Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Borówcowy raj

Pokaż wątki Pokaż posty

Borówcowy raj

Anabell 21:01, 23 paź 2013


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
To tak myślisz jak ja, między daniki carexy mam sadzić, spisałam sobie jakie są i będę wybierała.

na rabacie mam kilka szt hakone i po tych przymrozkach już zmarzły,
Mam je wykopać i schować bo w korzeniu jeszcze żyją, czyli wiem że na zawsze nie mogą zostać.
Myślę jeszcze teraz poszukać by zakupić carexy. Tylko nie wszędzie mają podane odmiany. pisze tylko Carex.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Borbetka 04:44, 24 paź 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Czyli co Anabell? Carexy lepiej?
____________________
borówcowy wizytowka
anax 07:45, 24 paź 2013


Dołączył: 11 maj 2013
Posty: 219
Borbetka napisał(a)
Anax ... kompletnie nie wiem . Dla mnie śmieciuch, chociaż toleruję go ze względu na piękny kolor wiosną, a jesienią jeszcze ładniejszy. W ciągu sezonu jest bardzo ciemno bordowy, wręcz brązowy. Może ktoś wie jak się on nazywa. Ja niestety wtedy nie rejestrowałam wszystkiego ... 11 lat temu go posadziłam. Chociaż ... tak się zastanawiam ... chyba jest jedyną rośliną, której nazwy nie znam u siebie.
... A tak na marginesie ... posprzątałam już te liście. Teraz dopiero je widzę.


Ja bardzo lubię klony , a ten ma bardzo fajny pokrój. Na chwilę obecną to ja staram się już nic nie kupować na "stare" rabaty , zagęszczenie jest i tak spore, niech wszystko uroście.
Co do liści, to mam ten sam problem. W weekend będę testować odkurzacz zobaczymy czy da radę.
Pozdrawiam
____________________
anax- Rozwojowy kawałek pola
Borbetka 15:38, 24 paź 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Anax, ten pokrój to nadał mu Pan ogrodnik-sadownik, przyjeżdża raz, dwa razy w sezonie do mnie. Gdyby klon nie był cięty, byłby dwa razy większy. Strasznie szybko rośnie. Jak dla mnie za szybko. Chyba jednak nie polecam.
____________________
borówcowy wizytowka
Madzenka 15:26, 26 paź 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Moniko pytałaś o sliwy u Danusi. Mam posadzone po 2 szt w odstępie 1 m aby tworzyły szpaler. Ja je próbuję ciąć w prostaokąty bi wypuszczają długie łyse badyle, bardzo szybko przyrastają
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
asica 17:45, 26 paź 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3837
Monika, klonik śmieciuch ma piękny pokrój. Uwielbiam, jak drzewo ma pień i koronę. U mnie wszystko co wokół rośnie rozwidla się gdzieś na dole. I akacje i lipa, magnolię wciąż ciosam od dołu, żeby miała koronę na górze.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Borbetka 17:46, 26 paź 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Dziękuję Marzenko, chyba jednak się nie zdecyduję na nie. Po dzisiejszym sprzątaniu sadu z liści ... liściastych drzewek mam chyba dość. Mam dość ciężki odkurzacz do liści i dostałam w kość, zresztą jak co roku, a dziś jeszcze chowałam się ze 4 razy przed deszczem. Poszperam coś na kijku innego zatem.
____________________
borówcowy wizytowka
Borbetka 17:48, 26 paź 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
asica napisał(a)
Monika, klonik śmieciuch ma piękny pokrój. Uwielbiam, jak drzewo ma pień i koronę. U mnie wszystko co wokół rośnie rozwidla się gdzieś na dole. I akacje i lipa, magnolię wciąż ciosam od dołu, żeby miała koronę na górze.

Asiu, ja go ciachnęłam ze dwa razy, dlatego ma pień. Przez niego mam tylko połowę lilaka Palibina, który rośnie za blisko niego. Palibina tak uwielbiam, za zapach, kwiaty i w ogóle to ładny krzew. W przyszłym roku po kwitnieniu będzie drastycznie obcięty, żeby tył się zrównał z przodem. Muszę pobudzić go nieco, wszystko co krzywe, mnie denerwuje .
____________________
borówcowy wizytowka
asica 17:56, 26 paź 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3837
Musiałam wygooglować cóż to za lilak Palibina. U mnie sporo drzew ze soba konkuruje. Najbardziej żal mi wiśni japońskiej, którą odwraca się od jarzębiny. A za płotem jeszcze dwa lilaki, suma sumarum wszystkie cztery wykręca. W tym roku z tego powodu mocno przycięłam kolumnową wiśnię i ku mojej uciesze ładnie odbiła i na razie rośnie proścoiuteńko. Mocno tez przycięliśmy jarzebinę, by nie wchodziła jej w paradę.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Borbetka 18:10, 26 paź 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Tak już rośliny mają, jedno od drugiego ucieka i wyginają się. Powoli "prostuję" ten temat u siebie. Dużo roślin w tym roku wyrzuciłam, żeby było luźniej. A wiosną to wezmę młotek i walnę sobie w łeb, bo się nie wyrobię z cięciem ha, ha .
____________________
borówcowy wizytowka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies