Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kolorowy ogród na piasku

Pokaż wątki Pokaż posty

Kolorowy ogród na piasku

Dorota123 22:21, 25 cze 2015


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Ogród po deszczu wygląda jak z zaczarowanej krainy. Kadry mistrzowskie.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
viva 01:10, 26 cze 2015


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Mala_Mi napisał(a)
Bobi to zbój.. rozpycha się Taki grubas

Na dobranoc był Jurajski, a na fest dobranoc Twój ogród.. nawet ten grubas się podoba


Bobiego po kwitnieniu czeka fryzjerek Mam nadzieję, że mróz nie zrobi poprawki po mnie.

agniecha973 napisał(a)
Cudownie! Ale Bobby! Niesamowite! Perłówkę mam i ja, ale musi zmężnieć, bo ją mocno pociachałam wiosną. Za rok powinnam pokazać na rabacie. Nie żałuj zdjęć.


Agnieszko, jej cięcie wiosenne chyba nie przeszkadza, wcześnie startuje i też ją przycinam. U mnie powoli się rozrasta ale wiosną znowu będę ją dzielić.
Zdjęć nie żałuję, to tylko o czas chodzi.

Viola napisał(a)

O matulu, dostałam Bobby Jamesa w gratisie od szkółki To taki potwór ??? Muszę go w następnym sezonie przesadzić, tylko gdzie??? Na razie jest malutki
Czy u Ciebie rośnie na grodzeniu? czy masz pod nim jakieś stojaczki?


Violu dla niego to najlepiej poszukać stodoły, dużego drzewa albo solidnego ogrodzenia
Ja swojego nieodpowiedzialnie posadziłam w środku ogrodu. Dostał metalowy łuk ale to wszystko mało. Przyznaję, że kupiłam go z ogormnej potrzeby posiadania takiej róży, bo lubię te o drobnych kwiatkach ale nie bardzo wierzyłam, że na dłużej u mnie zagości ze względu na mrozy.
Teraz muszę go trochę odchudzić

Karol99 napisał(a)
Przepiękny ten Bobby James!


Tak jest piękny i pięknie pachnie

____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
viva 01:16, 26 cze 2015


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
dorotka_z napisał(a)
Nic nowego nie napiszę. Zdjęcia i ogród jak z bajki Bosko!

Zauważyłam, że na nowej rabacie posadziłaś cisy Elegantissima. Mam tez takie, planuję je mocno ciąć, żeby były obwódką na rabacie. W głęb tej rabaty mam trochę większe elegantissimy, które chcę poprowadzić na kulki. Zastanawiam się czym je obsadzić? Myślałam o delikatnych fioletach, tj o lawendzie i perowski. Ciekawa jestem co Ty planujesz posadzić w ich sąsiedztwie?

Mam też jeszcze jedno pytanie. Mam przy tarasie posadzoną różę, którą kupiłam jako nn, ale wydaje mi się, że to Chopin. Środkowe płatki ma kremowe a białe na zewnątrz, generalnie w ciepłym odcieniu. Chciałam posadzić jej do towarzystwa inne róże, raczej spore, mogą być pnące i mogą nie powtarzać kwitnienia i mam trudny orzech do zgryzienia. Rozważam morelowe/ciepłe pomarańcze, pastelowe koralowo-czerwone lub coś w odcieniu fioletu, ale ciepłego no i mam kłopot. Może mogłabyś mi coś podpowiedzieć? Jakie kolory byś dodała? A może masz/znasz jakieś róże w takich kolorach? Będę wdzięczna za wszystkie podpowiedzi, jeżeli znalazłabyś chwilę

Serdecznie pozdrawiam i pisze się na kolejne zdjęcia z Twojego pięknego ogrodu


Dorotko, wokół cisów posadziłam runiankę a w niej wiosną kwitły czosnki i kamasje białe i niebieskie.
Nad towarzystwem różanym dla Chopina musiałabym się zastanowić, bo to bardzo dostojna róża.
Dla Ciebie zdjęcie rabaty z cisami



____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
viva 01:51, 26 cze 2015


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Bogdzia napisał(a)
Zaglądam choc nie pisze. Pozdrówka serdeczne.


Bogdziu, dziękuję

Kasya napisał(a)


piekne sa !!!

pierwszą będe miala a pozostale pierwszy raz widzę...cornelia piekny ma kolor


Cornelia ma piękny kolor w pierwszej fazie kwitnienia. Dość szybko przechodzi w pastelowy róż i bardzo blednie.

paniprzyroda napisał(a)
Niesamowite są te okazy różane Tak sobie myślę, ile lat trzeba czekać, by Bobby wyglądał podobnie, albo na 3.5 metrową Lagunę. Posadziłam ją przy tarasie Wiem, że dużo zależy od warunków glebowych, zim i innych okoliczności, pielęgnacji i cięcia... łatwo sadzić małe sadzonki Upraszam w wolnym zimowym czasie o instrukcje prowadzenia większych okazów, bo nasze też kiedyś urosną Pozdrawiam


Bobi sadzony był w 2011 roku, to jego czwarty sezon. Laguna chyba rok wcześniej, musiałabym sprawdzić. Pamiętajmy o łagodnych ostatnich zimach
Laguna przy tarasie to bardzo dobry pomysł, wygrzana słońcem rozsiewa cudowny zapach.
Mariolu, trudno mi udzielać porad w sprawie prowadzenia dużych pnących róż, bo moje takowe rozpoczną się dopiero w kolejnym sezonie, jeśli zima będzie łagodna. Do tej pory pozwalałam rosnąć różom do dużych rozmiarów a jeśli przetrwają zimę będę wycinała część starszych pędów.

Dorota123 napisał(a)
Jak ja lubię spacerować po Twoim ogrodzie, wpatruję się w każde zdjęcie jak urzeczona.


Dorotko,

eliza3 napisał(a)
Piękny, nie tylko różany ogród. Masz pięknie wyeksponowane róże. Ileż to trzeba podpór, obelisków i kratek aby róże pieknie wyglądały


Elu, róże porosły ogromne, niestety porządnych podpór i obelisków ciągle brakuje. Nie wszystko można zrobić samemu, czasem jesteśmy zależni od innych.

Mathildis napisał(a)


Vivo koniecznie musisz dać mi kilka lekcji uprawy roślin na piasku... co wchodzę do innych ogrodów ogarnia mnie rozpacz, że wszystkie moje roślinki o połowę mniejsze...

edit: zachwycam się azaliami i piwoniami, różami też, ale lubię je tylko u kogoś
brakuje mi zapachu w moim ogrodzie, może coś doradzisz oprócz róż... (mam tylko pachnącego jaśminowca i laurowiśnie)


Aniu, ja mam tylko jeden sposób na uprawę na piasku. Kupić trochę ziemi takiej, która przytrzymałaby wilgoć i robić kompost z czego tylko się da. W takiej miesznce sadzić rośliny. No i niestety systematyczność w podlewaniu.
Mimo takich zabiegów moje roślinki też są o połowę mniejsze Taki to już los posiadaczy piasku.

____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
viva 01:56, 26 cze 2015


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Tyle dzisiaj, zawiesza mi się komputer

Program prawdopodobnie będzie we wrześniu.





____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
waldek727 05:23, 26 cze 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
viva napisał(a)
Tyle dzisiaj, zawiesza mi się komputer.







Lubelszczyzna Flower Show.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
mira 08:07, 26 cze 2015


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Viva pięknie pokazujesz swój ogród. Mam nadzieję, że producenci też się postarają o piękne zdjęcia bo komentarze mają zawsze ładne. Jak ogród byl po deszczu to powinno być dobre światło, lepszy taki niż spalony słońcem.

Co dajesz perukowcowi do jedzenia dolomit, mój marny może taka odmiana.
Widzę, że w rabatach jest sporo traw to bardzo dobry daje efekt takiej zwiewności.Trawy dobierasz po mistrzowsku.
A z Cornelią się wstrzymam bo miała być przy tarasie.

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
dorotka_z 12:18, 26 cze 2015


Dołączył: 22 maj 2012
Posty: 132
Vivo, bardzo dziękuję za zdjęcia cisów
No i już nie mogę się doczekać programu. Rabaty komponujesz po mistrzowsku, no, ale to przecież wiesz
Pozdrawiam
____________________
Mala_Mi 22:08, 26 cze 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
monteverde 22:19, 26 cze 2015


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
waldek727 napisał(a)

Lubelszczyzna Flower Show.

Tygodnia za mało żeby cały ogród pokazać ja nie wiem jak oni to zrobią w tak krótkim czasie? cuda same w tym ogrodzie buziole
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies