Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z perspektywą na przyszłość

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z perspektywą na przyszłość

Madzenka 07:45, 08 kwi 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
kwiatholandii napisał(a)


Masz rację, przytnę je. Myślałam o tym,ale nie wiedziałam ile ciąć. Cieszę się, że przyjechały takie gęste bo obawiałam się, że będą same patyki za tę cenę. A czym tniesz te graby? Masz jakieś specjalne narzędzie?

Projekt Danusiowy bardzo mi się spodobał, ale trochę go zmienię do moich warunków. Nie wiem np. co mogłabym posadzić zamiast tych Thuji w tyle (na zdjęciu kierunek w prawo na zakręcie) Chodzi o to, że u mnie są dość silne wiatry i straszny pył z drogi i nie ukrywam, że chcę się trochę zasłonić z tego powodu. Na zewnątrz myślałam żeby posadzić dąb szypułkowy lub buk pospolity (kolumnowe). 4 szt.

Z pomysłami zapraszam serdecznie


Monika przez pierwsze dwa lata przycinałam je sekatorem i maszynką do cięcia bukszpanów... Bo gałązki były cieniutkie. W tym roku planuję dokonać zakupu nożyc akumulatorowych do cięcia żywopłotu. Poniwaz będę je ciąć w czerwcu to mam chwilę czasu
Teraz przytnij im tylko góre aby sie rozkrzewiały
http://muratordom.pl/ogrod/trawnik-i-zywoplot/jaki-zywoplot-zywoplot-lisciasty-czy-zywoplot-iglasty,91_5020.html
http://www.e-ogrody.com/a-925-zywoploty-lisciaste.html
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 10:47, 08 kwi 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Monika i pamiętaj, źe cisy nie wsadzamy do kwaśnej ziemi ja swoje musialam wykopywać i sadzić na nowo bo dla mnie to iglak ....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
anetanka 10:49, 08 kwi 2012


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 190
Jestem bardzo ciekawa jak będą postępowały prace, dlatego dodaję wątek do obserwowanych i pozdrawiam
____________________
pozdrawiam serdecznie, Aneta :) Zielona Pasja
Joanka 12:38, 08 kwi 2012


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Radosnych Świąt Wielkanocnych



____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
kwiatholandii 21:30, 08 kwi 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Foteliki przyjechały w całości. Stól i 6 donic czekają na teścia, który zastrzegł sobie, że osobiście chce je skręciś. Muszę więc czekać



Teraz muszę zorganizować ciekawe poduchy, żeby było wygodnie.
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
kwiatholandii 21:37, 08 kwi 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Postanowiłam rozpoczać formowanie bukszpanów. Nie było łatwo. Coś tam wyszło. Okazało się, że w środku jest wiele zdrewniałych gałązek i nie można ciąć odważnie. Za kilka miesięcy jak zgęstnieją to poprawię. Chciałabym, żeby były wyższe i szczuplejsze.

Przed:



Po:

____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
Sebek 22:38, 08 kwi 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Fajnie wyszło
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Madzenka 22:44, 08 kwi 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Monika meble niesamowite. Poczekaj na teścia
A bukszpanik już śliczny.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
noemi 23:30, 08 kwi 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
Monia foteliki extra a już w komplecie będzie szał , u nas takie niespotykane ... a cięcie wyszło bardzo ładnie
____________________
ogród magdalenka
Wieloszka 00:15, 09 kwi 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Moniko, taras pięęęęękny! Szkoda, że podjazd tyle nerwów Cię kosztował... Mam nadzieję, że wszystko zakończy się happy endem. Cięcie bukszpanów super Ci wychodzi - czyli idealna roślina dla Ciebie . Cisy - marzenie! Ja bym je przycięła po posadzeniu - ale niech fachowcy się wypowiedzą. No a mebelki to już w ogóle oryginalne - czyli w telegraficznym skrócie - wszystko piękne u Ciebie!
A ja tak jeszcze świątecznie - radosnego i spokojnego świętowania !
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies