Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kolorowy ogród na piasku

Pokaż wątki Pokaż posty

Kolorowy ogród na piasku

viva 10:32, 04 mar 2015


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
ewsyg napisał(a)
Szczęściara jesteś, u mnie jeszcze nic nie kwitnie

Jak zdrówko ?
teraz tyle ludzi choruje. My już po. Pozdrawiam i wracaj szybko do zdróka, siły są potrzebne na nowy sezon ogrodniczy


Ewo, kwitnie ale dzisiaj pod śniegiem. W ogrodzie biało

Grypę pożegnaliśmy, pozostały inne bardziej długofalowe
____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
viva 10:46, 04 mar 2015


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Pszczelarnia napisał(a)
Vivo, w nawiązaniu do oprysków na różach - czy pryskasz miedzianem? Jeśli tak, to kiedy i jak? Jak są kopczyki? Jakoś nie umiem sobie tego wytłumaczyć łopatologicznie, czyli ogrodowo-praktycznie.

Opryskuję róże miedzianem tuż po rozgarnięciu kopczyków. Zwykle terminy rozgarnywania kopczków i nabrzmiałych pąków zgrywają się.

Nie mam doświadczenia ale myślę, że jak już lekko liście zaczną się rozwijać to też pewnie można.
____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
Filomena 14:12, 04 mar 2015


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
Vivo
u Ciebie w ogrodzie jest wszystko co lubię, dziękuję za Twoją wrażliwość, którą nas obdzielasz
pozdrawiam
____________________
Filomena-w zielonej aptece
Mala_Mi 16:07, 04 mar 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Róża Hansestadt Rostock - widzę, że masz tę różę.. proszę mi praktycznie napisać jak się ona Ci sprawuje .. bo kupiłam ją na czuja... i jak masz Ty to znaczy, że zakup może okazać się bardzo udany Twoja jest śliczna
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
emilia 16:48, 04 mar 2015

Dołączył: 31 sie 2012
Posty: 91
Pozwolę sobie wciąć się w rozmową, też mam tę różę, jest bardzo zdrowa i długo kwitnie, kolor ma widoczny, bardzo przyjemny, to dobry zakup.
Vivo, z przyjemnością pobyłam w Twoim pięknym ogrodzie. Róże w tym roku mają całe zielone pędy, czy będziesz je kulkowała?
mira 19:18, 04 mar 2015


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
viva napisał(a)
Jeszcze raz pieknie dziękuję wszystkim za życzenia
Dla pytających.. to były moje imieniny Bogdzia bardzo czujna

Ewo, Gabrysiu, Olu wasze słowa odbieram jako piękny prezent imieninowy

Zamiast kwiatka kilka migawek jakie udało mi się wczoraj rano uchwycić przy pięknie świecącym słoneczku







-



słonko dodaje uroku i wyciaga kolor ale nad to wszystko piękne obsadzenia świadczą, że ogród cały rok jest piękny u Ciebie !
i o to mi też chodzi ale ja jestem jeszcze daleko za to staram się

pozdrawiam z mroźnym zawiewem
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
viva 21:35, 04 mar 2015


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Filomena napisał(a)
Vivo
u Ciebie w ogrodzie jest wszystko co lubię, dziękuję za Twoją wrażliwość, którą nas obdzielasz
pozdrawiam


Witaj Filomeno To miłe spotkać kogoś kto nadaje na tych samych falach
____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
viva 21:48, 04 mar 2015


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Mala_Mi napisał(a)
Róża Hansestadt Rostock - widzę, że masz tę różę.. proszę mi praktycznie napisać jak się ona Ci sprawuje .. bo kupiłam ją na czuja... i jak masz Ty to znaczy, że zakup może okazać się bardzo udany Twoja jest śliczna


Aniu, dużo o niej nie mogę powiedzieć, bo mam ją dopiero od wiosny ale już widać, że to róża bardzo, bardzo zdrowa. Kwitnie w dużych bukietach i kwiaty trzymają się bardzo długo. Gdybym potrzebowała kupić żółtą różę kupiłabym więcej. Kupiłam dwie ale jedna nie przyjęła się, co zdarzyło mi się pierwszy raz odkąd sadzę róże. Teraz już miejsce zagospodarowałam i nie mam gdzie dosadzać.

Zdjęcie z lipca



A tu z października. Jak prawie każda róża ma wtedy ciemniejszy kolor. Jest prawie miedziana. Zobacz jakie zdrowe liście jesienią.

-

____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
viva 21:53, 04 mar 2015


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
emilia napisał(a)
Pozwolę sobie wciąć się w rozmową, też mam tę różę, jest bardzo zdrowa i długo kwitnie, kolor ma widoczny, bardzo przyjemny, to dobry zakup.
Vivo, z przyjemnością pobyłam w Twoim pięknym ogrodzie. Róże w tym roku mają całe zielone pędy, czy będziesz je kulkowała?


Emilio, widzę, że masz te same spostrzenia. To prawie żelazna róża.
Ach i jeszcze dodam, że mało kolczasta

Rzeczywiście to druga z kolei dobra zima dla róż i będzie co kulkować.
Zawsze staram sie przyginać róże te, które nie wymagają cięcia. W tym roku jest dużo do przyginania
Mam nadzieję, że już nic złego się nie przydarzy naszym różyczkom
A Ty jakie masz doświadczenie?
____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
paniprzyroda 21:54, 04 mar 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Poezja koloru Och i ach. Cudne zestawienie.



____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies