Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Borówcowy raj

Pokaż wątki Pokaż posty

Borówcowy raj

Pszczelarnia 16:09, 10 sie 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Borbetka napisał(a)
Myślicie, że zima szybko przyjdzie? Bardzo dziwnie się ten sad zachowuje. Rozumiałabym, gdyby liście i owoce spadały z braku wody. To normalne, ale przecież jest u mnie tak mokro, że ziemia się klei do rąk, klaptony mokre od trawnika od rana do wieczora i milion nieproszonych ślimaczych gości.
Jeszcze zapytam, czy ktoś ma żywopłot z buka Atropurpurea. U mnie jest częściowo zielony. Może przyczyną jest cień? Choć to bardzo dziwne, bo obok mam 13-letniego buka i jest cały ciemnopurpurowy. Czyżbym kupiła oszukane sadzonki? Wierzyć mi się nie chce, bo ze sprawdzonego centrum handlowego brałam. Przyrosty są bordowe, a reszta zielona. Kolejna bardzo dziwna sprawa.

Ja mam od 2012.
I inny od 2013.
I jeszcze elementy takich kul bukowych od 2015.

Atrourpurea albo Atropunicea (jak piszą) tak ma, że w lecie zielenieją starsze części. Podobnież ma leszczyna bordowa.
Oczywiście cień też ma znaczenie (buk robi się aksamitno-zielony).
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Zielona 00:58, 11 sie 2016


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Monia, buki zielenieją w taki sposób, jak pisze Ewa.
Mało tego. Potrafią wiosną startować z nierównomiernym wybarwieniem. Myślałam, że wiesz, bo wiele zdjęć dojrzałych żywopłotów z bordowego buka wygląda tak:

https://www.google.pl/search?q=%C5%BCywop%C5%82ot+buk&client=firefox-b&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwizlruJ-bfOAhUkP5oKHfW4BdUQ_AUICCgB&biw=1366&bih=657#imgrc=thhwMVkhemPkaM%3A

https://www.google.pl/search?q=%C5%BCywop%C5%82ot+buk&client=firefox-b&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwizlruJ-bfOAhUkP5oKHfW4BdUQ_AUICCgB&biw=1366&bih=657#imgdii=GXW_AiWDj_8NCM%3A%3BGXW_AiWDj_8NCM%3A%3BdlG_yaICXFA2yM%3A&imgrc=GXW_AiWDj_8NCM%3A

PS Wyjazdu nie zazdroszczę, ale wspieram...
Borbetka 18:42, 16 sie 2016


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
No właśnie dziewczyny! Taki jest jak Marta podlinkowała. Czyli jest ok. To już się nie martwię, że sadzonki były pomieszane. Rośnie super. Za dwa lata będzie super ściana .
____________________
borówcowy wizytowka
lojalna_ 08:19, 05 wrz 2016


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Twoja ścianka wodna jest rewelacyjna. Musze podpytać Cie o szczegóły jak tylko bede blizej prac nad nia.


Lubie Twoj ogrod taki juz dojrzały i zadbany .
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Mala_Mi 10:38, 05 wrz 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Zaglądam po Twoim śladzie.. pięknie masz.. coraz piękniej... ciurkadełko-ścianka wodna super..

Sad u mnie też w tym roku tragiczny, liście lecą ze wszystkiego od połowy lata, klony przebarwiają się teraz (kolorystyka październikowa).. i biedronek też w tym roku wyjątkowo dużo. I to tych naszych a nie azjatyckich.

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Borbetka 10:52, 05 wrz 2016


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Dzisiaj trochę siedzę na O., bo niskie ciśnienie. Zmiana pogody przyszła i mnie naszła nostalgia. Pocieszam się bytując na forum . Co będzie dalej? Idzie gorsze przecież. Jak ja nie znoszę tych ciemności. Dla mnie może być zimno, ale nie ciemno.
Jolu, o ściance chętnie Ci poopowiadam.
Aniu, jedna jabłonka zrzuciła jabłka kompletnie. Z drugiej maż prawie wszystkie zerwał, bo mu było żal i zrobił z córką placek. Ale był dobry. Nawet z takich lekko kwaśnych. Pocieszam się mniejszą robotą na jesień z tym sadem. Trzy razy już odkurzałam, no to chyba będzie mniej liści co nie?

Zrobiłam fotki rozplenic. Myślałam, że kupiłam takie same, a tu masz.





Jest różnica w kłosie, jeden bardzo jasny, a drugi lekko brązowy i delikatniejszy. Gałązki też są mocniejsze u tego z jasnymi kłosami. Ta lekko brązowa to chyba Hameln, a tamta druga nie mam pojęcia.



____________________
borówcowy wizytowka
Borbetka 10:57, 05 wrz 2016


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Pani róża kwitnie drugi raz. To znaczy wszyskie trzy panie ze czterech pnących, które mam. New Dawn w tyle, tylko ogigla są i nie prezentuje się najlepiej. Biję się z myślami czy jej nie wywalić, ale jest największa.



Kupiłam na próbę jeszcze taką roślinkę. Nazwę zapomniałam teraz.



W grupie przypomina liliowce, które mi się tak podobają, ale mają swoje wady. Ciekawe czy ta jakieś ma.

I jeszcze jeżówki Postman. Posadzę w głównej alei. Kolor kwiatów jest niezwykły. Bardzo czerwony.

____________________
borówcowy wizytowka
chojna 11:01, 05 wrz 2016

Dołączył: 20 sie 2014
Posty: 862
Moniuszki moje rozplenice identyczne. Na wiosnę jak rozsadzalam były jeszcze takie same. Teraz różnią się identycznie jak Twoje.

O ciurkadelku tez chętnie poczytam.

Twój ogród jest jednym z moich ulubionych.
____________________
Olka- Mój ogród nad rzeką...
Borbetka 11:07, 05 wrz 2016


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
I jeszcze jarzmianki. Nie mogę się im oprzeć. Posadziłam w tym roku i patrzcie. Z przodu zamiast żurawek będą dosadzone z różowym kwiatem. Dziwne jest to, że różowe z tyłu ogrodu są zjadane przez ślimaki, a te tutaj nie.





Mam też rozchodnika NN. Tak powiedział Pan sprzedawca. Chyba go podzielę i powsadzam między tego różowego. Rabata będzie taka: szałwia jako pierwsza, potem rozchodniki, potem nowe jeżówki pomiędzy rozplenicami i z tyłu hortensje Limki. Oby taka konfiguracja mi się spodobała. I zapomniałam o roli głównej - cisie kolumnowym, takim z 1,5m. Będzie zimą fajnie zdobił. Pokażę rabatę jak ją zrobię. Kopanych roślin jeszcze brak na rynku.




Cis będzie zamiast tego wielkiego jałowca.



I jeszcze się zapytam czy komuś kwitnie bluszcz? Byłam na grzybach, przyjechałam bez jednego, ale z odnóżkami bluszczu, który tam kwitł. Mam tyle bluszczu i ani jeden nie kwitnie. Nie wiem.



____________________
borówcowy wizytowka
Margerytka40 12:45, 05 wrz 2016


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Borbetka napisał(a)
Pani róża kwitnie drugi raz. To znaczy wszyskie trzy panie ze czterech pnących, które mam. New Dawn w tyle, tylko ogigla są i nie prezentuje się najlepiej. Biję się z myślami czy jej nie wywalić, ale jest największa.



Kupiłam na próbę jeszcze taką roślinkę. Nazwę zapomniałam teraz.



W grupie przypomina liliowce, które mi się tak podobają, ale mają swoje wady. Ciekawe czy ta jakieś ma.

I jeszcze jeżówki Postman. Posadzę w głównej alei. Kolor kwiatów jest niezwykły. Bardzo czerwony.

Wpadłam się przywitać bo podglądam sobie twój ogród już jakiś czas szukając inspiracji . Ta roślinka nn na drugim zdjęciu przypomina trzykrotkę wirginijską . Piękne te jarzmianki , jakoś wcześniej ich nie zauważałam a na O . kwitną tak pięknie.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies