Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kolorowy ogród na piasku

Pokaż wątki Pokaż posty

Kolorowy ogród na piasku

Gabriela 15:19, 03 mar 2015


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Pszczelarnia napisał(a)
Istnieje stopień wyższy od the best?


Nie ma.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
kosolka 15:29, 03 mar 2015


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
The best of the best
____________________
Ola Kosolkowa pasja
Joku 20:16, 03 mar 2015


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12098
Nie znam okazji ale dołączam się z przyjemnością do życzeń. Piwonia również zwróciła moją uwagę.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
agniecha973 20:35, 03 mar 2015


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Jeśli ten ogród wygląda jeszcze lepiej, to WIELKI SZACUN!
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Napia 21:42, 03 mar 2015


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Vivo, również wszystkiego najlepszego
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
viva 10:10, 04 mar 2015


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
mira napisał(a)
Nooo to u Ciebie upał, tyle kwiecia u mnie aż tak nie ma liczę, że jutro słonko będzie.
Drugi tydzień marca ma nie być w pogodzie imponujący więc nic nie stracisz poza widokiem kwitnącego przedwiośnia.

pozdrawiam


Z prognozami nigdy nic nie wiadomo, zmieniają się jak w kalejdoskopie.Miał być większy przymrozek a teraz widzę, że już zmienili

Kasya napisał(a)


moze nieprecyzyjnie sie wyrazilam, nie tyle chodzilo o to ze tylko spojrzenia ale raczej o to zeby zrezyglowac z glaskania roz


Możemy sobie pozwolić na głaskanie kwiatuszków no i wąchanie przy okazji

Anita1978 napisał(a)
Doradź mi proszę- w tamtym roku miałam zwiot różany i coś tam jeszcze na fairy, w związku z tym miałam pryskać na przedwiośniu czyms systemicznym....czy pryskać już teraz? Później jak robale wyjdą to Już za późno będzie....

Chyba jeszcze bruzdownica albo nimułka była....wyjadlo łodygi od środka.....


Anitko, radzę Ci abyś się solidnie przyłożyła do zwalczania bruzdownicy (bo pamiętam, pisałaś że pędy zaatakoane były od góry). Ważne jest aby nie pozwolić rozprzestrzenić się tym szkodnikom w ogrodzie. Ja nie byłam świadoma jakie to jest zagrożenie i jak trudne do zwalczenia. Mszyce i czarna plamistość to nic w porównaniu jakie straty mogą zrobić bruzdownica i zwiot różany.
W tej chwili jest za wcześnie jeszcze na wszelkie działania. Ja zacznę walkę zaraz po rozgarnięciu kopczyków według tych zaleceń jakie podaje pani Ewa z Rozarium. Do tej pory robiłam opryski ale były mało skuteczne. Zasosuję w tym roku oprysk gleby wokół róż.
Ważne jest też aby dokładnie robić przegląd róż i niszczyć larwy (wycinać zwiędnięte końcówki)nie pozwolić by larwy dojrzały.
U Ciebie pojawiły się dpierwszy raz więc masz duże szanse na opanowanie szkodników. Powodzenia

http://www.rozarium.org/ogrod/zwiot-r-any-i-nimu-ka-r-ana-szkodniki-r/

bdan napisał(a)



Bardzo Ci dziękuje za wizytę i propozycję. Musze sobie na spokojnie doczytać i pooglądać różyczki.

Pozdrawiam


Danusiu, propozycji pewnie masz wiele a trudny wybór należy do Ciebie

AgnieszkaW napisał(a)
Vivo, znów piękne zdjęcia u Ciebie, tym razem takie radosne, wiosenne Pozdrawiam

Agnieszko, wystarczy, że słoneczko zaświeci i juz radośnie

dorotka_z napisał(a)


Boskie ujęcie! Cos pięknego


Dziękuję Dorotko
Nie mam dobrego aparatu ale pszczoły teraz są jeszcze ospałe więc się udało

____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
viva 10:10, 04 mar 2015


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Bogdzia napisał(a)
Piękną masz wiosnę . U mnie dużo gorzej choc narzekac nie bede bo krokusy zaczynają a ranniki kwitną . Pozdrówka.


Bogdziu, u mnie jest gorzej, bo krokusy nie kwitną, ranników nie mam a ciemierniki doniczkowe wystawione na piękne słoneczno
Wczoraj schowałam, bo wróciły nocne przymrozki.
Dzisiaj mam biało.

monteverde napisał(a)
Wiosenka piękna już u Was podziwiałam, buziole


Aniu, sprawdza się przysłowie ... w marcu jak w garncu ....
Dzisiaj mam zimę

Pszczelarnia napisał(a)
Wygląda na to, że u mnie jednak zima. No, przedwiośnie. Tylko przebiśniegi kwitną i leszczyna. Wiosna idzie powoli i niech tak będzie. Trawnik zwapnowałam i drzewka w sadzie przycięłam (nieoceniona pomoc Ojca), co uważam za wielkie osiągnięcie.

Wiosenne kwiecie dobrze usposabia.


Ewo, wiosna zwolniła a nawet przystanęła Co tym razem bardzo mi odpowiada

ewsyg napisał(a)
A u Ciebie Vivo już pszczółki latają. Cudnie


Ewo, pszczółki to spryciary, bardzo szybko znajdą każdy kwiatek jak tylko zaświeci słońce. U Ciebie pewnie też tak było
Doznania były przednie, brzęk wokół ciemierników niesamowity

____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
ewsyg 10:18, 04 mar 2015


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Szczęściara jesteś, u mnie jeszcze nic nie kwitnie

Jak zdrówko ?
teraz tyle ludzi choruje. My już po. Pozdrawiam i wracaj szybko do zdróka, siły są potrzebne na nowy sezon ogrodniczy
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Pszczelarnia 10:19, 04 mar 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Vivo, w nawiązaniu do oprysków na różach - czy pryskasz miedzianem? Jeśli tak, to kiedy i jak? Jak są kopczyki? Jakoś nie umiem sobie tego wytłumaczyć łopatologicznie, czyli ogrodowo-praktycznie.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
viva 10:26, 04 mar 2015


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Jeszcze raz pieknie dziękuję wszystkim za życzenia
Dla pytających.. to były moje imieniny Bogdzia bardzo czujna

Ewo, Gabrysiu, Olu wasze słowa odbieram jako piękny prezent imieninowy

Zamiast kwiatka kilka migawek jakie udało mi się wczoraj rano uchwycić przy pięknie świecącym słoneczku







-
____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies