Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Borówcowy raj

Pokaż wątki Pokaż posty

Borówcowy raj

martaibartek 18:55, 05 lut 2015


Dołączył: 04 sie 2012
Posty: 1140
I ja się zgadzam z Martą. Twój ogród jest wyjątkowo Twój. Piękny, jedyny, niepowtarzalny
____________________
Borbetka 21:26, 05 lut 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Marta ..., ale mi napisałaś. Zmieniam zdanie co do przeszłości . Dziękuję. I również innym, kochanym zaglądającym, dziękuję z całego serca, bo aż mi się chce coś robić nowego. Napędza mnie to bardzo do działania, choć przede wszystkim, robię to z miłości do ogrodu, którą mam po tacie, z pasji, z radości patrzenia na rośliny, z potrzeby uporządkowania tego, co mnie otacza i z ogromnego szczęścia, które daje mi to, co mam, co udało mi się przez lata stworzyć.

No to w związku z tym zmieniam rabatę pod oknami kuchni. Dość mam tej kory. Wprowadzam ścieżki żwirowe, a berberys będzie rósł jako zwarta, duża bryła. Będzie albo w łuk w prawo albo w lewo. Zobaczymy, jak rozłożę wąż ogrodowy. Na rysunkach zawsze inaczej mi wychodzi niż w rzeczywistości. Co myślicie o tym? To taki poglądowy rysunek. Będą dwie ścieżki mijające się tuż za dużymi kulami Danica. Jedna pójdzie w stronę tarasu, druga zakręci. I teraz nie wiem, czy w stronę drzwi do domu, czy może w stronę tarasu. Zobaczymy. Reszta rabaty będzie wypełniona kulami Danica, które są już posadzone i które będę musiała trochę poprzesadzać. To oczywiście nie szkodzi. Nie pierwszy raz .



____________________
borówcowy wizytowka
Mysza 21:59, 05 lut 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
U mnie też śnieg
Blisko w końcu
____________________
Gosia
Zielona 22:30, 05 lut 2015


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Monia - plan dobry, tylko tej drugiej ścieżki nie rozumiem. No muszę w końcu przyjechać i 'na żywca' postudiować Twoje plany.
PS Z Panem dzisiaj rozmawiałam. You know... Dzwoń i mów, że my i Asia razem to już hurtowe zamówienia i cennik trzeba dostosować
wiunia 22:34, 05 lut 2015


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Moniko pomysł b.dobry wszystko zostanie pod oknem tak jakby "spięte" w regularną całość a ścieżki będzie robił fachowiec czy Ty sama? Pytam, ponieważ mam w zamyśle w przyszłości też poprowadzić scieżkę, bo teraz mam wydeptany trawnik i zastanawiam sie czy dałabym radę sama zrobić to w miarę porządnie czy to raczej praca dla fachowca?
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
Borbetka 08:40, 06 lut 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Zielona napisał(a)
Monia - plan dobry, tylko tej drugiej ścieżki nie rozumiem. No muszę w końcu przyjechać i 'na żywca' postudiować Twoje plany.
PS Z Panem dzisiaj rozmawiałam. You know... Dzwoń i mów, że my i Asia razem to już hurtowe zamówienia i cennik trzeba dostosować

Ta druga ścieżka ma "podejść" pod dom, żebym nie miała kory na schodach. Obie ścieżki mają się przeplatać. I tak pewnie w realu wyjdzie trochę inaczej. Ciężki orzech mam z tą rabatą.
A do Pana dziś dzwonię. Jeszcze raz dzięki .
____________________
borówcowy wizytowka
Borbetka 08:41, 06 lut 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
wiunia napisał(a)
Moniko pomysł b.dobry wszystko zostanie pod oknem tak jakby "spięte" w regularną całość a ścieżki będzie robił fachowiec czy Ty sama? Pytam, ponieważ mam w zamyśle w przyszłości też poprowadzić scieżkę, bo teraz mam wydeptany trawnik i zastanawiam sie czy dałabym radę sama zrobić to w miarę porządnie czy to raczej praca dla fachowca?

Wiuniu, sama. Bordy kupię w Mrówce obok mnie, a żwir też we wsi mam. Układ ścieżki tylko muszę dopracować.
____________________
borówcowy wizytowka
Borbetka 09:22, 06 lut 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Albo jeszcze inna wersja:



Wyżwirować rabatę z kulami wzdłuż podjazdu i pociągnąć na tyły ścieżkę z tego samego żwiru, a z berberysa zrobić taki gruby żywopłot w półkulistym kształcie. Co myślicie?
____________________
borówcowy wizytowka
Borbetka 09:23, 06 lut 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Nie mogę nigdzie znaleźć inspiracji rabaty o takim kształcie przy domu. Berberys i kule chciałabym jakoś zakomponować. Nie udaje mi się to zbytnio. Pomóźcie.
____________________
borówcowy wizytowka
iwonadm 09:56, 06 lut 2015


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
rabata jest bardzo formalna, jeśli chodzi Ci o taki efekt to może zostać
Jeśli chcesz dodać więcej oddechu proponuję trawy i może dodasz jakieś hortki
____________________
Iwona ogrodowe-przygody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies