Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część II

Konstancja30 13:20, 12 maj 2012


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
Danusiu ... ten ogród jest taki piękny w każdych okolicznościach przyrody ... najprostsza i najpiękniejsza gra kolorów jaką widziałam ... ta trawka ... jak się nazywa bo szukałam przed chwilą w kajeciku ale tej jeszcze nie notowałam ...

wkleiłam kanciki ... no nie trawnik to więc i kanciki inaczej są ... ważne, że są ... ... teren na przedogródek w coraz lepszym stanie ... swoimi kancikami zmobilizowałam sąsiadkę i dziś pomimo deszczu nie odpuściła ... Danusiu zmieniasz świat na piękniejszy ...
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Jola 13:29, 12 maj 2012


Dołączył: 14 lip 2011
Posty: 70
Gardenarium napisał(a)
W Pęcicach w Twoim Ogrodzie coś z resztek serii Deroma może być, moje kupiłam na Kole - targu staroci.

Dziękuję za odpowiedź. Na Kole dawno nie byłam, może warto się wybrać...
____________________
Ogródek szczypiorka :)
Konstancja30 13:30, 12 maj 2012


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
Holcus mollis ... zapisałam ...
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Yen 13:32, 12 maj 2012


Dołączył: 13 sie 2011
Posty: 160
Danusiu, u ciebie jak zwykle pięknie i elegancko. Bajka o kosach - świetna. A kosy u mnie też się zadomowiły, jest gniazdo w gałeziach tuji i 4 małe kosy. Skąd wiem? Ano w ubiegłym tygodniu , razem z córką miałyśmy akcję ratowania małego kosa - niesfornego ryzykanta. Wczesnym popołudniem moja Amfunia zaczęła się dziwnie zacjowywać. Chodziła w kółko po trawniku z nosem przy ziemi. Zainteresowało mnie to i poszłam sprawdzić. Okazało się , że w trawie siedzi pisklak , wystraszony ( no taki wielki , czarny łeb nad nim zawisł ). A tata i mama kos fruwają nad nim i lamentują. Co tu zrobić? Maleństwo zostało zapakowane do pudełka, podobno nie należy dotykać gołymi dłońmi bo zostaje zapach człowieka. Drabina poszła w ruch i moje dziecko z dużym poświęceniem ( pokłuła się o jałowce) wsadziła małego kosa z powrotem dfo gniazda. Dwie godziny później sprawdziłyśmy czy maluch jest w gniazdku, czy rodzice go nie odrzucili. Ale udało się , wszystkie pisklaki są w komplecie a rodzice wciąż donoszą im smakołyki. Akcja ratunkowa się popwiodła.
____________________
Jola - ogród, to co tygrysy lubią najbardziej... Ogród na górze piasku....
Gardenarium 13:48, 12 maj 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
ana_art napisał(a)
Danusiu jak myślisz to ta sama trawka co u Ciebie bo nie ma żadnej etykiety?


Tak, to ta sama
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Konstancja30 14:10, 12 maj 2012


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
Danusiu zauważyłam, że są na forum relacje z ogrodów, które zwiedzamy ... w mojej okolicy jest "Ogród na Rozstajach" ... jest piękny ... zwiedzałam go już kilka razy i mam wiele zdjęć (kilka wkleiłam w "Kubusiowie" bo tam też właściciele mieli do opanowania teren o bardzo różnych wysokościach ) ... nie wiem tylko czy mogę to zrobić w swoim wątku czy w nowym ? ...
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Sebek 14:20, 12 maj 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Przepiękna bajka wyszła, w ogrodzie też jak zwykle perfekcyjnie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Madzenka 15:00, 12 maj 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Gardenarium napisał(a)
Holcus mollis "Jackdaws Cream"

Urokliwa biel i czerń



z zielenią






Danusiu Twoja wyobraźnia architektoniczna jest niesamowita. Połączeni holcus mollis z cisem niesamowite. Z przyjemnością skopiuję takie zestawienie.
CUDOWNIE jest w Twoim ogrodzie.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
kasiula79 16:57, 12 maj 2012


Dołączył: 30 mar 2012
Posty: 1237
Danusiu bardzo dziękuję za szybką odpowiedź
____________________
Kasia - Marzenie o...######Rabata pod oknami
Ewa 19:26, 12 maj 2012


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
Danusiu nie wiem czy teraz przyciąć bukszpany ( te poskręcane listki w kapustki) czy poczekać do czerwca? oprysk zrobiłam 5 maja i tak nagle porobiły sie kapustki, a tak się cieszyłam .
____________________
Moja pierwsza hortensja w ogródku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies