Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Opuchlaki

Pokaż wątki Pokaż posty

Opuchlaki

Madzenka 20:43, 28 mar 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Właśnie doczytałam, ze pędraki to larwy larwy: chrabąszcza majowego, guniaka czerwczyka, ogrodnicy niszczylistki, listnika zmiennobarwnego i w niektórych rejonach wałkarza lipczyka

Mi to co cytujesz wyglada na pedraka własnie, jakiego robala to nie ma znaczenia.

Doczytałam też że Dursban jest malo skuteczny na pędraki tylko pomaga przy doroslych osobnikach (chrząszczach) Nicienie w 3-4 roku cyklu rozwojowego również nie są skutczne. Tu pomoze mechaniczne niszczenie. Najlepiej przeorać miejsce, w ktorym jest ich dużo i dopiero zlać chemią
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
inag 20:58, 28 mar 2014


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
tak też zrobiłam. Dziś przekopałam całą rabatę i ręcznie je wybierałam. Starałam się wszystko ale nie wierzę, że nic nie zostało... Jutro jeszcze raz małą łopatką przekopię a jak tylko przyjdzie dursban to jeszcze zaleję ziemię... Liczę na cud
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
ana_art 20:59, 28 mar 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
a mi IPO właśnie dursban z lancą polecił na trawnik...
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Juzia 21:19, 28 mar 2014


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38946
Marzena2007 napisał(a)
Właśnie doczytałam, ze pędraki to larwy larwy: chrabąszcza majowego, guniaka czerwczyka, ogrodnicy niszczylistki, listnika zmiennobarwnego i w niektórych rejonach wałkarza lipczyka

Mi to co cytujesz wyglada na pedraka własnie, jakiego robala to nie ma znaczenia.

Doczytałam też że Dursban jest malo skuteczny na pędraki tylko pomaga przy doroslych osobnikach (chrząszczach) Nicienie w 3-4 roku cyklu rozwojowego również nie są skutczne. Tu pomoze mechaniczne niszczenie. Najlepiej przeorać miejsce, w ktorym jest ich dużo i dopiero zlać chemią



Oooo... no to ja na bank w tym roku będę miała atak pędraków, bo w tamtym sezonie była inwazja niszczylistek
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Madzenka 21:21, 28 mar 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
ana_art napisał(a)
a mi IPO właśnie dursban z lancą polecił na trawnik...


Mi też i nadal mam opuchlaki....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
inag 21:26, 28 mar 2014


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Marzena2007 napisał(a)


Mi też i nadal mam opuchlaki....


No to mnie pocieszyłyście...;-(
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
nela 11:29, 04 kwi 2014

Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 13
U mnie nicienie na działce rozprowadzone. Ogród wyglada bardzo spokojnie ale mam nadzieję, że pod ziemią wre walka a dzielne nicienie atakują i uśmiercają opuchlaki.
Przypomniała mi się przy okazji piosenka Jana Kaczmarka "Jezioro"

https://www.youtube.com/watch?v=7Ipg25YsWz0
____________________
butterfly 16:30, 04 kwi 2014


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
i u mnie od wczoraj walczą nicienie.
oberwałam żurawkom listki zascgnięte, niektóre musiałam ogolic na łyso... ale małe, młode listki widac.
Czy mogę im teraz pomóc Florovitem, jak myslicie?
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Madzenka 23:41, 04 kwi 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Własnie czy nicienie można lączyć ze stosowaniem nawozów? Czy jest róznica dla Nemasys i Larvanem
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
zbigniew_gazda 08:44, 05 kwi 2014


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11181
Znalazłem wczoraj piękną plantację wrotyczu na ziemi niczyjej w polach. Będę robił gnojówkę i sru pod żurawki. Czy ktoś z was go stosował, co jaki czas należy podlewać i czy nie szkodzi on roślinom? Napiszcie.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies