Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w Holandii

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w Holandii

agata_chrosc... 09:40, 03 maj 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Fajne, prawda? A trawa rośnie jak na drożdżach! Już jej oderwać od podłoża nie można i prawdę mówiąc to niedługo przydałoby się ją skosić. Ale podobo dopiero po 3 tygodniach można. No to chyba pampasy tu mi wyrosną!
____________________
ogród w Holandi
Sonka 11:50, 03 maj 2012


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2265
Suuuuper, sama zrobiłaś nawadnianie, gratuluję, czyli ja też mogę zrobić sama, ja to dopiero się nanoszę konewkami, bo ogród bardzo rozległy.. wiem, że przestało u Was padać, pozdrawiam Krysia
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Gardenarium 11:53, 03 maj 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
agata_chroscicka napisał(a)
Uwielbiam patrzeć jak mi samo się podlewa! A trawa zadziwiająco dobrze wygląda! Już prawie nie sposób dostrzec gdzie są połączenia. Wygląda na to, że znowu bez powodu panikowałam.



Jestem zaniepokojona, bo jeśli zraszacze moczą bukszpany, mogą na bank dostać grzyba Cylindrocladium buxicola
Musisz wuregulować dysze pod odpowiednim kątem, to się da zrobić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
agata_chrosc... 15:18, 03 maj 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Danusiu, nie martw się. Tylko ten pod dużym bukszpanem faktycznie trochę leje do tyłu i musze mu dysze przestawić, ale i tak do bukszpana nie dochodzi bo leje nisko, w trzmieliny. A to drugie zdjęcie to tylko tak wygląda - tu bukszpany są tłem dla strumienia wody, ale leje tylko po trawie. Dzięki za zwrócenie uwagi! Czujna jesteś jak żuraw
____________________
ogród w Holandi
agata_chrosc... 15:22, 03 maj 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Krysiu, pewnie, że możesz zrobić sama tylko jakieś silne ramię to kopania rowów jest potrzebne. A reszta to już łatwizna. A padać przestało, było kilka pięknych dni, ale dziś znowu pochmurno, znacznie zimniej, a o prognozach do końca tygodnia to nawet mi się myśleć nie chce. Deszcz i 9C w dzień. Ale trawa zadowolona.
____________________
ogród w Holandi
AniaDS 18:28, 03 maj 2012


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
Też myślę nad nawadnianiem, bo jak przyjdzie podlać ogród to dwie godziny nie moje.. A w tym czasie mogłabym posiedzieć i odpoczywać na przykład..
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
agata_chrosc... 20:35, 03 maj 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Aniu, szczerze polecam. Ale u Ciebie to chyba kilometry linii nawadniających raczej niż spryskiwacze. A to jeszcze łatwiejsze do założenia. I wcale nie jest drogie. Na prawdę lepiej w tym czasie leżeć i patrzec ja się samo robi. I bardzo miło mi gościć Cię w moim, tworzącym się dopiero, ogrodzie.
____________________
ogród w Holandi
ircia 19:46, 04 maj 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 1778
Agatko - obejrzałam wszystki zdjęcia z Keukenhof. Super wrażenia!
Podziwiam też żywozielony trawnik trawnik Tak szybko dzięki niemu ogród nabrał innego wyglądu
____________________
Ogród Irci
agata_chrosc... 19:52, 04 maj 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Red Jack już prawie w pełni rozkwitu. Klon palmowy jest coraz ładniejszy.



Kupiłam też dziś jedną hostę. Niestety bez nazwy, ale wydała mi się wyjątkowo urodziwa.
____________________
ogród w Holandi
ircia 19:53, 04 maj 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 1778
agata_chroscicka napisał(a)


Kupiłam też dziś jedną hostę. Niestety bez nazwy, ale wydała mi się wyjątkowo urodziwa.



cuudnaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

____________________
Ogród Irci
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies