Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Borówcowy raj

Pokaż wątki Pokaż posty

Borówcowy raj

Borbetka 15:16, 27 lut 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Mam taką informację, że Miedzianem pryskamy zapobiegawczo jesienią, a Silitem również zapobiegawczo wiosną, chodzi o choroby grzybowe i to nie tylko na rośliny, które są chore, ale na wszystko. Moje róże już mają maleńkie listki, ale muszę prysnąć, bo nie zdążyłam. Możesz prysnąć swoje też.
Promanal również zapobiegawczo, nie tylko na chore.
Kupiłam przerobiony obornik, będę wokół roślin go mieszać z glebą. Cieszę się, bo nie chciałam granulowanego, tylko prawdziwy. Podpędzę trochę te rośliny, które mają mi szybciej urosnąć .
____________________
borówcowy wizytowka
MirellaB 15:28, 27 lut 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Czyli Promanal zapobiegawczo na iglaki, a Silit zapobiegawczo na wszystkie inne rośliny? Dobrze zrozumiałam? I można pryskać już teraz nawet na moje obcięte rośliny.
Napisz mi proszę gdzie kupiłaś te preparaty (chyba, że jeszcze nie kupiłaś) i obornik?
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Borbetka 17:04, 27 lut 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Kupiłam w Daszewicach w firmie Socha. Promanalem nie będę pryskać, tylko Silitem. Jeśli masz problem z misecznikami, to możesz Promanalem zrobić.
____________________
borówcowy wizytowka
MirellaB 03:40, 28 lut 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Dziękuję bardzo. Tego centrum ogrodniczego nie znałam. Muszę się tam wybrać
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Borbetka 19:15, 28 lut 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Gardenia zaskoczyła mnie tłumami i kiepskim kiermaszem. Wyprzedaż towaru ze stoisk była po 15-16, więc od rana nie sposób było wytrzymać tego maratonu marszowego. Jedyne co kupiłam to orlika w kłączu (były ostatni niestety po 5zł):
http://davesgarden.com/guides/pf/botd.php?date=2011-09-13#b
____________________
borówcowy wizytowka
MirellaB 08:43, 01 mar 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Byłam w Poznaniu, ale na Gardenię nie dotarłam. Mąż kontuzjowany więc by ciężko mu było wytrzymać. Roślinnka bardzo ładna.
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
ele2001 18:03, 01 mar 2015


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Mirella zależy z czym masz problem jeśli z iglakami (choroby grzybowe w marcu dithane lub sillit jak pisała Monia) w tej chwili Promonal nie już za pużno w czasie pękania pąków najlepiej środkiem z grupy perytrioydów on zabezpieczy buki wiązy itd przed szpecicielami (poskręcane i dziurawe liście) tylko że oprysk trzeba zrobić ze trzy razy.
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
katel 23:16, 01 mar 2015


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Witaj Borbetko, pierwszy raz odzywam się u Ciebie choć podziwiam Twój ogród od kilku dni. Na Ogrodowisku jestem już chwilkę i ciągle odkrywam nowe ogrody ale brakuje mi śmiałości do odzywania się w wątkach prywatnych. Masz piękny i bardzo inspirujący ogród i chciałabym podpytać cię o te niebieski iglaki na zdjęciu. Jak się nazywają?

U mnie nasadzeń jeszcze bardzo mało, podobają mi się różne jałowce no i ich ceny ale wyczytałam u Ciebie że większości się pozbyłaś - mogłabyś doradzić coś początkującej, dlaczego nie jałowce? Chodzi o wszystkie, czy np. płożące są ok. Chciałam właśnie te płożące do zakrycia wąskiej długiej rabaty przy drodze.
Pozdrawiam
Kaśka
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Borbetka 08:54, 02 mar 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Kasiu, ależ to zdjęcie wyżej niaktualne jest! Dawno u siebie nie byłam na wątku tak wstecz . Teraz wygląda tak mniej więcej:



Świerki to Picea pungens - świerk kłujący srebrny. Co do jałowców, to miałam ich bardzo dużo i te dywanowe polecam, ale kupuj te niskie, zadarniające. Nie pamiętam odmian, ale mam żółte i zielone. Wszystkie inne o nieregularnych kształtach albo stożkach wyrzuciłam, bo robiły się łyse w środku, bałaganiły i kłuły niemiłosiernie.

____________________
borówcowy wizytowka
ren133 10:03, 02 mar 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Borbetka napisał(a)
Kasiu, ależ to zdjęcie wyżej niaktualne jest! Dawno u siebie nie byłam na wątku tak wstecz . Teraz wygląda tak mniej więcej:



Świerki to Picea pungens - świerk kłujący srebrny. Co do jałowców, to miałam ich bardzo dużo i te dywanowe polecam, ale kupuj te niskie, zadarniające. Nie pamiętam odmian, ale mam żółte i zielone. Wszystkie inne o nieregularnych kształtach albo stożkach wyrzuciłam, bo robiły się łyse w środku, bałaganiły i kłuły niemiłosiernie.



Czy to złudzenie, czy te świerki przesadzałaś, bo na tym aktualnym zdjęciu są jakoś bliżej?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies