Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nowa ogrodniczka, prosi o pomoc

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa ogrodniczka, prosi o pomoc

Bogdzia 12:55, 15 kwi 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Pola najważniejsze to podaj jakie rh kupiłaś bo jedne rosną niewysokie a inne wysokie. Jak napiszesz z podaniem ,, pierwszy od lewej to ....itd" to napiszę co myślę. Już reraz myślę że są za blisko tak jak mówi Ania ale podaj gatunki a Danusia się nie sugruj choc ona wie co robi i robi dobrze bo kupiła duże krzaki i ten rh juz wiekszy wiele nie bedzie bo to taki gatunek który rośnie niewiele ponad metr i jak się sadzi okazy o docelowym wzroście to wie się jak sadzic. Podaj gatunki i nie panikuj a jeszcze napisz kiedy sadziłaś.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Pola 13:19, 15 kwi 2012


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Bogdzi rh sadzone wczoraj więc przesadzić nie problem myślę, tylko i tak nie dzisiaj bo leje strasznie.
Od lewej strony Catawbiene Alfred
środek 2x Gartendirektor Rieger
z tyłu Catawbine Album
z samego przodu japońskie 3x
I co Ty na to ?
Z góry tak to wygląda
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Milka 13:20, 15 kwi 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
asc napisał(a)

A to moje różaneczniki.
Ogrodniczka przy pracy hihihi

Pola, ja się nie znam, ale na moje oko to rh są zdecydowanie za blisko siebie. Poproś Bogdzię, nich rzuci na to okiem. Rh które do siebie dotykają (lub do innych rośłin) w tym miejscu zrzucaja liście i już nie kwitną Zostają sie suche badyle.....szkoda by było krzewów...zwąszcza, ze to blisko tarasu... Azalie też za gęsto...po 3 latach jedna bedzie miała wielkość tych 3
Nie mi udzielać rad, bo ja mam u siebie wszystko za gęsto!!!! Dlatego jestem uczulona na tym punkcie...


Pola, widzę, że obie w sobotę sadziłyśmy rh my daliśmy większe odstępy między roślinami; u Bożenki czytałam o wszystkim, co najlepiej im służy
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Pola 13:22, 15 kwi 2012


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Irenko prawie każdy dostał według instrukcji kwaśnej ziemi pól na pół z odkwaszoną.
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Bogdzia 15:39, 15 kwi 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Pola jeśli wczoraj sadziłaś to jak najwcześniej posadź od nowa. Alfred rośnie do ok 2m ( u mnie po 10 latach tyle prawie ma no moę=że 1,8m) Album może byc jeszcze wyższy i Gardendirektor też do 2m. Tak że przesadzenie jest konieczne. Posadź je przeznaczając minimum 1,5m na roe a najlepiej ok 2m. Na razie wokół możesz posadzic byliny ale nie pod samym rh bo je szybko zasłoni. Czyli na tym miejscu jak chcesz to zostaw jednego a pozostałe do przesadzenia. Na azalie japońskie tez minimum pół metra trzeba choc to też zależy od gatunku. Wyczytałam jeszcze że dałas poł na pół torf kwaśny i odkwaszony. Czy to też torf czy ziemia? najlepiej weź swoją ziemię ogrodową i kwaśny torf bo te kupne ziemie wcale nie trzymaja wilgoci.To chyba wszystko. Jesli jeszcze cos to pytaj.Pozdrawiam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
mira68 16:30, 15 kwi 2012


Dołączył: 28 paź 2011
Posty: 649
Polu dzięki że spojrzałaś do mojego wątku jeszcze dużo do zrobienia ale u ciebie prace idą całą parą.Pozdrawiam
____________________
Mira - Pobojowisko czas zmian
Mala_Mi 17:22, 15 kwi 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Pola ....przepraszam, że na Twoim watku, ale wstawiam zdjcie Bogdzi Alfreda po 10 latach Tez mam go posadzonego na rabatce......i myślę co z tym fantem zrobic..... a ma więcej miejsca niż Twój... To jest jeden krzew
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Pola 17:23, 15 kwi 2012


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Bogdzia napisał(a)
Pola jeśli wczoraj sadziłaś to jak najwcześniej posadź od nowa. Alfred rośnie do ok 2m ( u mnie po 10 latach tyle prawie ma no moę=że 1,8m) Album może byc jeszcze wyższy i Gardendirektor też do 2m. Tak że przesadzenie jest konieczne. Posadź je przeznaczając minimum 1,5m na roe a najlepiej ok 2m. Na razie wokół możesz posadzic byliny ale nie pod samym rh bo je szybko zasłoni. Czyli na tym miejscu jak chcesz to zostaw jednego a pozostałe do przesadzenia. Na azalie japońskie tez minimum pół metra trzeba choc to też zależy od gatunku. Wyczytałam jeszcze że dałas poł na pół torf kwaśny i odkwaszony. Czy to też torf czy ziemia? najlepiej weź swoją ziemię ogrodową i kwaśny torf bo te kupne ziemie wcale nie trzymaja wilgoci.To chyba wszystko. Jesli jeszcze cos to pytaj.Pozdrawiam.

Bogdziu dziękuję za poradę będzie przesadzanie, jeszcze mam pytanie czy wokół można posadzić niższe rh czy musi zostać puste miejsce.
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Pola 17:25, 15 kwi 2012


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
asc napisał(a)
Pola ....przepraszam, że na Twoim watku, ale wstawiam zdjcie Bogdzi Alfreda po 10 latach Tez mam go posadzonego na rabatce......i myślę co z tym fantem zrobic..... a ma więcej miejsca niż Twój... To jest jeden krzew

Aniu super dzięki za zdjęcie teraz wiem co to za kolos, o rany to ja chyba źle zrobiłam kupując taki rodzaj tak to absolutnie się nie zmieści
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Pola 17:29, 15 kwi 2012


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Załamałam się, chyba będę musiała je komuś ofiarować, Bogdziu a ten Danusiny cunningham white to też taki duży rośnie
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies