Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Borówcowy raj

Pokaż wątki Pokaż posty

Borówcowy raj

Mylka 14:34, 17 wrz 2016


Dołączył: 02 lip 2015
Posty: 52
Jakie świerki tworzą ramę Twojego ogrodu? Na wizytówce widziałam że tworzą już jednolitą ścianę. Super to wygląda.
____________________
Monika
Borbetka 20:43, 17 wrz 2016


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Milka napisał(a)
Odnalazłam etykietę mojej rozplenicy. To odmiana Cassian. Dla mnie ładniejsza niż Hameln.
Bluszcz cuchnie? Tam gdzie byłam miał mnóstwo kwiatów i nie śmierdziało. To ciekawe.
**********

Zachwyciła mnie ta rozplenica. Czy jest wytrzymała na suszę?? I gdzie ją można dostać?
Chyba trzeba będzie ogród zmieniać, bo ja już nie mam sił na podlewanie, szukam tylko wytrzymałych, inne pewnie z czasem rozdam.


Irenko, miło Cię widzieć . Cassian na suszę wytrzymała. Obserwuję hortensje Lime light. Potrzebują wody, i to sporo. Nie wiedziałam wcześniej o tym. System nawadniający mam poprzecinany łopatą. Sama sobie tak zrobiłam i go nie używam. Zatem zostało mi latanie z konewką. Na szczęście lubię to, ale jak jest susza ... . Problem mam.
____________________
borówcowy wizytowka
Borbetka 20:46, 17 wrz 2016


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Mylka napisał(a)
Jakie świerki tworzą ramę Twojego ogrodu? Na wizytówce widziałam że tworzą już jednolitą ścianę. Super to wygląda.


Moniko, nie mam świerków z żywopłotach. Mam jałowce. Kompletnie nie polecam.
Jeśli chodzi Ci natomiast o lasek z przodu działki, to mam kilka świerków serbskich, pospolitych i srebrnych. Polecam tylko serbskie. Zwykłe mają galasy, bo ochojnik szaleje, srebrne bardzo się ogałacają. Brzydkie po latach są.
____________________
borówcowy wizytowka
Klamber 04:15, 20 wrz 2016


Dołączył: 02 lut 2012
Posty: 1924
Moniko dzięki z wpis. Słyszałem od mamy że u was już prawie mróz a u mnie jeszcze cieplutko rano o 6 20 i 89% wilgotności. Temperatura już trochę odpuściła ale wilgotność trzyma się jeszcze. Muszę teraz naładować akumulatory po wyjeździe syna, bo zraz indiańskie lato będzie, już pojedyncze drzewa można dostrzec nadgryzione jesienią ale malutko jeszcze. Teraz będę chciał pokazać wam trochę fotek na swoim dysku, dam Ci znać dziś la Ciebie mój ulubiony futrzak Chipmunk z bajki Chip i Deal. Pozdrawiam gorąco i zdrówka życzę pa. Co do ciasta to żebyś wiedział że strata by była do nie do odżałowania, choć miało już kilka dni, to jadłem je jeszcze tydzień i nic nie straciło na wartości


Może dorzucę jeszcze Szopa

____________________
Pozdrawiam Robert - Mój jesienny ogród - http://www.fotosik.pl/slideshow.php?id=884294&type=album&add1=klamber
Borbetka 09:23, 20 wrz 2016


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Jakie fajne odwiedziny! Wygląda mi na to, że w Kanadzie zwierzęta są bardziej oswojone z człowiekiem niż u nas.
Czekam na fotki Robert.
____________________
borówcowy wizytowka
Klamber 03:51, 22 wrz 2016


Dołączył: 02 lut 2012
Posty: 1924
Moniko witaj, U mnie nadal Ciepło, teraz jest idealna pogoda, w dzień 24 w nocy 20°C, Dzionek jednak bardzo już krótki, gdy wyjeżdżam rano się rozwidnia a gdy wracam jest idealne światło do focenia. Zwierzaki tutejsze prawie w ogóle się nie boją, jak masz jedzenie jedzą ci z ręki. Gdy byłem z synem na bagnach, to sikorki i kowaliki jadły mu z ręki.



Ja kiedyś w parku karmiłem wiewiórki ale raz się czegoś wystraszyła i pocharatała mi paluchy, pazury maja tak ostre, że nawet nie wiedziałem jak ona to zrobiła. Susły i Chipmunki też jedzą z reki, susłowi bym nie ufał, pazury i zęby ma okropne. Młody w Edward Garden Karmi Susła, Chipmunka i wiewióra.



W tamtym roku miałem oswojonego szopa, to woziłem go traktorem na przyczepie. Śmieszny był cały czas żebrał o jedzenie. Gdy mnie złapały korzonki i robiłem sobie okłady z gorących ziemniaków, to potem karmiłem nimi bernikle z ręki.


Nakarmione stadko. Trochę się bałem, bo szczypały mnie w palce i bardzo nachalne były. Widziałem strach w ich oczach ale łakomstwo i darmowa micha, wygrały ze strachem. Było ich ze sto, więc stadko olbrzymie. W tym roku z powodu suszy gęsi w mieście dużo mniej niż zwykle. Trochę Cię zasypałem fotkami ale chcę pokazać że nie jest to gołosłowie. Pozdróóówka gorąc


____________________
Pozdrawiam Robert - Mój jesienny ogród - http://www.fotosik.pl/slideshow.php?id=884294&type=album&add1=klamber
Borbetka 08:11, 22 wrz 2016


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Robert, mnie cieszą te fotki. Przynajmniej mam i florę i faunę . I to jaką!
____________________
borówcowy wizytowka
Milka 12:39, 22 wrz 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Dzięki za info
chcesz bluszcze co kwitną??? u mnie kwitną co rok szalenie
I załapałam się na foty Roberta
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Borbetka 08:12, 23 wrz 2016


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Irenko, a u mnie żaden. Dzięki za fotkę. Faktycznie kwitną jak szalone .
____________________
borówcowy wizytowka
Mylka 11:25, 25 wrz 2016


Dołączył: 02 lip 2015
Posty: 52
Borbetka napisał(a)


Moniko, nie mam świerków z żywopłotach. Mam jałowce. Kompletnie nie polecam.
Jeśli chodzi Ci natomiast o lasek z przodu działki, to mam kilka świerków serbskich, pospolitych i srebrnych. Polecam tylko serbskie. Zwykłe mają galasy, bo ochojnik szaleje, srebrne bardzo się ogałacają. Brzydkie po latach są.




Po takiej konkretnej odpowiedzi mogłam zrobić tylko jedno... kupiłam świerki serbskie
____________________
Monika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies