Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Borówcowy raj

Pokaż wątki Pokaż posty

Borówcowy raj

Borbetka 07:50, 21 paź 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Kondzio napisał(a)
Macham hi hi hi

Kondziu, idę do Ciebie, podobno wrzosowisko zrobiłeś. Czytałam gdzieś. Macham też.
____________________
borówcowy wizytowka
Borbetka 07:52, 21 paź 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Anabell napisał(a)
Moniko - wpadam popatrzeć, bo lubię tujki Daniki, kiedyś jak obsadzałam mało było po centrach ogr. teraz mam nowe miejsce i decyduje się na Daniki.
Ze względu na dużą ilość cenowo taniej i szybciej urośnie jak bukszpan.

Dałam ponownie się nabrać z 3 miejsca zamówiłam z wysyłkowej i są za małe. Zrobię poletko z zamówionych, niech rosną, a wiosną kupię następne. Tylko sama muszę widzieć co biorę.

Narcyzy tez sadziłam sadzarką połamałam, a ziemię mam pulchną.
kupionych w tym roku 200 tulipanów 100 narcyzy i hiacynty + szafirki i inne.
0k. 400 szt było wykopanych z ubiegłego r.
Sadzę i sadzę jeszcze mam. Zastanawiam się jak dałam radę ubiegłej jesieni 2000 posadzić nowych.
Dlatego zostawiam je cały czas w ziemi, wyrastają w następnych latach.

Są oznaczone i w czwartym roku dosadzam te same odmiany w małej ilości.

Nie mogę się nadziwić sobie, ale ja przez 11 lat nie wsadziłam ani jednej cebuli, a teraz? Napatrzeć się nie mogę na łany cebulowe wiosną i też tak chcę mieć. Ale trudniej teraz, za ciasno. Anabell - ilości imponujące, idę poszukać u Ciebie zdjęć.
____________________
borówcowy wizytowka
Borbetka 07:53, 21 paź 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
baraga1904 napisał(a)
...cudne zdjęcia, cudne kolory...danici też mam w ilosci 5 sztuk...jeszcze nigdy nie ciełam więc najwyzszy czas zrobic to w nastepnym sezonie....

Przyjdę zobaczyć to cięcie! . Uwielbiam je ciąć, szczególnie Danicę. Jest niesamowity efekt. Pozdrawiam z rana.
____________________
borówcowy wizytowka
ewa004 10:04, 21 paź 2013


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Monika miłego poniedziałku
Ja planuję na mojej nowej rabacie kulki i chyba też zdecyduję się na Danicę
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
Mala_Mi 18:42, 22 paź 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Sadzarka sadzarce nie równa... kupiłam kilka i każdą po próbie zrobienia jednej dziury wyrzucałam..
Jedyna nadająca sie do użytku.. to niebieska sadzarka Gardeny... reszta to szmelc.. lepiej łopatką kopać.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
anna_studio 22:31, 22 paź 2013


Dołączył: 07 kwi 2012
Posty: 3548
Moniko....sorry, że z takim opóźnieniem odp. u mnie.
Buziaki
____________________
Anna - Lecę w kulki oraz http://lecewkulkiwdomuiwogrodzie.blogspot.com/
anax 10:59, 23 paź 2013


Dołączył: 11 maj 2013
Posty: 219



Borbetko, co to za rodzaj klona?
Pozdrawiam słonecznie

____________________
anax- Rozwojowy kawałek pola
Borbetka 19:36, 23 paź 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Anax ... kompletnie nie wiem . Dla mnie śmieciuch, chociaż toleruję go ze względu na piękny kolor wiosną, a jesienią jeszcze ładniejszy. W ciągu sezonu jest bardzo ciemno bordowy, wręcz brązowy. Może ktoś wie jak się on nazywa. Ja niestety wtedy nie rejestrowałam wszystkiego ... 11 lat temu go posadziłam. Chociaż ... tak się zastanawiam ... chyba jest jedyną rośliną, której nazwy nie znam u siebie.
... A tak na marginesie ... posprzątałam już te liście. Teraz dopiero je widzę.
____________________
borówcowy wizytowka
Gabrysia_ 19:40, 23 paź 2013


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 4788
Ja też uważam ,że tuje Danici są godne uwagi
Monia dzięki tobie ,w tym roku moje przeszły pierwsze cięcie
____________________
Borbetka 20:01, 23 paź 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Gabrysiu, a masz fotki przed i po?
Dodam, że u mnie prace robotniczo-ziemne dobiegają końca. Może niewielu wie, ale mam sajgon i czekam aż on się skończy. Dzisiaj dzwoniłam w sprawie tuj Danica i Pan żywotnik ma takie 40cm po 6 zł. Genialnie nie? W sobotę podjadę chyba po nie, bo kontynuuję kulkownię o Danicę, a pomiędzy nie bukszpaniki w trawkach. Nie wiem tylko które trawki wybrać. Kusi mnie hakone Aureola, ale po ostatnich mrozach wygląda kiepsko, jak stare nitki makaronu. Za to carex Evergold jest super, chociaż podgniwa, mówił mi producent. Sama nie wiem. Jedyne com przekonana, to trawki i kulki. Może mi ktoś doradzi?
____________________
borówcowy wizytowka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies