Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Borówcowy raj

Pokaż wątki Pokaż posty

Borówcowy raj

Borbetka 17:38, 20 paź 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Anito, raz na rok przycinam Danicę.
Pozdrawiam Was też serdecznie, no i mam odcisk od sadzenia cebul. Zabrałam się za nie dziś. Posadziłam ok. 100 szt. Jedna sadzarka poszła w śmieci, druga jakoś dała radę. Czy Wam też tak ciężko ta robota szła? Ja niby nie mam takiej gliny, ale treningu już dziś nie potrzebowałam, spocona byłam normalnie. A pogoda, jak cieplutką wiosną. Jakieś robale nawet latały wokół głowy.
____________________
borówcowy wizytowka
Madzenka 18:23, 20 paź 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Borbetka napisał(a)
Anito, raz na rok przycinam Danicę.
Pozdrawiam Was też serdecznie, no i mam odcisk od sadzenia cebul. Zabrałam się za nie dziś. Posadziłam ok. 100 szt. Jedna sadzarka poszła w śmieci, druga jakoś dała radę. Czy Wam też tak ciężko ta robota szła? Ja niby nie mam takiej gliny, ale treningu już dziś nie potrzebowałam, spocona byłam normalnie. A pogoda, jak cieplutką wiosną. Jakieś robale nawet latały wokół głowy.


Cięcie raz w roku danici przemawia za nimi
Nie używams sadzarki do cebul.... Wykopuję paskie ziemi, wtykam bpgęsto, przysypuję ziemią i korą.....
Posadziłam przez dwa tygodnie ok 500 tulipanów i 500 innych (szafirki, narcyzy, czosnki, krokusy)
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Agnieszka_B 19:15, 20 paź 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 1637
Marzena2007 napisał(a)
Muszę się do czegoś przznać..... Nigdy nie lubiłam tuj danic..... Ale po obejrzeniu Twoich zdjęć.... Jestem zachwycona i myślę gdzie je posadzić



Ja podobnie jak ty. Monika zainspirowała mnie bardzo i tez w przyszłym roku kupuje - niestety tylko 5 sztuk , bo u mnie ogródek mały.

Monika ! pozdrawiam ciepło
____________________
zapach-ziemi
Kondzio 19:35, 20 paź 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Macham hi hi hi
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Zielona 21:02, 20 paź 2013


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Cześć, Monia. Dzięki za odwiedziny i rady. Odpisałam u mnie co mniej więcej tam widzę, ale daję sobie czas na decyzje. Zima przede mną - coś muszę robić będę projektować swój ogród No albo będę leczyła Dzieci. Zaczęły sezon z przytupem. Jelitówką obdarowały całą rodzinę Dlatego się nie odzywałam wcześniej - szpital w domu... Ale już jest dobrze.
Anabell 21:17, 20 paź 2013


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Moniko - wpadam popatrzeć, bo lubię tujki Daniki, kiedyś jak obsadzałam mało było po centrach ogr. teraz mam nowe miejsce i decyduje się na Daniki.
Ze względu na dużą ilość cenowo taniej i szybciej urośnie jak bukszpan.

Dałam ponownie się nabrać z 3 miejsca zamówiłam z wysyłkowej i są za małe. Zrobię poletko z zamówionych, niech rosną, a wiosną kupię następne. Tylko sama muszę widzieć co biorę.

Narcyzy tez sadziłam sadzarką połamałam, a ziemię mam pulchną.
kupionych w tym roku 200 tulipanów 100 narcyzy i hiacynty + szafirki i inne.
0k. 400 szt było wykopanych z ubiegłego r.
Sadzę i sadzę jeszcze mam. Zastanawiam się jak dałam radę ubiegłej jesieni 2000 posadzić nowych.
Dlatego zostawiam je cały czas w ziemi, wyrastają w następnych latach.

Są oznaczone i w czwartym roku dosadzam te same odmiany w małej ilości.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
baraga1904 21:21, 20 paź 2013


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
...cudne zdjęcia, cudne kolory...danici też mam w ilosci 5 sztuk...jeszcze nigdy nie ciełam więc najwyzszy czas zrobic to w nastepnym sezonie....
Borbetka 07:48, 21 paź 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Marzena2007 napisał(a)


Cięcie raz w roku danici przemawia za nimi
Nie używams sadzarki do cebul.... Wykopuję paskie ziemi, wtykam bpgęsto, przysypuję ziemią i korą.....
Posadziłam przez dwa tygodnie ok 500 tulipanów i 500 innych (szafirki, narcyzy, czosnki, krokusy)

Oż to i dobry pomysł z tym pasem ziemi, ale jak jest trochę miejsca. U mnie w większości gęstwina i mam koszmarek, żeby coś tam jeszcze wcisnąć, a marzą mi się tulipanki wyskakujące z takich gąszczów. Dzisiaj lewa ręka boląca, na dodatek tą sadzarką obciążyłam część dłoni, która oberwała, jak z drabiny zleciałam. Co robić ... żyzń . Macham.
____________________
borówcowy wizytowka
Borbetka 07:49, 21 paź 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Agnieszka_B napisał(a)



Ja podobnie jak ty. Monika zainspirowała mnie bardzo i tez w przyszłym roku kupuje - niestety tylko 5 sztuk , bo u mnie ogródek mały.

Monika ! pozdrawiam ciepło

Też kupiłam, jeszcze mi parę kul zostało do dosadzenia, ale chyba trochę za gęsto. Danica taka wielka rośnie, naprawdę.
____________________
borówcowy wizytowka
Borbetka 07:50, 21 paź 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Zielona napisał(a)
Cześć, Monia. Dzięki za odwiedziny i rady. Odpisałam u mnie co mniej więcej tam widzę, ale daję sobie czas na decyzje. Zima przede mną - coś muszę robić będę projektować swój ogród No albo będę leczyła Dzieci. Zaczęły sezon z przytupem. Jelitówką obdarowały całą rodzinę Dlatego się nie odzywałam wcześniej - szpital w domu... Ale już jest dobrze.

Moja córa dziś nie poszła do szkoły. Ból brzucha, ciekawe co się z tego wykluje.
____________________
borówcowy wizytowka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies