Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z perspektywą na przyszłość

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z perspektywą na przyszłość

Krys 21:54, 13 kwi 2012


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Monika podjazd piękny ,pochwała dla Ciebie za pilnowanie fachowców Twoja praca rzeźbiarska piekna ,gratulacje oszczędzaj się
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
agata_chrosc... 22:41, 13 kwi 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Monika - ależ Ty pręznie działasz. Myslę, że młode będzie ogrodnikiem od urodzenia. I chyba na prawdę masz talent dziewczyno. Kolejna praca całkiem niezła. Idź dalej w tym kierunku. O sławę trudno, ale sporo satysfakcji można z tego mieć.
Z zazdrością patrzyłam na te równiutkie rowy pod nawodewnienie. A my sami łopatami w tej glinie musieliśmy się grzebać. Mam tylko nadzieję, że lato będzie upalne i z satysfakcją będę patrzeć jak mi się samo podlewa.
____________________
ogród w Holandi
agata_chrosc... 22:41, 13 kwi 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Aha - piękny bukszpan u Mamy. Mam nadzieję, że mój też kiedyś taki właśnie będzie.
____________________
ogród w Holandi
Madzenka 23:21, 13 kwi 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
kwiatholandii napisał(a)

Moniko moje bukszpany w ogóle nie są wymagające, rosną w kaźdej glebie. Sadzę w gruncie + troche torfu dla rozluźnienia bo mam glinę.
Cisy bardzo dobrze - gleba lekka nie kwaśna
M chyba ci z 200 bukszpanów posadzi po tych pochwałach

Ps rozmawiacie po holendersku czy angielsku ???



Rozmawiamy po angielsku, ale już pomału zaczynamy tworzyć mix pol/ang. Co do cisów, to w sklepach nie ma typowej ziemi ogrodniczej, tylko albo do iglaków, albo do k.doniczkowych, rododendronów itp. Jakiego zatem ph szukać w opisie 5,5 - 6 ?


Chwalę i chwalę, no i już winko otrzymałam od M Jest nadzieja, bo plan nasadzeń na jutro został przyjęty bez mrugnięcia okiem


Moniko ziema do roślin balkonowych jest zwykle dobra, czarna, żyzna. Z tego co pamietam to do cisów nie musi być jakś szczególnie dobra. Przecież ty masz dobrą ziemie na ogrodzie to taka ziemia uniwersalna o ph powyżej 5 będzie super
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 23:21, 13 kwi 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
I wszystko co dzisiaj pokazalaś rewelacja
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
kwiatholandii 06:16, 14 kwi 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
agata_chroscicka napisał(a)
Aha - piękny bukszpan u Mamy. Mam nadzieję, że mój też kiedyś taki właśnie będzie.


Ten u mojej mamy ma chyba z 15 lat. Mama go nie obcinała jakieś 8 i potem ja go dopadłam i zaczęłam ciąć go w kulkę. Co roku strzygę go tylko raz i tak ładnie zgęstniał.
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
kwiatholandii 06:18, 14 kwi 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Dziękuję Wam wszystkim za wsparcie i miłe słowa. odwdzięczę się dziś ładnymi fotkami
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
kwiatholandii 06:26, 14 kwi 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Z zazdrością patrzyłam na te równiutkie rowy pod nawodewnienie. A my sami łopatami w tej glinie musieliśmy się grzebać. Mam tylko nadzieję, że lato będzie upalne i z satysfakcją będę patrzeć jak mi się samo podlewa.


Są równiutkie, ale kopała je maszyna,a na Waszym małym ogrodzie to bez sensu. Też przecież zrobiliście to doskonale (choć wiem, że nie była to łatwa praca), i Wasz system z pewnością będzie super działał. Z tego co czytałam masz dużą wiedzę w tej materii Agata

____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
Madzenka 07:37, 14 kwi 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
kwiatholandii napisał(a)

Aha - piękny bukszpan u Mamy. Mam nadzieję, że mój też kiedyś taki właśnie będzie.


Ten u mojej mamy ma chyba z 15 lat. Mama go nie obcinała jakieś 8 i potem ja go dopadłam i zaczęłam ciąć go w kulkę. Co roku strzygę go tylko raz i tak ładnie zgęstniał.


Ja mam taki stary stożek u teściowej, rósł sobie prze lata nieciachany a od chyba 5 lat ja go strzygę 1-2 razy w roku i wygląda super. Tylko nie mam czasu pojechac go wykopać ...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Wieloszka 08:14, 14 kwi 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
A moja mama nie ma w ogródeczku (wielkości chustki do nosa) żadnych bukszpanów Ma za to świerka srebrego, po którymś Bożym Narodzeniu posadzonego w ogródeczku, który urósł wielgachny i już wchodzi na sąsiednie ogródeczki Szkoda że nie da się go przyciąć w cokolwiek, hihihi
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies