Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Borówcowy raj

Pokaż wątki Pokaż posty

Borówcowy raj

Alikia 15:30, 09 mar 2015


Dołączył: 23 lut 2013
Posty: 152
Borbetko dziękuję za cenna radę odnośnie modrzewi, zgadzam się z tobą. Cieszę się, że do mnie zajrzałaś , ja podziwiam twój ogród od samego początku jak odkryłam ogrodowisko i jestem nim zafascynowana. Pozdrawiam wiosennie
____________________
Ogród Alicji w ciągłych przeróbkach
wiunia 19:34, 09 mar 2015


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Moniko mimo, że piszesz o chorobie buksików i próbuję sobie wyobrazić jak to wyglada to patrząc na zdjecia Twojego ogrodu nie moge oderwać oczu o rany ten dobór roślin, kolorów i kształt rabat jest cudny!!!
Cofam i cofam się stale do zdjęć
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
noemi 19:38, 09 mar 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
Borbetka napisał(a)
Magda, idę do Ciebie poszukać fotek, gdzie masz tak posadzone. Żal mi patrzeć na te moje bukszpany. Nawet połowa nie została. Zastanawiam się tylko, czy jak je przesadzę, to czy nie zarażą tych zdrowych.


Monia u mnie tych zdjęć jak na lekarstwo mogę Ci zrobić specjalnie to miejsce, bo tatarak rośnie w zawijasku i go prawie nie widać … sam tatarak w masie wygląda super .

____________________
ogród magdalenka
Borbetka 08:04, 10 mar 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Dziewczyny - to tylko wybrane lepsze fotki hi, hi .
Magda, jeśli znajdziesz chwilę czasu ... podziękuję za zdjęcie tataraku. Mają go u nas w szkółce i nigdy nie zwróciłam uwagi na niego. Posłucham Agi i zostawię te kulki, będę walczyć o nie. Usunę bluszcz z tego miejsca. Mam plan pozbyć się Skyrocketa z żywopłotu podcinając mu powoli gałęzie od dołu i puszczając na te pnie bluszcz. Przed nimi posadziłam Szmaragdy. Jeszcze są małe, ale muszę im dać trochę światła. Dziś się za to zabieram, tylko mi tulipany wychodzą, boję się podeptać. Będą w tym roku wykopane, za długo tam siedzą.
____________________
borówcowy wizytowka
Margarete 11:16, 10 mar 2015


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Borbetko, witam i pozdrawiam wiosennie
Przebudziłam sie z zimowego snu i obijam sie po watkach w poszukiwaniu wiosny
U ciebie slicznie - porażajacy ład i porzadek jak zwykle - tej umiejętności komponowania rabat, przestrzeni oraz tego ładu zawsze ci zazdroszcze.
Buziaki wiosenne zostawiam !
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
makkasia 08:20, 11 mar 2015


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
Mam kilka skyrocetów i wszystkim końcówki usychają...przycinasz je?
trzymam kciuki za bukszpany ...a ten zakątek z kulkami i lawendą piękny
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
Borbetka 08:37, 11 mar 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Margarete napisał(a)
Borbetko, witam i pozdrawiam wiosennie
Przebudziłam sie z zimowego snu i obijam sie po watkach w poszukiwaniu wiosny
U ciebie slicznie - porażajacy ład i porzadek jak zwykle - tej umiejętności komponowania rabat, przestrzeni oraz tego ładu zawsze ci zazdroszcze.
Buziaki wiosenne zostawiam !


Margarete, to dla mnie za duży komplement odnośnie umiejętności komponowania. Zawsze jestem niezadowolona do końca. Ma to swoje złe strony . Bardzo Ci za to dziękuję i cieszę się, że tak to widzisz.
A z bałaganem to walczę i też czasami są konflikty. Mieszkam na wsi, ale denerwują mnie buty zostawione na progu w drzwiach. Albo co innego stojącego na widoku. Ogarniam to, żeby widać nie było albo i chowam. Możesz sobie wyobrazić jak M. wychodzi z domu, a tu klops ... klapek niet.
____________________
borówcowy wizytowka
Mysza 08:47, 11 mar 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Borbetka napisał(a)
Iwonko, w tym miejscu są chore:



Duża kula po prawej jest zdrowa, ta duża po lewej to ostrokrzew, nic mu nie jest też. Tylko te małe nie dają rady. One mają grzyba i gubią liście. Zostają same gałązki. Ten żywopłot mały też choruje. Szczególnie z tyłu, bliżej płotu, gdzie męczy go bluszcz. Dusi go, a woda tam jest na okrągło i dużo cienia. Nie wiem, co zrobić z tą rabatą kompletnie.




Rany jaka piękna ta rabata
Z choróbskami pewnie zaradzisz.
____________________
Gosia
Borbetka 08:48, 11 mar 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
makkasia napisał(a)
Mam kilka skyrocetów i wszystkim końcówki usychają...przycinasz je?
trzymam kciuki za bukszpany ...a ten zakątek z kulkami i lawendą piękny

Makkasiu, są cięte co dwa lata. Nie daję rady co roku, a powinny. Wtedy nie mają tych suchych końcówek i odrosty w miarę cieszą oko. Tylko w miarę, bo nie lubię tego żywopłotu. Zakup tych sadzonek nastąpił po obejrzeniu cudnych okazów w szkółce. Pamiętam, 6-cio metrowe, równiusieńkie, duże drzewa wręcz, tak bym to nazwała. Tylko Pani ze szkółki mi nie powiedziała, że ma ekipę chłopa do pielęgnowania tego i cięcia ze 3 razy w sezonie i pryskania na przędziorka, który leci do Skyrocketa jak pszczoły do ula. Skąd miałam wiedzieć? Nakupiłam tego ile wlezie i teraz jestem pokłuta i niezadowolona. Nie wiem ile masz tych roślin, ale nie martw się. Pojedyńcze okazy można tak pielęgnować, że są piękne. Niedaleko szkoły moich dzieci w ogrodzie są dwie sztuki przycięte w spiralę, nie mogę się napatrzeć na nie. Wyglądają po prostu cudownie.
____________________
borówcowy wizytowka
Borbetka 08:52, 11 mar 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Myszo, wczoraj usunęłam bluszcz z całej tej rabaty. Został tylko przy żywopłocie i Szmaragdach. Podcięłam też od dołu Skyrockety, żeby było więcej powietrza i słońca przede wszystkim, bo to południe i żywopłot zabiera całe światło roślinom rosnącym przed nim. Gdybym miała jeszcze raz budować rabatę południową, żywopłot byłby jedynie na 2 metry wysokości. Mój jest za wysoki, za dużo cienia, no i choroby się panoszą.
Będę walczyć o te bukszpany, są już popryskane Silitem, a wczoraj nawiezione siarczanem potasu. Będę obserwować.
Pozdrawiam Cię.
____________________
borówcowy wizytowka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies