Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część II

Ana 14:59, 15 mar 2012


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Ewciu dzięki
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
popcorn 15:03, 15 mar 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Jolu - no to masz wielkie i błotniste pole do popisu

pozdrawiam!

PS jutro tnę lawendę, bo brzydka Dzięki za info
____________________
Mój nowy ogródek
agata_chrosc... 15:06, 15 mar 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Danusiu,
mam prośbę o radę, a może jakieś fotki. Z góry przepraszam, jeśli to pytanie powinno pojawić się gdzie indziej, ale ciągle się uczę buszowania po forum. Mam do posadzenia kalinę Watanabe. Chcę ją wsadzić pomiędzy drzewem, które będzie obrośnięte białym ramblerem i duzym drzewem pigwy. Pod ramblerem od strony tej kaliny siedzą hortensje Limelight i Vanille Fraise - razem, jakby były jednym krzakiem. Myślałam o dodaniu tam jakichś berberysów kolorowych, albo perukowca, ale ciętych raczej w poziomie czyli jakieś nieregularne kształty, ale bliżej kuli. No i coś na dół - żurawki, może jakieś trawy. To jest strona dość słoneczna ogrodu. Poratowała bys mnie jakąs światłą radą? Z góry dziękuję.
____________________
ogród w Holandi
Ana 15:19, 15 mar 2012


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Danusiu, a żurawki (electric lime) mogę już przesadzać na inne miejsce?
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Sebek 16:56, 15 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ana napisał(a)
Danusiu, a żurawki (electric lime) mogę już przesadzać na inne miejsce?


Według mnie za wcześnie jeszcze na to
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 17:46, 15 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ana napisał(a)


A jak się ma sprawa z przesadzaniem i cięciem razem - tzn - przyciąć iglaka i hortensję i przesadzić, czy tylko przesadzić bez cięcia? A jeśli ta druga opcja, to kiedy je przyciąć, zaraz po posadzeniu?

I jeszcze nurtuje mnie sprawa czy ciąć już lawendę, bukszpany i wrzosy? Thuje?


Hortensję najpierw przyciąć, a potem przesadzić.
Ciąć wszystko, Wiesia już lawendę przycięła. Będzie ciepło, tak jak Pszczelarnia napisała, powinien być ładny dzień, a będzie - sobota idealna na robótki ogródkowe

Żurawek bym nie ruszała, bo po zimie jeszcze przyklapnięte są. Poczekaj niech będzie widać, że ruszają.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kiki 17:52, 15 mar 2012


Dołączył: 08 mar 2012
Posty: 22
Witam! Chciałam przywitać się oficjalnie
Zachwycona i zauroczona podglądam od kilku miesięcy.
Czerpię garściami wiedzę i nakręcam się niebezpiecznie
Tutaj jest cudownie!
____________________
Gardenarium 17:55, 15 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kiki napisał(a)
Witam! Chciałam przywitać się oficjalnie
Zachwycona i zauroczona podglądam od kilku miesięcy.
Czerpię garściami wiedzę i nakręcam się niebezpiecznie
Tutaj jest cudownie!


Witam. Rzeszów i okolice jest u nas licznie reprezentowany, zapraszam na forum
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:00, 15 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
agata_chroscicka napisał(a)
Danusiu,
mam prośbę o radę, a może jakieś fotki. Z góry przepraszam, jeśli to pytanie powinno pojawić się gdzie indziej, ale ciągle się uczę buszowania po forum. Mam do posadzenia kalinę Watanabe. Chcę ją wsadzić pomiędzy drzewem, które będzie obrośnięte białym ramblerem i duzym drzewem pigwy. Pod ramblerem od strony tej kaliny siedzą hortensje Limelight i Vanille Fraise - razem, jakby były jednym krzakiem. Myślałam o dodaniu tam jakichś berberysów kolorowych, albo perukowca, ale ciętych raczej w poziomie czyli jakieś nieregularne kształty, ale bliżej kuli. No i coś na dół - żurawki, może jakieś trawy. To jest strona dość słoneczna ogrodu. Poratowała bys mnie jakąs światłą radą? Z góry dziękuję.


Berberysy o ładnym kolorze polecam "Coronita" o żółtej obwódce na listkach, "Harlequin" o kropkowanych listkach, "Pink Queen", "Admiration" - one idealnie nadają się do cięcia. Perukowiec będzie za duży i nieładny do tego celu. Do tego żurawki żółte lub pomarańczowo-różowe (Caramel, Creme Brule).
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:02, 15 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Martek napisał(a)
W nocy napisałam komentarz na temat Pani Młodej i mnie wywaliło )))))))))))
Piękne Hortensje i hiacynty z bratkami -no teraz chyba wejdzie ))))))))))
Danusiu ,ale ta cena to nie dla Ciebie ?32zł za hortensję ?U mnie bukietowe 43 zł .


Ta cena jest detaliczna w Dawidach, dla każdego. Tutaj dla firm nie ma rabatów. Szkoda
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies