Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

Filomena 08:30, 02 maj 2017


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
Widzę przemyślane kolorystycznie zakupy na pergolę - byłam ciekawa na co się zdecydujesz - pięknie! A ten dzwonkowaty clematis przypomina bylinowego Roguchii, za którym swego czasu uganiałam się kilka sezonów zanim go namierzyłam- te dzwonki są niezwykle urokliwe!
Wrzosy i u mnie wypadły w tym sezonie, znów pole do zmian powstaje, koncepcję trzeba zmienić...
____________________
Filomena-w zielonej aptece
_Martini_ 08:45, 02 maj 2017


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Ładny powojnik ten dzwonkowaty. I ciekawa jestem akebii, często jej się przyglądam na zdjęciach, chociaż u siebie chyba nie mam miejsca na nią. Wrzosy mi chyba tez padły w tym roku.
Ps. wypatruję u siebie knautii, dostałam w darach nasionka
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Mala_Mi 13:43, 02 maj 2017


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Co kupiłaś.?


A ja nie mam ani jednego nasionka wysianego..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Justyna 21:04, 02 maj 2017


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Też tak mam, że sporo w tym sezonie dzielę. Fajny jest jest ten etap, kiedy korzystając z własnych zasobów można komponować nowe elementy rabat.
Wrzosy u mnie też podmarzły, przecięłam i jeszcze liczę, że się zbiorą.
Na lilakach najprawdopodobniej będę. Niezależnie od tego, czy się spotkamy w Wojsławicach czy nie, zaproszenie do mnie aktualne
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
mirkaka 06:44, 03 maj 2017


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9745
Ech, narzekasz na opóźnioną wiosnę, a jak widzę Twoje wielkie hosty to aż dziw
Moje dopiero mają na wierzchu kły .
Wrzosy takie stare można zakopać głębiej , rozłożyć stare gałązki szerzej i przysypać ziemią, ukorzenią się i będą młode sadzonki.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
kasiek 08:11, 03 maj 2017


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21481
mira napisał(a)
Na tej rabacie stale coś wywracam i zabrała mi już dużo czasu w tym roku i ciagle nie koniec

G[/img]


No ta fotka jest zabójcza normalnie! A jak serdszka z zółtymi liśćmi - szybko się rozrasta?
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
tulucy 08:44, 03 maj 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12912
Miro przypomniałaś mi o sadźcu czekoladowym - czy Twój daje już jakieś znaki? Bo u mnie nic a nic nie widać...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gruszka_na_w... 18:15, 03 maj 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22343
Dziękuję za zdjęcie klonika.
Jak Ci przezimowały chryzantemy? Z moich 4 wystartowała jedna.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mira 22:29, 03 maj 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Filomena napisał(a)
Widzę przemyślane kolorystycznie zakupy na pergolę - byłam ciekawa na co się zdecydujesz - pięknie! A ten dzwonkowaty clematis przypomina bylinowego Roguchii, za którym swego czasu uganiałam się kilka sezonów zanim go namierzyłam- te dzwonki są niezwykle urokliwe!
Wrzosy i u mnie wypadły w tym sezonie, znów pole do zmian powstaje, koncepcję trzeba zmienić...



Oj trzeba zmieniać zgadza się coś wiem o tym zwłaszcza w tym roku. Trochę tych zmian u mnie nawet za dużo jak na jeden sezon - co zrobić aktywna ogrodniczka jestem .

Trochę się nadumałam nad tą pergolą a także nad obsadzeniem.
Sam fakt wstawienia jej był dylematem bo to mocno zmienia miejsce.

Miałam problem jak zwykle czy posadzić takie same rośliny czy 3 inne - pergola ma 3 nogi.

wypełni tę przestrzeń



no i zwyciężyło mnie chciejstwo wszystkiego czyli 3 inne, pomyślałam też że jak dam coś jednego i nie wypali.... a jakiś czas musi porosnąć - no cóż nazywa się to dywersyfikacja ryzyka
zatem
pierwsza noga - róża uetersener klosterrose - nie mam przekonania czy dobrze zrobiłam bo nie widziałam jej w realu - obawiam się że te duże kwiaty mogą być do tego miejsca za monstrualne - czytałam jeszcze że trzeba ją poziomo rozpinać..ach zobaczymy

druga noga - to właśnie ten powojnik Princess Red się nazywa - te powojniki o małych kwiatkach są mega fotogeniczne ale ich tak bardzo nie widać - ważne by zieleń była ładna i szybko spinała się do góry

zatem widzisz tu krem tu czerwień hmm a przed pergolą rabata bylinowa w zmieniających się kolorach

trzecia noga - to właśnie akebia z kwiatkami w kolorze kremu - tych też tak nie widać liczę na obfitość zieleni i firanki zwisające -

to wszystko za przyczyna budowy prawie pod płotem za płotem - kiedyś się musiało to wydarzyć wcześniej miałam łąkę więc nic nie zasłaniałam

Za clematisem Rooguchi rozglądam się już od kilku lat - miałam go i tym razem kupić - oferta w tych clematisach bogata więc skoro kupiłam dwa odpuściłam
i przygarnęłam pigwowca Kinshiden
do mojego jagodnika w sam raz - coś musi być dla ducha i do jedzenia


A skoro ma być pergola napracowałam się na rabatą tzw zachodnią prowadzącą do pergoli - bardzo lubię tę część ogrodu



z jednej strony są hortensje i hosty a z drugiej bardziej słonecznej ma być alejka róż - już kilka rośnie ale bardzo nieśmiało
dosadziłam tam 6 lilii które bardzo lubię zwłaszcza w tej zielonej fazie, dosadziłam krwawniki, białego penstemona, irysy, jakiegoś nowego kuklika i 2 cisy bo mi iglak wypadł



na razie czekam na kwitnienie tulipanów bo stale jeszcze w fazie pąka - piękna ta faza













____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:42, 03 maj 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
_Martini_ napisał(a)
Ładny powojnik ten dzwonkowaty. I ciekawa jestem akebii, często jej się przyglądam na zdjęciach, chociaż u siebie chyba nie mam miejsca na nią. Wrzosy mi chyba tez padły w tym roku.
Ps. wypatruję u siebie knautii, dostałam w darach nasionka


Powojników u mnie za wiele nie ma - te o drobnych kwiatach najbardziej mi się podobają - akebię chyba nie ma co oceniać przez pryzmat kwiatów które są bardzo małe - sama jestem ciekawa co nawyprawiałam .

Jak to nie masz miejsca na pnącze - właśnie mi się wydaje że w ogrodach jest za mało pnączy a one tak pięknie wprowadzają trzeci wymiar - szukaj mi też się tak wydawało.

Wysiałaś knautię - super trzymam kciuki.Jest piękna tylko podobno właśnie krótkotrwała.

Ja się osiałam różności a teraz się cieszę że będę mieć lobelię do donic.


stipa okazała się dość trudna i powolutku się zbiera ale bardzo mnie ucieszy jakby się zrobiła solidna bo bardzo ją lubię


wysiewy kontra wydatki - to argument
kupiłam dla cioci pelargonie i wydałam fortunę - uff jak dobrze że moje się produkują
tu ciocina angielska - ciekawe czy się jej spodoba



obsadziłam donicę na zachodniej - wyszło dość smutnie ale będzie dobrze jak się rozrośnie i słonko zaświeci

____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies