Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z perspektywą na przyszłość

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z perspektywą na przyszłość

Juzia 08:15, 04 kwi 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38686
Ja znalazłam na allegro po 5, ale nie wiem jak wyglądają. Sprzedawca komentarze ma same pozytywne, więc i ja mam pozytywne myśli
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Wieloszka 08:16, 04 kwi 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Moniko, super zakupy! Kula bukszpanowa taka idealna! No i runianka wypasiona. U nas widziałam ostatnio połowę mniejszą, za tę samą cenę.
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Borbetka 08:18, 04 kwi 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
No to pięknie wypatrzyłaś! Dobra cena i za cisa na pniu i runiankę też. Runianka to szlachetna roślina, ale u mnie rośnie dość wolno. Z kilku sadzonek po 6 latach mam 2mx2m poletka. Co do cisa to nie mogę upolować chociaż malutkiej kuleczki na pniu, a potrzebuję dwie.
Co do holenderskich cen, to macie dziewczyny rację, podaż i popyt - podstawa polityki cenowej.
Ja mam obok mnie ogrodnika z wielkim sercem, który sam pracuje w swojej szkółce, rozmnaża, eksperymentuje, ale jego głównym zajęciem są sosny na pniu szczepione. Są piękne i taniutkie naprawdę, ale ja mam już dużo cienia o ogrodzie i one w półcieniu nie chcą już tak ładnie rosnąć. Cisów niestety nie ma. Jeśli znacie jakąś szkółkę w okolicy Poznania z kulkami cisowymi, będę wdzięczna za namiar.
Pozdrawiam.

borówcowy-raj
____________________
borówcowy wizytowka
kwiatholandii 10:06, 04 kwi 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Borbetko, ten Cis nie jest na pniu. To Cis na żywopłot. Kupiłam 4 szt na metr, żeby zobaczyć jak będą się prezentowały. Cisy na pniu widziałam , z tego co pamiętam, nie były tanie Warto jednak się przejechać, ponieważ mają naprawdę bardzo duży wybór różnych roślin na ogromnej powierzchni. Jak znajdę coś w naszych okolicach, napewno dam Ci znać.

Zdjęcia tarasu zrobię jak przestanie lać. Narazie leje strasznie i się nie wynurzam z domu
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
abrakadabra 10:07, 04 kwi 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 305
Zakupy bardzo fajne. Runianka rzeczywiście ogromniasta. Też mnie Twój taras bardzo ciekawi więc powtórzę za Marzeną - chwal się już teraz

P.S.
Śledzę wątek od dawna, ale nie pamiętam czy się już witałam... Jeśli nie - witam serdecznie
____________________
Magda - Poratujcie mnie proszę, ogrodowi czarodzieje :)
Borbetka 07:47, 05 kwi 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Moniko, Byczkowskich to znam, przysłali mi nawet ofertę na maila. Chyba się do Byczkowskich jednak przejadę po żurawki, podobno będą mieli różne nowe odmiany. Może się umówimy i spotkamy? U mnie też kawka się zaparzy, zapraszam. Dwie Moniki to nie to co jedna, jam też Monika.
Latam po tych szkółkach, bo robię nową rabatę i chcę załapać się na rośliny kopane z gruntu, ale ceny mnie powalają. Kiedy zakładałam ogród też wydawałam każde pieniądze na roślinki, ale teraz to czasami naprawdę przegięcie i duże wyzwanie dla inwestora. Dla każdego zakładającego duży ogród mam radę - kupujcie małe roślinki, większe rozmnażajcie, a w mig powstanie piękny ogród. Pamiętam jak mój sąsiad posadził tuje wielkości 30 cm w żywopłocie. Ludzie się śmiali, że ledwo je było widać, a one rosły w oczach normalnie. Za to moja szwagierka wydała masę pieniędzy na tuje 1.80 m i męczyły się biedaczki 2 lata zanim odbudowały korzeń. Naprawdę nie warto płacić tylko trochę poczekać. Ale co ja będę radzić, jeśli mam holenderską wiedzę za konkurencję
Pozdrawiam ciepło.
____________________
borówcowy wizytowka
kwiatholandii 11:49, 05 kwi 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Moniko, Dziękuję za zaproszenie. Chętnie skorzystam, jak będę planowała wypad w tamtą stronę Ja nigdy u nich nie byłam, ale chętnie ich odwiedzę. U Byczkowskich jest b. duży wybów, ale jeszcze tak naprawdę trzeba byłoby poczekać ze dwa tygodnie na pełniejszą ofertę, bo teraz wiele roślin albo jeszcze bezlistnych, albo mały wybór. My sadzimy średnie okazy, bo nie chcemy aż tak dużo czekać, ze względy na straszne wiatry. Nie mozna spokojnie na tarasie kawy wypić. No i kurz z ulicy....brrrrr. Na zewnątrz na pasie zeleni o szer. 2m i dł 40m chcemy posadzić strzeliste drzewa liściaste np. Dąb szypułkowy.
Jutro mamy plany na zakup reszty Cisów Hicksii 100szt. Będzie rodzinna akcja ogrodowa.
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
kwiatholandii 11:59, 05 kwi 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Wrzucam obiecane zdjęcia tarasu. Niestety jeszcze brudny.



____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
Milka 12:02, 05 kwi 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ale się 2 Moniki spotkały

Taras rewelacyjny cudny melanż kolorów!!!
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
kwiatholandii 12:17, 05 kwi 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Irenko mój expresie ulubiony . Dziękuję bardzo. Już nie mogę doczekać się końca prac brukarskich. Dla Ciebie specjalnie expresowe fotki od frontu.






____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies