Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na górze piasku....

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na górze piasku....

Yen 22:04, 21 mar 2012


Dołączył: 13 sie 2011
Posty: 160
Witam wszystkich bardzo serdecznie. I od razu mogę podziękować za ogrom wiedzy jaką pozyskałam na forum. Od kilku dni wieczorem zaglądam tutaj....i jak spoglądam na zegarek, to okazuje się , że minęła godzina duchów . Ale warto było. Mam nadzieję , że uda mi się wstawić zdjęcia mojego ogrodu. Jest to ogród " nieuczesany" jak go nazywam. Ale ciagle ulega zmianom, a ja uczę się wiedzy ogrodniczej od podstaw.
Wczoraj przeczytałam cały wątek o korze, żwirku i... agrowłókninie. I cieszę się , że jeszcze zimą postanowiłam pozbyć się szmat z ogrodu. przez ostatnie trzy dni zrywałam to okropieństwo. Nigdy więcej pod rośliny.

Jesienny widoczek z balkonu

Rabata z fontanną

Tak wygląda dom od frontu, wystawa wschodnia.

To moja pomocnica i przyczyna ustawiania płotków i murków wokół rabat.
____________________
Jola - ogród, to co tygrysy lubią najbardziej... Ogród na górze piasku....
Mala_Mi 22:25, 21 mar 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Coś wiem na temat pomocników psów ogrodnika
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
majkel0326 22:37, 21 mar 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
Witaj! Ja też znam takich pomocników Bardzo podoba mi się Twoja fontanna. Czekam na więcej zdjęć,na pewno zajrzę jeszcze Pozdrawiam!
____________________
Maja - Moje roślinki
Gardenarium 22:57, 21 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witam i tym bardziej Twój ogród wydaje się sympatyczny, albowiem znam te psy od podszewki.
Moja przyjaciółka odkąd ją znam, ma nowofundlandy
Uwielbiam te psy i to jakimi są łakomczuchami
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
justi 23:06, 21 mar 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Witam serdecznie! Nie wiem czemu, ale jak zobaczyłam Twój dom skojarzyło mi się z ogrodem i domem Richiego. Zajrzyj w Jego wątek, jeśli chcesz. A psy lubię szczegółnie duże.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Yen 19:28, 23 mar 2012


Dołączył: 13 sie 2011
Posty: 160
Dziękuję wszystkim za odwiedziny. Obejrzałam ogród Richiego, a i owszem ... ale gdzie mi tam do jego ogrodu
Ale mój jest po prostu mój i też go lubię. Najlepsze w ogrodach jest to, że możemy je bezustannie zmieniać, zabawa cały czas.
Dzisiaj rąk, nóg i kręgosłupa (miałam napisać nie czuję) ale czuję, oj i to jak!!!
Ale miałam zamówione roślinki i trzeba było przygotować teren pod nasadzenia. W niedzielę zrobię zdjęcia i pokażę moje dokonania.
Moja pomocnica nazywa się Amfa i (jak wspomniała Danusia) jest straszliwym łakomczuchem. Obecnie cierpi bo jest na diecie. Niufy to starsznie leniwe psiaki i przez zimę głównym zajęciem było wylegiwanie się przed kominkiem. Skutek jest w postaci sporej nadwagi. U mojego męża niestety też . Właśnie wyslałam go na rehabilitację i mam nadzieję , że wróci go trochę mniej
Jestem więc sama "pani na włościach" i robię co chcę.
Prace posuwają się powoli ze względu na to, że oboje z mężem jesteśmy niepełnosprawni. W zasadzie ogród to moja działka bo M moze pracować tylko głową ( ale idzie mu nie najgorzej więc jest ok). Moje możliwości (pocieszam się) są nienajgorsze, tylko tochę wolniej. Z doskoku pomagają nasze córki, ale na stałe nie mieszkają z nami więc pomoc jest dorywcza.
Praca w ogrodzie to jest jednak ruch na świeżym powietrzu i moim zdaniem najlepsza rehabiklitacja. Przyjemne z pożytecznym

To co niufy lubią najbardziej...

Tak było jeszcze całkiem niedawno...

A tak mam nadzieję będzie wkrótce. Moja magnolia w ubiegłym roku zakwitła pierwszy raz, tylko 3 kwiatki. Ale teraz ma więcej pąków i wygląda, że nie przemarzły.
____________________
Jola - ogród, to co tygrysy lubią najbardziej... Ogród na górze piasku....
majkel0326 20:45, 23 mar 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
Jak ja posadziłam dwa lata temu małą magnolię to mi ją pies wykopał i wyniósł.Znalazłam ją potem pogryzioną A ta Twoja jest piękna,ciekawe ile kwiatków będzie w tym roku.
____________________
Maja - Moje roślinki
Yen 22:02, 23 mar 2012


Dołączył: 13 sie 2011
Posty: 160
Maju, moja magnolia została również obgryziona, ale wbrew wszystkiemu - właśnie to zdecydowało o jej obecnej urodzie. Malutką magnolię posadziła mam mojego M. Dość marnie wyglądała i miała tylko trzy gałązki. Któregoś pięknego , zimowego dnia, wracam z pracy i widzę moje psiatko, całe szczęśliwe , że pani wróciła jak biegnie powiewając uszami i niesie w zębach jakąś gałąź. No cóż, kiedy przyjrzałam się bliżej to już mi się humor zwarzył, bo stwierdziłam, że to wlaśnie jedyna w ogrodzie magnolia. Amfa odgryzła ją równo z linią śniegu, czyli jakieś 20 cm od gruntu. Poskarżyłam się koledze, też ogrodomaniakowi i poradził, żeby zostawić - może odbije. Tak też się stało, wypuściła nowe pędy, chyba 6 a nie trzy, przez pierwszy rok nie kwitła, a dwa lata później taka miła niespodzianka. A najciekawsze jest to, że moja teściowa sobie również kupiła w tym samym czasie taką magnolię i jej jest mniejsza od mojej obgryzionej i nie tak rozkrzewiona. W sumie Amfunia, na którą w pierwszej chwili posypały się gromy ( i powstało ogrodzenie frontowej rabatki) pozytywnie wpłynęła na rozwój drzewka
____________________
Jola - ogród, to co tygrysy lubią najbardziej... Ogród na górze piasku....
Gardenarium 22:05, 23 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sympatyczny Twój ogród i Twoje podejście do niego. Rób zdjęcia i wklejaj. Będziemy się razem cieszyć z postępów prac.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Yen 22:14, 23 mar 2012


Dołączył: 13 sie 2011
Posty: 160
Moja przygoda z ogrodem trwa właściwie dopiero dwa lata. Pytań miast ubywać przybywa, ale to chyba dobrze. Pytałam dzisiaj w ogrodniczym o magiczną siłę do hortensji. Akurat nie było. Ale jutro są u nas w Jaworznie lokalne targi "Dom i otoczenie" - może będzie. Czy lepiej kupić w granulkach czy w płynie? I kiedy można zacząć ją stosować? Już czy jeszcze czekamy?
____________________
Jola - ogród, to co tygrysy lubią najbardziej... Ogród na górze piasku....
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies