lena 10:40, 31 mar 2012


Dołączył: 08 lip 2011
Posty: 2499
Marzenko , u mnie tez wiatr hula razem z deszczem - momentami jest aż biało
Wpadnij do mnie proszę, bo naszły mnie nowe pomysły i ciekawa jestem co Ty na to?
____________________
Ogród Leny "Lekarz leczy, natura uzdrawia"
Madzenka 10:55, 31 mar 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
finka napisał(a)
Dziewczyny nie narzekajcie na ten deszcz, jest potrzebny, a w domu myślę, że nie brak Wam pracy, za tydzień święta! Ja bym chciała posiedzieć w domu i posprzątać, ale to dopiero po południu, muszę jeszcze iść na ten ziąb, deszcz i wiatr...do tunelu na szczęście bo tam mam mnóstwo pracy.

Kiepsko się czuję biorę antybiotyk i wdycham jakieś cóś do płuc i oskrzeli i mam okropny katar, ale muszę iść. Przyszłam zrobić herbatę do termosu. Dziś na szczęście mąż mi pomaga (też chory), więc pójdzie nam szybko i czekamy na Rhododendrony i Azalie po które pojechał Tato z wnusią a nasza córką.

Marzenko możesz przecież posadzić małe serby, powinny kosztować około 9 zł za szt. wys. 60 cm. albo choinę kanadyjską 7,5 zł za 50 cm Sosna nie zatrzyma tyle wiatru co serby a w tej samej cenie co serb. One na każdej wichurze wytrzymają. I możesz posadzić je zaraz za siatką w odl.0,8-1m, z pewnością to jeszcze Twoja działka, nie masz chyba ogrodzenia równo w granicy? A sąsiad też nie orze równo z siatką, ma obowiązek zachować odległość. Na Twoje serby wystarczyłoby 1,5-2m.

Pozdrawiam i lecę do pracy, wieczorem z pewnością znów zajrzę.


Martuś ja nie narzekam na deszcz, z ktorego się cieszę bo rośliny blagały o niego. Ja tylko boję się takiego wiatru. Ale już sie przygotowałam na wyjście na zewnątrz, na cebulke sie ubralam i tylko się zastanawiam nauszniki czy czapka
O serbach i choinie kanadyjskiej poczytam. Posadze za moją siatką, bo u mnie już żywopłot grabowy rosnie. A jak posadzę coś ładnego to nikt chyba nie wytnie? Nie orają przy siatce mam ok 1-1,5 m wolnej przestrzeni. Właściciel pola w Kanadzie, to może jak wroci to już duże drzewa będą i nie wytnie
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies