Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kiedyś będzie tu pięknie ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie tu pięknie ...

Madzenka 18:22, 30 mar 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Joaska napisał(a)

Marzenko mam ogromną prośbę wiem że wieje i wogóle ble na dworze, ale czy mogłabyś dla mnie pstryknąć zdjęcie z bliska jak są wykonane kosze gabionowe??? spawy, drut ...
Wyglądają super

Joasia szczegóły drutów dla ciebie. gabiony mają wymiary 100x100 i widac jak są łączone

Góra gabionu- tak samo wygląda spód

Po środku są dłyższe duty, które się krzyżują aby zapenić stabilność konstrukcji, na wzór krzyżaka np w meblach z ikea..
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 18:25, 30 mar 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
coli napisał(a)
Marzenko super efekt. Od strony ogrodu wygląda jakby ogrodzenie było z gabionów.


Właśnie, wreszcie mnie to ogrodzenie nie drażni. Z założenia miało być neutralne, bez ozdobników jako tło dla gabionów. Jednak architekt ma lepszą wyobraźnię niż ja . Ale trzeba przyznać, że przez dwa lata to ogrodzenie było: a) nieproporcjonalne do domu, b) brzydkie
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
malkul 18:48, 30 mar 2012


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
A jaką wybrałaś powłokę?
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Madzenka 19:22, 30 mar 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
malkul napisał(a)
A jaką wybrałaś powłokę?


??? Czy chodzi ci o drut stalowy? Nic nie wybierałam ....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
malkul 19:26, 30 mar 2012


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
ooo a to mnie zaskoczyłaś
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
AgnieszkaBK 21:54, 30 mar 2012


Dołączył: 24 lis 2011
Posty: 2476
Marzenko, nieraz zaglądam do Ciebie chociaż nie piszę ..... Ślicznie robisz swój ogród.... wszystko jest przemyślane, konsekwentne, oryginalne...... naprawdę bardzo mi się podoba .... piękny dom w pięknym ogrodzie.... super
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka ;) Miało być inaczej
Joaska 22:00, 30 mar 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Marzena2007 napisał(a)


Marzenko mam ogromną prośbę wiem że wieje i wogóle ble na dworze, ale czy mogłabyś dla mnie pstryknąć zdjęcie z bliska jak są wykonane kosze gabionowe??? spawy, drut ...
Wyglądają super

Joasia szczegóły drutów dla ciebie. gabiony mają wymiary 100x100 i widac jak są łączone

Góra gabionu- tak samo wygląda spód

Po środku są dłyższe duty, które się krzyżują aby zapenić stabilność konstrukcji, na wzór krzyżaka np w meblach z ikea..


Ogromne dzięki
No i od dziś mam ukończony pomysł na ogrodzenie frontowe
M sie nawet zgadza, też mu się podobają
ciekawa jestem czy pod gabiony robiona była jakaś podmurówka specjalnie?? I te koszte do niej przymocowane?? Muszę zgłębić temat
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Marta 22:01, 30 mar 2012


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 1983
Fajne ogrodzenie z gabionów, a z nasadzeniami poszalałaś- jest super
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/774-ogrod-marty "Chcesz być szczęśliwy przez całe życie- zostań ogrodnikiem"
kaisog1 22:03, 30 mar 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Ja juz nie ogarniam a tu mnie takie fajne rzeczy omijaja

Super te gabiony! Fajny pomysł no i jakie szybkie wykonanie
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Madzenka 22:13, 30 mar 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Joaska napisał(a)


Ogromne dzięki
No i od dziś mam ukończony pomysł na ogrodzenie frontowe
M sie nawet zgadza, też mu się podobają
ciekawa jestem czy pod gabiony robiona była jakaś podmurówka specjalnie?? I te koszte do niej przymocowane?? Muszę zgłębić temat


Asiu początkwo mówiono mi, że powinna być wylewka pod gabiony. Ale ostatecznie był rów wykopany o wymiarach gabionu +10 cm z każdej strony dodatku i na głebokość 30 cm. Do środka wsypano podsypkę - kruszywo jak na budowe podjazdu i utwardzono maszynką - tzw ubijakiem. Na to postawiono gabiony - na dnie też jest siatka. Szczególnie na dnie mocno nakladli drobnego ale cięzkiego kamienia, w tym miejscu wypełniali bardzo precyzyjnie wszystkie szczeliny. Na wcześniejszych zdjęciach widać jaką przyjąć metode wypelniania str 112
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies