Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w Holandii

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w Holandii

agata_chrosc... 13:33, 11 maj 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Monika, witaj znowu! Trawa niewątpliwie poprawia urodę ogrodu, dlatego tak wszyscy z tymi trawnikami walczymy. Ja czekałam na niego ponad rok! Zanim śmietnik został uprzątniety, wszystkie instalacje, kasa doszła etc. Ale zawsze w końcu przychodzi ten dzień, kiedy staje się zieloność! U Ciebie też! Teraz napatrzeć się na niego nie mogę. A Ty widziałam kolejne zakupy do domu sprowadzasz! Pięknie. My jutro cała rodziną jedziemy do hostowej szkółki i do Boskoop - zagłębia szkółkarskiego. Tylko kasy mamy tyle, co kot napłakał znowu. Idzie jak woda. Więc tylko kupię zamówione hosty i może znajdę żurawki pod bukszpana. A tam tyle tego! Chyba się popłaczę...
Ta polska ortografia to jest kolejna szykana na biednych ludzi!
____________________
ogród w Holandi
agata_chrosc... 19:06, 12 maj 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Hostowe szaleństwo się dziś odbyło! Jedna z największych, jeśli nie największa, hodowla host w Europie wygląda dość niepozornie na pierwszy rzut oka. Niewielkie tradycyjne domki, mała bramka i dość zaniedbany ogródek wypełniony hostami po brzegi.



____________________
ogród w Holandi
agata_chrosc... 19:13, 12 maj 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
I wreszcie otwiera się przed nami brama do hostowego raju (tak z resztą nazywa się ta szkółka - Hosta Paradise).


A tam to juz nie wiadmo w którą stronę oczy zwrócić!


____________________
ogród w Holandi
Madzenka 19:16, 12 maj 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
agata_chroscicka napisał(a)
Hosty, kosmatka i niecierpek. Niecierpek jako wypełnienie zanim kosmatka się nie rozrośnie. Najchętniej dałabym tu hakone zielone, ale nie mogę znaleźć. Może w sobotę, bo jedziemy do zagłebia szkółkarskiego czyli Boskoop. Jak tam nie będzie to chyba już nigdzie!


[

Agata piękna ta rabata. Muszę skopiować
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 19:20, 12 maj 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Agata ale królestwo host!!!! Co kupiłaś, zaplanowane odmiany czy poszalałaś???
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
agata_chrosc... 19:21, 12 maj 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351



____________________
ogród w Holandi
Joanka 19:59, 12 maj 2012


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Ło matko.... hostowy zawrót głowy
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
agata_chrosc... 20:20, 12 maj 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351




A to wyjechało z nami w bagażniku naszego wszechstronnie remontowo-dostawczo-reprezentacyjnego auta!
____________________
ogród w Holandi
Madzenka 20:24, 12 maj 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Cuda nie hosty !
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
agata_chrosc... 20:28, 12 maj 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Marzena2007 napisał(a)
Agata ale królestwo host!!!! Co kupiłaś, zaplanowane odmiany czy poszalałaś???


Marzenko, szaleć to ja nie bardzo miałam za co, bo budżet trzeszczy w szwach! Ale pewne zmiany w stosunku do planu zaszły. Miałam zamiar kupić 6 host Oh Cindy do podsadzenia pod hortensje Annabelle. ALe okazało się, że te hosty są dużo większe niż myślałam. W związku z tym kupiłam tylko jedną bo one są po prostu przepiekne, natomiast do hortensji kupiłam podobną odmianę , ale nieco mniejszą - Leola Fraim. Poza tym bardzo się ucieszyłam, bo przepiękna tegoroczna nowość Ben Vernoij okazała się dostepna, a na stronie internetowej jest informacja, że już wyprzedana. Kupiłam też June -dla urody z przeznaczeniem do japońskiego zakątka. No i dostałam jedną gratis - Olympic Twilight.
p.s.
Jaki zaszczyt mnie spotkał! Żeby taka artystka jak Marzena moją rabatę kopiowała! Koniec świata. Super!
____________________
ogród w Holandi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies