Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Borówcowy raj

Pokaż wątki Pokaż posty

Borówcowy raj

MirellaB 10:49, 03 lut 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Witam. Oglądam, przeglądam, notuję, zapisuję - piękny ogród.
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Juzia 11:09, 03 lut 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38613
Oprócz ochów i achów nie wiem co napisać...
Wiedz tylko, że podglądam!

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Karol99 13:38, 03 lut 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Borbetka napisał(a)

Karolu, mam 4 czereśnie, 2 wiśnie, 2 jabłonie i 1 śliwę. Kiedyś była brzoskwinia, nektaryna i grusza. Już ich nie ma. Dwie pierwsze wymarzły, a grusza była wiecznie chora od bliskości z żywopłotem jałowcowym. Kształt drzew zawdzięczam specjaliście sadownikowi, który raz w roku znajduje dla mnie czas, aby je przyciąć.
Tak się czasami zastanawiam, czy miałabym te drzewa, gdyby nie ten wąski pasek. Niby nie ma z nim pracy dużo. Jedynie odkurzanie jesienne jest trochę upierdliwe.


Dziękuje za odpowiedź, drzewka mają śliczny kształt.
Pamietasz kiedy ogrodnik przycina drzewka?
Bo w internecie jest dużo sprzecznych informacji..
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Mala_Mi 13:40, 03 lut 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Patent do sprzątania... czyżby odkurzacz?
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Borbetka 07:31, 04 lut 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Nie mogę uwierzyć, ale u mnie dziś napadało śniegu i to sporo. Jeszcze luty pokaże, co potrafi chyba. Trzeba fotki białe porobić, bo u mnie takich brak.
Dla ogrodomaniaków, którym podobają się kulki Danicowe napiszę tylko, że trzeba strząsać z nich śnieg. Szczególnie ten ciężki. Rozłażą się od środka. Cis i bukszpan tego nie ma, ale ile ja takich cisów czy bukszpanów musiałabym kupić, żeby to pole obsadzić? Nie w tym wcieleniu . Porównując ilość pracy przy ww. gatunkach, tnę tak samo, 2-3 razy w sezonie. Bukszpany nawet częściej, bo mnie czasami denerwuje, jak coś odstaje.

Karolu, owocowe tnę dość wcześnie. Obserwuję pogodę. Zdarzały się lata, że nawet w lutym.

Aniu - bez odkurzacza ani rusz .
____________________
borówcowy wizytowka
polinka 08:11, 04 lut 2015


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
U mnie tez śnieg Wczoraj wracając do domu z pracy, im bliżej Wielkopolski tym śniegu więcej.

____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
marta_d 10:24, 04 lut 2015


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
Niesamowite jak zmieniałaś ogród na przestrzei lat! Jest to dla mnie pewnego rodzaju pocieszenie, że nie od razu Rzym zbudowano.. ja raczej z tych niecierpliwych.. oglądając te zdjęcia dodajesz mi otuchy poza tym masz wyczucie i konsekwencję w doborze roślin, każdy zakątek pasuje do siebie i tworzy spójną całość. Bardzo mi się podoba!
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
Karol99 15:21, 04 lut 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
I wszystkie w jednym terminie?
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Zielona 16:22, 05 lut 2015


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Monia. Dojrzały ogród jest fajny. Już intymny, a wciąż można zmieniać. Wiem, ile razy mówiłaś, że gdybyś miała dostęp do forum 13 lat temu, ogród by wyglądał inaczej. Ale wiesz co... ja nie jestem przekonana, że lepiej. Twój ogród ma duszę. Ma Twój charakter. Jest niepowtarzalny. I doskonale wiesz, że dla tych zaglądających przez płot jest mistrzostwem świata Gdybym spacerowała pod Twoim domem, też bym była przekonana, że mieszka tu profesjonalista
Buziaki.
wiunia 17:47, 05 lut 2015


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Zielona napisał(a)
Monia. Dojrzały ogród jest fajny. Już intymny, a wciąż można zmieniać. Wiem, ile razy mówiłaś, że gdybyś miała dostęp do forum 13 lat temu, ogród by wyglądał inaczej. Ale wiesz co... ja nie jestem przekonana, że lepiej. Twój ogród ma duszę. Ma Twój charakter. Jest niepowtarzalny. I doskonale wiesz, że dla tych zaglądających przez płot jest mistrzostwem świata Gdybym spacerowała pod Twoim domem, też bym była przekonana, że mieszka tu profesjonalista
Buziaki.


Popieram Martę w 100% uwielbiam Twój ogród i zawsze jak jestem na forum zaglądam obowiązkowo
Macham z sąsiedztwa
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies