Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Borówcowy raj

Pokaż wątki Pokaż posty

Borówcowy raj

GorAna 19:54, 06 wrz 2016


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Uwielbiam tutaj wpadać
Nie dosyć, że ogród piękny, to jeszcze zdjęcia wydobywają z niego to co najpiękniejsze
Pozdrawiam
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Kasiek 22:50, 06 wrz 2016


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
Chyba mam tu duzo zaleglosci...Musze poczytac
____________________
Bawarka
Borbetka 09:22, 07 wrz 2016


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Mala_Mi napisał(a)
Ten kwiatek to trzykrotka.... miałam kilka rodzajów i ..wywaliłam (leży wykopana kępa i zyje, druga wegetuje w zapomnieniu). Nie wiem dlaczego, ale od sierpnia już liście były zdechłe. Kwitnie tylko do światła, jak nawet półcień to zamyka kwiaty, wieczorem i rano jest zamknięty, rozrasta się w tempie ekspresowym. U mnie chyba miała za sucho, bo jak rosła w bardziej cienistym miejscu i wilgotnym to zachowywała się bardziej przyzwoicie .. i tam nawet jej wybaczałam to zamykanie kwiatów.

Edit..trzykrotka wirginijska


Właśnie zaobserwowałam, że te kwiatki prawie wcale nie są otwarte. Posadziłam ją za ławką, w półcieniu. Kwiat jak kulka wygląda, a w szkółce był otwarty.
E...ech, i tak nie mam gdzie posadzić .
Zawilce wczoraj kupiłam i będą czekać aż się teren przygotuje. Nie wiem czy zrobiłam dobrze, bo kupiłam Honorine Jobert i ma 7 w zimowaniu. Pan powiedział, że 5 lat ma w ogrodzie i jest ok, ale może się zdarzyć że zmarznie. Może mogłam kupić zwykłe? Były dorodne, z lekko różowymi kwiatkami, a ja wolałam z białymi.
____________________
borówcowy wizytowka
Borbetka 09:28, 07 wrz 2016


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Pszczelarnia napisał(a)
Borbetko,
w jakim towarzystwie masz posadzonego 'Marikena'? Jak on rośnie z biegiem lat?

Ewka, mam dwa Marikeny. Jeden jest wśród jarzmianek i hortensji. Rośnie w znacznym półcieniu i dość mocno przyrasta w taką nieregularną kulkę. Niestety nie utrzymuje tego palik i ciągle się przegina. Ma już trzy bambusy.
Drugiego mam przy różance, w pełnym słońcu. Posadziłam za blisko róż i go zjadają lekko. Przyrost ma podobny jak ten w półcieniu.
Jestem bardzo zadowolona z niego. Nie choruje, nie ma robali. Super jest. Polecam.
____________________
borówcowy wizytowka
Pszczelarnia 09:33, 07 wrz 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
A czy przy silnych wiatrach istnieje niebezpieczeństwo jego złamania?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Borbetka 09:35, 07 wrz 2016


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Sylwio - jeśli przejrzałaś cały mój wątek, zobaczyłaś co było kiedyś . Się zastanawiam, jak mogłam tak nasadzić wszystko bez sensu? A wybór roślin pozostawiał wiele do życzenia. Nie wiedziałam o wielu rzeczach i wiele roślin pożegnałam. Teraz to porządkuję pomalutku. Nie wszystko jednak da się zmienić. Najbardziej żałuję wyborów żywopłotowych. Nie mam jednak teraz na to wpływu, musztarda po obiedzie jest.
Dziękuję Ci za pochwały, miło mi bardzo .

Pani Kamienna Ano - mi tu o zdjęciach nie słodzikuj, bo jestem mega słaby fotograf .

Kasiu - trochę teraz posiedziałam na forum, bo przyszły dni niepogody. Forum jest dla mnie jak lekarstwo. Jednak idę już sobie, bo robota czeka. I to ta gorsza, w domu .
____________________
borówcowy wizytowka
Borbetka 09:37, 07 wrz 2016


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Pszczelarnia napisał(a)
A czy przy silnych wiatrach istnieje niebezpieczeństwo jego złamania?

Nie sądzę Ewka. Ten w słońcu jest naprawdę mocny. Wcale się nie chwieje. Nie wiem czemu tego drugiego muszę podpierać. Może coś tam w ziemi grzebie? Mam taką sytuację z trzmielinami na kijku. Są trzy, a jedna ciągle się przegina.
____________________
borówcowy wizytowka
Kasiek 12:09, 07 wrz 2016


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
Wiesz, chyba mam niedosyc, poprosze o wiecej fotek Czekam na ujecia Twojego sadu jesiennego...Nie odpuszcze, bede Cie odciagac od grubej roboty

____________________
Bawarka
Mala_Mi 08:04, 08 wrz 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Borbetka napisał(a)

Mam taką sytuację z trzmielinami na kijku. Są trzy, a jedna ciągle się przegina.


Mam też 3 trzmieliny, 2 ładne a trzecia zdycha.. .. mamy coś podobnego w ogrodach

Zawilce mogą u Ciebie dać radę Bardziej mokra nie lubią zimą niż zimna..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Milka 10:49, 13 wrz 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Odnalazłam etykietę mojej rozplenicy. To odmiana Cassian. Dla mnie ładniejsza niż Hameln.
Bluszcz cuchnie? Tam gdzie byłam miał mnóstwo kwiatów i nie śmierdziało. To ciekawe.
**********

Zachwyciła mnie ta rozplenica. Czy jest wytrzymała na suszę?? I gdzie ją można dostać?
Chyba trzeba będzie ogród zmieniać, bo ja już nie mam sił na podlewanie, szukam tylko wytrzymałych, inne pewnie z czasem rozdam.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies