Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część II

waska 21:00, 14 maj 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 1812
Danusiu bardzo dziękuje za rady, porozmawiałam dzis w sklepie wkońcu trafiłam na kogoś konkretnego. Tez mi powiedział ze teraz bedzie ciezko ale polecił mi jakis środek (nie pamietam nazwy a nie chce mi sie biegnąć do kotłowni) mi na stonkę powiedział ze to "rodzina" gębożerna i ze to moze coś dac.
troche byłam zaskoczona kiedy kazał mi opryskać -choć dodał zeby pominąć kwiaty- i podlać w promieniu do 50 cm ziemię !!! byłam zaskoczona.

bede czytać o tym dziadzie aaaaa i weisz co mogłam go przynieść ze szkółki z moimi dwoma RH

pozdrawiam
____________________
Mój zielony świat malowany roślinami * A jakie są wasz pomysły?
malwes 22:11, 14 maj 2012


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
Danusiu....i jak pasztecik?
____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
Sebek 22:15, 14 maj 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Gardenarium napisał(a)

Danusiu, a ja poproszę o instrukcję do wilczomlecza tego białego w donicy u Ciebie. Co on lubi i z czym go posadzić?


Popatrz na moje zeszłoroczne czerwcowe zdjęcia. On lubi słońce ale w półcieniu też daje radę. Taka kaszka pasuje do wszystkiego, moje rosły z petuniami i zielistką.

Albo w wizytówkę aranżacje w donicach.


Ja zauważyłem, że suchego podłoża nie zniesie, bo listki od razu klapnięte. A pasuje do wszystkiego
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
martula 10:14, 15 maj 2012

Dołączył: 09 mar 2012
Posty: 10
Danusiu bardzo dziękuję za odpowiedz. Gleba w moim przyszłym ogrodzie jest bardzo słaba (klasa VI) , 50cm ciemniejszej gleby a dalej sam piach różnych kolorów. Już wiem ,że zaprawia się dołki pod rośliny .Zobaczyłam w Twoim ogrodzie daglezję , jest przepiękna i też mi się zamarzyła.Jak przygotować podłoże dla niej ?Wymienić ziemię w jakimś obszarze ,czy wystarczy tylko dołek i lepsza ziemia w niego?
____________________
agata_chrosc... 13:11, 15 maj 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Danusiu, dasz rade zerknąć na bukszpana? Pytałam czy można go teraz przyciąć i wstawiłam zdjęcia. http://www.ogrodowisko.pl/watek/1178-bukszpan-buxus-uprawa?page=15
____________________
ogród w Holandi
waska 13:18, 15 maj 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 1812
Danusia chyba zapracowana cos malo jej na forum
____________________
Mój zielony świat malowany roślinami * A jakie są wasz pomysły?
boguslaw_r_ 13:34, 15 maj 2012


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Też bym był gdybym miał odpowiadać na te wszystkie nasze pytania, zerkania, podglądania i oczekiwania, ja się ograniczam uśmiechy posyłam i czytam i się uczę, a to kopalnia wiedzy. Pozdrawiam Danusię i nie tylko- nie będę wymieniać bo do wieczora by mi zeszło
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
mira 16:13, 15 maj 2012


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
boguslaw_r_ napisał(a)
Też bym był gdybym miał odpowiadać na te wszystkie nasze pytania, zerkania, podglądania i oczekiwania, ja się ograniczam uśmiechy posyłam i czytam i się uczę, a to kopalnia wiedzy. Pozdrawiam Danusię i nie tylko- nie będę wymieniać bo do wieczora by mi zeszło


użytkowników jest 1881 to chyba by Ci dłużej zeszło
Danusiu pozdrawiam i wszystkich uzytkowników
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Ana 18:23, 15 maj 2012


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
A ja zapytam tu, bo najwięcej tu duszyczek krąży, może ktoś wyręczy Danusię, bo dziewczyna ma roboty po pachy z nami

Czy jeśli chcę przesadzić większe iglaki (kosodrzewina i swierczek kulisty i cyprysik wysoki) na inna część ogrodu, a teraz mają świeże przyrosty to czy :

a) Poczekać aż lekko zdrewnieją i przesadzać już latem

b) okopac teraz po obwodzie korony korzenie i przesadzić jesienią

c) okopać po obwodzie korony i przesadzać już latem?

____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Sebek 18:30, 15 maj 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ana napisał(a)
A ja zapytam tu, bo najwięcej tu duszyczek krąży, może ktoś wyręczy Danusię, bo dziewczyna ma roboty po pachy z nami

Czy jeśli chcę przesadzić większe iglaki (kosodrzewina i swierczek kulisty i cyprysik wysoki) na inna część ogrodu, a teraz mają świeże przyrosty to czy :

a) Poczekać aż lekko zdrewnieją i przesadzać już latem

b) okopac teraz po obwodzie korony korzenie i przesadzić jesienią

c) okopać po obwodzie korony i przesadzać już latem?



Najbardziej korzystna dla iglaków jest opcja B
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies