Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kolorowy ogród na piasku

Pokaż wątki Pokaż posty

Kolorowy ogród na piasku

KasiaWB 22:09, 22 paź 2014


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Mało bywam ostatnio na forum, ale wpadam kiedy mogę. U Ciebie zawsze pięknie i pouczająco dla młodego ogrodnika jak ja
Serdecznie pozdrawiam!
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Robaczek 22:39, 22 paź 2014


Dołączył: 01 paź 2013
Posty: 197
Vivo, oszczędzaj się....życzę szybkiego powrotu do zdrowia.
Zaglądam codziennie, kojąc oczy widokami Twojej magicznej jesieni.
To najpiękniejsze widoki jakie w tym roku widziałam.
Pozdrawiam serdecznie!
____________________
anetta 16:44, 24 paź 2014


Dołączył: 11 wrz 2013
Posty: 900
super
____________________
Aneta Ogród Anety ----Wizytówka
mira 20:46, 03 lis 2014


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
viva napisał(a)
Marto, jeszcze jestem, bo emocje meczowe wybiły mnie ze snu

Dla Ciebie zdjęcie Leonarda z 2010r.; miałam je wtedy w donicy. Posiada te wszystkie zalety o których piszesz, ale zapach jego nie jest dość silny, mam wiele róż o dużo wspanialszym zapachu



skoro Cię nie ma to sięgnęlam do wspomnień i znalazłam coś dla siebie bo w tym roku wsadziłam i czekąć będę czerwca,
pozdrawiam miej się dobrze
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
paniprzyroda 00:33, 12 lis 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826

pukam cichutko, o zdrowie pytam
____________________
Dwa ogrody
EPODLAS 22:54, 12 lis 2014


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Śliczne niebieskie okienko i tak fajnie podpisane. Ogród jak zwykle piękny i tak dobrze pokazany. Piękną mieliśmy jesień.
____________________
Mój ogród
viva 00:58, 13 lis 2014


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Madziarzeszow napisał(a)
Piękna zdjęcia , chmurka niebiańska , a rdest coraz bardziej mi się podoba
U mnie miejsca brak na duże egzemplarze , ale czerwone zakupy cudne


Madziu, mgły i trawki to dobry jesienny duet
Na małe zakupy zawsze znajdzie się miejsce. Nawet jak coś przepadnie to tak bardzo nie smuci, bo mozna kupić coś nowego

Viola napisał(a)




Vivo, postanowiłam dokładnie przeanalizować Twój wątek Jestem już na 330 stronie. Siedzę przy komputerze, i tylko wydaję z siebie ochy i achy Dobrze, że nikt tego nie słyszy Jestem pod wrażeniem - Twój ogród chciałoby się napisać PIĘKNY, ale to za ubogie słowo, a właściwego nie znajduję. Dla mnie perfekcyjny, idealny, taki, w którym chce się przebywać. Wcale się nie dziwię zachwytom i wszystkim wpisom. Proszę podaj nazwę róży, przy której na leżaczku zbierają się takie tłumy? Jestem zupełnie początkująca, ale myślę o zakupie kilku róż. Czy byłby to dobry wybór, cz ta róża jest mocno wymagająca ? Pozdrawiam serdecznie


Violu, aż tyle pochwał dziękuję

Róża, o którą pytasz to Laguna. Bardzo zdrowa, prężna róża, pieknie pachnie. Potrzebuje dużo miejsca, bo to róża pnąca i rośnie bardzo duża.
Na zdjęciu jej kwiaty



monteverde napisał(a)

Vivo oglądanie Twojego wątku na początku dnia zapewnia dobry humor na jego całość, ślę Wam buziolejak myślisz judaszowiec pod wiosnę wyda pierwsze kwiaty?


Aniu, wątpię aby judaszowiec wiosną zakwitł, to bardzo młoda sadzona. Ale może?

popcarol napisał(a)
mmm nacieszyłam oczy pozdrawiam Roześmiane!


Karolino, bardzo miłe mam wspomnienia z tego lata Tyle radosnych spotkań

siakowa napisał(a)


Witam co to za trawka:
1 zdjęcie przed iglakiem
2 zdjęcie za iglakiem a przed kamieniem


szukam własnie śreniej trawy która jest sztywna, nie opada na boki.

Pozdrawiam


Kasiu, te trawki to molinia Moorhexe.
Jesienią te trawy tak wyglądają, są sztywne ale wysokie.



____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
viva 00:58, 13 lis 2014


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Pszczelarnia napisał(a)
Zgłębiając temat kalin, chciałam podzielić się moim doświadczeniem, że japońskie (viburnum plicatum) potrzebują miejsca i tła na to, by pokazać pokrój. Pięknie tej 'Kilimandżaro' będzie u Ciebie, w Twoim ogrodzie jest wiele takich miejsc panoramicznych z zaskoczenia zaskakujących odbiorcę.
Moje kaliny japońskie ('Watanabe' i Mariesii')czekają na przesadzenie (wiosną dopiero). Potrzebuję czasu dla nich.


Ewo, moja kalina znalazła dla siebie, mam nadzieję odpowiednie miejsce
Szukałam coś rozjaśniającego na zamknięciu osi po przejściu przez mostek.
Na zdjęciu to miejsce (prawy górny róg)w maju, już widzę tam bielejącą kalinę



anabuko1 napisał(a)
Masz piękny jesienny ogród i nie tylko!
Kiścień Zeblid Scarletta piękna.
A rdest jaki ciekawy


Aniu, dziękuję Też lubię taką ciepłą jesień jak w tym roku
Kolorów też nie brakuje

Dorota123 napisał(a)
To lustrzane okno jest piękne już kiedyś zwróciłam na niego uwagę, ale obraz, który się teraz w nim odbija jest cudny. Też myślę nad takim oknem, ale muszę dopracować nasadzenia, które będą się w nim odbijać.


Dorotko, znając Twoją pomysłowość szybko coś wymyślisz

Jagodaa napisał(a)
Vivo, masz cudowny ogród, nie wiem jakim sposobem jeszcze mnie tu nie było. Będę częściej zaglądać.
Pozdrawiam!


Jagodo, dziękuję i zapraszam
Wątków jest tak dużo, pewnie jeszcze w wielu ciekawych ogrodach nie byłaś

mira napisał(a)
Nooooo zakupy na ukojenie problemów to najlepsze lekarstwo i udało Ci się cudności nakupić - macie tam fajne szkółki aż jutro pojadę zobaczyć co u nas oferują.
Mam kiścienie ale mi coś kiepsko rosną powoli.
Ja mam trochę pólcienistą Teneryfę na tarasie ale u Ciebie szykuje się jakaś Prowansja, może greckie wyspy albo klimaty włoskie - już jestem ciekawa co wymyślisz.

masz wytrzymałe leżaczki

pozdrawiam


Miro, ja nie mam blisko szkółek ale jak jestem przy okazji w dobrym zagłębiu szkółkowym to zawsze coś przytargam
Mój taras i najblizsze okolice czekaja na dopracowanie. Zimą nie będę się nudzić
Leżaczek w tym roku miał powodzenie

Bogdzia napisał(a)
Piękne zakupy i juz sobie wyobrażam jak cudnie będą te rośliny u Ciebie wyglądac.Szkoda ze juz prawie zima i koniec podziwiania Twojego ogrodu, ale będzie czas na dokładne obejrzenie wszystkich tegorocznch zdjęc i powspominanie odwiedzin u Ciebie.A jednak szkoda lata.....


Bogdziu, lata bardzo szkoda Będę go przypominać, już sięgam do letnich zdjęć Muszę sie przyznać, że tegoroczna jesień też mi się podoba. O zimie nie chcę myśleć

Lipcowy widoczek



Rench napisał(a)
I nowa lekcja, chcesz mieć kolory w ogrodzie jesienią, ruszaj na zakupy w jesieni


Renatko, ciekawa jestem czy coś kolorowego upolowałaś do swojego ogrodu

barbara_krajewska napisał(a)
A ja się dziwię, że Twoje Eukomisy w słońcu sadzone nie mdleją. Swoje w półcieniu sadzić muszę. Moja gleba piaszczysta, to wody nie zatrzymuje.


Basiu, jak jest bardzo upalnie to liście mają wiotkie ale kwiaty stoją. Moja ziemia to też piach wzbogacony o kompost i trochę gliniastej ziemi

Marzena2007 napisał(a)
Dziwiłam się, źe moje kiścienie marnie wygladają... Niemal są bez korzeni, dobrały się do nich opuchlaki..chyba nie doczekam się takiej pieknej czerwieni ich liści...


Marzenko, każdy ma jakieś swoje plagi ogrodowe. Ja też wyciągam rośliny bez korzeni ogryzione przez większe ząbki coraz większe.

Sebek napisał(a)
Jak zwykle Twój ogród powala swobodą i lekkością - pozdrawiam


Sebku, dziękuję za tak miłe spostrzeżenia o moim ogordzie, bardzo miłe
Mam zamiar jeszcze to udoskonalać


____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
viva 00:58, 13 lis 2014


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Mala_Mi napisał(a)
Vivo mówisz, że najpiękniejszy ogród u Ciebie jak kwitną róże.. a ja twierdzę, że najpiękniejszy jest jesienią... Róże masz przepiękne (polecana przez Ciebie Cover kwitnie pięknie i cieszę się że ja mam... a wiesz, ze ja nie różana ), ale trawy i kompozycje rabatowe masz na najwyższym poziomie ogrodowiskowym. Masz najlepiej skomponowane rabaty bylinowe, a byliny skomponować to jest sztuka.
Okno lustrzane prześwietne.
Dbaj o kręgosłup.... bo ja kocham Twój ogród.. mój wzór do naśladowania.. niedościgły... ogród bez ogrodniczki nie da rady.
Oszczędzaj go.. nie odpisuj na mego posta.. wrzuć jakie foto lepiej



Aniu, foty dopiero dzisiaj będą . Wreszcie wygrzebałam się z chorób i nadrabiam zaległości w pracach jesiennych, a dni bardzo krótkie.

Ogród z jesiennymi trawami dobrze się prezenuje ale ja jednak lato lubię najbardziej i chodzi tylko o róże.

zielonaprzystan napisał(a)
Lustro w ogrodzie- bardzo pomysłowy zabieg! A cały ogród bardzo pięknie wygląda w jesiennych barwach


Tak, wesoło jest z lustrem, goście doznają złudzeń

KasiaWB napisał(a)
Mało bywam ostatnio na forum, ale wpadam kiedy mogę. U Ciebie zawsze pięknie i pouczająco dla młodego ogrodnika jak ja
Serdecznie pozdrawiam!


Kasiu, Ty już masz swoje doświadczenia ogrodowe i nie małe sukcesy
Miło Cię "widzieć"

Robaczek napisał(a)
Vivo, oszczędzaj się....życzę szybkiego powrotu do zdrowia.
Zaglądam codziennie, kojąc oczy widokami Twojej magicznej jesieni.
To najpiękniejsze widoki jakie w tym roku widziałam.
Pozdrawiam serdecznie!


Robaczku, choróbska pożegnane Ciesząc się jesienią przygotowuję ogród do zimy i kolorowych widoków wiosennych

aneta_swieca napisał(a)
super


Aneto

mira napisał(a)


skoro Cię nie ma to sięgnęlam do wspomnień i znalazłam coś dla siebie bo w tym roku wsadziłam i czekąć będę czerwca,
pozdrawiam miej się dobrze


Miro, czy też Leonarda posadziłas do donicy?
Mocno się zagłębiłaś w tych wspomnieniach

paniprzyroda napisał(a)

pukam cichutko, o zdrowie pytam


Mariolu, usłyszam Twoje pukanie
Już jest dobrze, zdrowie wróciło i nastrój się poprawił.

EPODLAS napisał(a)
Śliczne niebieskie okienko i tak fajnie podpisane. Ogród jak zwykle piękny i tak dobrze pokazany. Piękną mieliśmy jesień.


Bożenko, jeszcze jest piękna jesień

____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
viva 00:59, 13 lis 2014


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Jesień jeszcze cieszy w ogrodzie
U nas były dość duże przymrozki i nie wszystkie rośliny pokazały swoje jesienne piekno ale większośc dała popis.
Widoki z ostatnich kilku dni.







____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies