Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w Holandii

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w Holandii

AniaDS 13:31, 06 maj 2012


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
agata_chroscicka napisał(a)
Aniu, szczerze polecam. Ale u Ciebie to chyba kilometry linii nawadniających raczej niż spryskiwacze. A to jeszcze łatwiejsze do założenia. I wcale nie jest drogie. Na prawdę lepiej w tym czasie leżeć i patrzec ja się samo robi. I bardzo miło mi gościć Cię w moim, tworzącym się dopiero, ogrodzie.


Ja mam mały ogród, tylko dużo krzaczków .
Bardzo przyjemnie u Ciebie, będę często tutaj gościć .
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
Juzia 13:33, 06 maj 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38619
..... z wiotkim wężem co się cały czas zagina
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Madzenka 13:43, 06 maj 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
agata_chroscicka napisał(a)
A to musze do Kasi zajrzeć. Tak mniej więcej zaczełam coś planowac w tym japońskim zakątku, ale bardzo wstepnie. Wiem, że chcę azalie, róznej wielkości kulki bukszpanowe na żwirku, 1-2 małe iglaki i trawy. Do tego mam już nawiezione kamienie i to niektóre całkiem spore. ALe musze jeszcze sporo się nagłówkować żeby coś fajnego tam zrobić. To bardzo mała przestrzeń i trzeba bardzo rozważnie.
Ja myślę, że nawadniaie to w polskich warunkach jest nawet bardziej potrzebne niż tu w Holandii. Tu jednak częściej pada, jest bardziej wilgotno, a w Polsce jak się czasem upał ustabilizuje to wszystko poschnie, albo trzeba ganiać z wężem po ogrodzie, albo jeszcze gorzej - z konewką.


Agata ja sie wczoraj od specjalisty ogrodowego dowiedziałam że na bagnach mieszkam. Zatem u mnie nawadnianie to nie taki mus
A to ten zakątek japoński ładny będzie. U Ani kolejnej widziałam taki styl. Zaraz ci wkleję link
O znalazlam
http://www.ogrodowisko.pl/watek/686-moj-wymarzony-ogrodkiedys-bede-go-miec?page=192
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
agata_chrosc... 18:45, 06 maj 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
AniaDS napisał(a)

Aniu, szczerze polecam. Ale u Ciebie to chyba kilometry linii nawadniających raczej niż spryskiwacze. A to jeszcze łatwiejsze do założenia. I wcale nie jest drogie. Na prawdę lepiej w tym czasie leżeć i patrzec ja się samo robi. I bardzo miło mi gościć Cię w moim, tworzącym się dopiero, ogrodzie.


Ja mam mały ogród, tylko dużo krzaczków .
Bardzo przyjemnie u Ciebie, będę często tutaj gościć .


No własnie te krzaczki! Pewnie sporo by takiej linii wyszło, żeby dotrzeć pod każdy Twój rarytas. ALe warto! Bo w końcu czas, a zwłaszcza wolny, to pieniądz. I wpadaj jak najczęściej, to dla mnie wielka przyjemność. Ja do Ciebie często zaglądam, tylko nie często coś wpisuję, bo głownie to oglądam i podziwaim i znowu oglądam i podziwiam. Tak bym chciała , żeby moje róze kiedys były tak wspaniałe jak Twoje
____________________
ogród w Holandi
agata_chrosc... 18:46, 06 maj 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Juzia_G napisał(a)
..... z wiotkim wężem co się cały czas zagina

Głównie przez takiego własnie węża postanowiłam to nawodnienie założyć. No myślałam, że mnie szlag trafi! A teraz sobie tylko kontempluję
____________________
ogród w Holandi
agata_chrosc... 18:48, 06 maj 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Marzena2007 napisał(a)

A to musze do Kasi zajrzeć. Tak mniej więcej zaczełam coś planowac w tym japońskim zakątku, ale bardzo wstepnie. Wiem, że chcę azalie, róznej wielkości kulki bukszpanowe na żwirku, 1-2 małe iglaki i trawy. Do tego mam już nawiezione kamienie i to niektóre całkiem spore. ALe musze jeszcze sporo się nagłówkować żeby coś fajnego tam zrobić. To bardzo mała przestrzeń i trzeba bardzo rozważnie.
Ja myślę, że nawadniaie to w polskich warunkach jest nawet bardziej potrzebne niż tu w Holandii. Tu jednak częściej pada, jest bardziej wilgotno, a w Polsce jak się czasem upał ustabilizuje to wszystko poschnie, albo trzeba ganiać z wężem po ogrodzie, albo jeszcze gorzej - z konewką.


Agata ja sie wczoraj od specjalisty ogrodowego dowiedziałam że na bagnach mieszkam. Zatem u mnie nawadnianie to nie taki mus
A to ten zakątek japoński ładny będzie. U Ani kolejnej widziałam taki styl. Zaraz ci wkleję link
O znalazlam
http://www.ogrodowisko.pl/watek/686-moj-wymarzony-ogrodkiedys-bede-go-miec?page=192


No a pisałaś, że ususzyłaś roślinki? Ale jak musu nie ma to nie ma. Pewnie zorientujesz się po nadchodzącym lecie jak jest na prawdę.
____________________
ogród w Holandi
agata_chrosc... 18:48, 06 maj 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Aha - dzięki Marzenko za link. Zaraz tam lecę!
____________________
ogród w Holandi
Madzenka 23:35, 06 maj 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Agato tak długo mi chodził po głowie ogród holenderski, ktory kiedyś w polskiej gazecie widziałam. I był niesamowity. Dzięki Noemi trafiłam dzisiaj na świętną stronę a tam ten ogród
http://www.gapphotos.com/featuredetails.asp?featureref=312
Tylko polskie zdjęcie było wykonane w wersji mocno wystrzyźonej
Ps. Rośliny ususzyłam bo mi się siwieżo posadzonych nie chciało podlewać.... Az takich bagien nie mam po zdrenowaniu terenu, zrobieniu spadku, nasadzeniu setek roślin ale za płotem mam i błocie , w dole żaby rechoczą że aż miło
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Domi 07:45, 07 maj 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Witaj Agato. Przeczytałam cały wątek z dużym zainteresowaniem... Japoński styl sprawdzi się świetnie na powierzchni, którą posiadasz. Może któraś z fotek umieszczonych w poniższych wątkach będzie dla Ciebie inspiracją:

http://www.ogrodowisko.pl/watek/439-tajlandia-ogrod-z-drzew-i-krzewow-formowanych
http://www.ogrodowisko.pl/watek/438-tajlandia-ogrody-palacu-krolewskiego-w-bangkoku
http://www.ogrodowisko.pl/watek/444-japonia-ogrody

Pozdrawiam
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
agata_chrosc... 09:03, 07 maj 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Marzena2007 napisał(a)
Agato tak długo mi chodził po głowie ogród holenderski, ktory kiedyś w polskiej gazecie widziałam. I był niesamowity. Dzięki Noemi trafiłam dzisiaj na świętną stronę a tam ten ogród
http://www.gapphotos.com/featuredetails.asp?featureref=312
Tylko polskie zdjęcie było wykonane w wersji mocno wystrzyźonej
Ps. Rośliny ususzyłam bo mi się siwieżo posadzonych nie chciało podlewać.... Az takich bagien nie mam po zdrenowaniu terenu, zrobieniu spadku, nasadzeniu setek roślin ale za płotem mam i błocie , w dole żaby rechoczą że aż miło


Marzenko - dzięki za link. W swojej klasie to rzeczywiście piękny ogród. Tylko, że on taki bardziej francuski niz holenderski. Chciaż faktycznie te bukszpanowe aranżacje są tu bardzo popularne. Na mojej ulicy jest kilka ogróków z bardzo rozbudowanymi bukszpanowymi żywopłotami.
No i miłych żabich koncertów życzę! A kiedy będzie ściana wodna? Bo nie chcę przegapić!
____________________
ogród w Holandi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies