Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kiedyś będzie tu pięknie ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie tu pięknie ...

an_tre 22:19, 30 mar 2012


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22388
Marzenko i kto by pomyślał, że na starość będę się fascynowała...gabionami, o których wcześniej nawet nie wiedziałam i nie słyszałam rewelacja
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Madzenka 22:19, 30 mar 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
kaisog1 napisał(a)
Ja juz nie ogarniam a tu mnie takie fajne rzeczy omijaja

Super te gabiony! Fajny pomysł no i jakie szybkie wykonanie


Kasia ja też nie ogarniam, a najlepsze jest to, że dzisiaj obudziłam się o 8:00 a codzinnie wstaję o 5:40 aby być w pracy o 7:30. A dzisiaj o 8:30 już byłam w pracy i teraz jeszcze przespałam pól wieczoru. Chyba mi odpuściło i RELAX
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 22:22, 30 mar 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
an_tre napisał(a)
Marzenko i kto by pomyślał, że na starość będę się fascynowała...gabionami, o których wcześniej nawet nie wiedziałam i nie słyszałam ;P rewelacja


Aniu jaka starość??? My ogrodowiczanki wciąż nieletnie jesteśmy
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Joaska 22:27, 30 mar 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Marzena2007 napisał(a)



Ogromne dzięki
No i od dziś mam ukończony pomysł na ogrodzenie frontowe
M sie nawet zgadza, też mu się podobają
ciekawa jestem czy pod gabiony robiona była jakaś podmurówka specjalnie?? I te koszte do niej przymocowane?? Muszę zgłębić temat


Asiu początkwo mówiono mi, że powinna być wylewka pod gabiony. Ale ostatecznie był rów wykopany o wymiarach gabionu +10 cm z każdej strony dodatku i na głebokość 30 cm. Do środka wsypano podsypkę - kruszywo jak na budowe podjazdu i utwardzono maszynką - tzw ubijakiem. Na to postawiono gabiony - na dnie też jest siatka. Szczególnie na dnie mocno nakladli drobnego ale cięzkiego kamienia, w tym miejscu wypełniali bardzo precyzyjnie wszystkie szczeliny. Na wcześniejszych zdjęciach widać jaką przyjąć metode wypelniania str 112

Widziałam widziałam do środka drobnica a na boki ukladali duże kamienie, właśnie z M zdecydowliśmy o postawienu gabionów jako ogrodzenie :
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Bogdzia 22:36, 30 mar 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Znów jestem na bieżąco.Fajnie to wszystko wygląda a kiedy ściana?
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Madzenka 22:39, 30 mar 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Bogdzia napisał(a)
Znów jestem na bieżąco.Fajnie to wszystko wygląda a kiedy ściana?

Bożenko jeśli nie będzie padać do będzie murowana już w poniedziałek
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Wieloszka 22:41, 30 mar 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Bogdzia napisał(a)
Znów jestem na bieżąco.Fajnie to wszystko wygląda a kiedy ściana?

Bogdziu, podziwiam Cię - ja nie daję rady... Nawet jak uda mi się zajrzeć i poczytać w kilku wątkach, nie wystarcza czasu na pisanie...

Marzenko, jestem u Ciebie na bieżąco i jestem z siebie bardzo dumna
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Madzenka 22:50, 30 mar 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Wieloszka napisał(a)

Znów jestem na bieżąco.Fajnie to wszystko wygląda a kiedy ściana?

Bogdziu, podziwiam Cię - ja nie daję rady... Nawet jak uda mi się zajrzeć i poczytać w kilku wątkach, nie wystarcza czasu na pisanie...

Marzenko, jestem u Ciebie na bieżąco i jestem z siebie bardzo dumna

Agnieszko ja u ciebie też
Jest tyle fajnych ogrodów, ze niektóre co kilka dni czytuję przyjechały do mnie stelaże do formowania bukszpanów, jutro chyba nie dam rady ich wypróbować trzeba sie pozbyć kamienia sprzed ogrodzenia i chciałabym posadzić setki roślin ( skalniaki) ktore czekaja na to...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 22:55, 30 mar 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Dzisiaj było tak zimno i brzydko, że niewiele zrobiłam w ogrodzie. Nie wspomnę co kupiłam bo ma caly podjazd zastawiony...
Posadziłam dzisiaj 3 winobluszcze pięcioloistne. Posadziłam przy plocie aby osłonić nasz taras i sasiadów przed bezpośrednią ekspozycją. W ubieglym roku posadziłam przepiekne olbrzymie bluszcze variegata, ale wszystkie 4 szt wymarzły. Nie będę czekać czy odbiją, winobluszcz jest niezawodny a jesienią będę sycić wzrok czerwienią liści.
Przy gabionie osłaniającym smietnik posadziłam dwa zwykłe bluszcze hedera, mam nadzieję że nie wymarzną i wkrótce obrosną kratkę aby śmietnik nie straszył gości przy wejściu.

Najgorsze, że prace nad ścianą sie przedłużaja i na święta zosatnę z calym tym bałaganem przed domem...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
an_tre 22:55, 30 mar 2012


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22388
Marzena2007 napisał(a)
Aniu systematycznie mnie odwiedzasz a ja taka niekulturalna z rewizytą nie przychodze stale teraz będę Cie odwiedzać już się nie opędzisz a czesto się na Danusi wątku mijałyśmy

Odwiedzam z przyjemnością, bo mnie zaciekawiasz tą inną niż wszystkie realizacją planów ogrodowych i nie tylko bardzo nowocześnie u ciebie, co nie odejmuje uroku będzie mi miło jak znajdziesz czas by polukac w moim ogródku
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies