Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Opuchlaki

Pokaż wątki Pokaż posty

Opuchlaki

Madzenka 09:24, 05 kwi 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Zbysiu wczoraj przeczytałam cały art nt ema5 stsowanego z gnojówką z wrotyczu w ulrawach chmielu. Wyniki były rewelacyjne zarówno w ochronie przed opuchlakami jak i wielkości plonów. Zatem nic nie wskazuje na to aby wrotycz mogła zaszkodzić roślinom
Jesli jesteś zainteresowany polecam od 43 stony opracowania
http://www.minrol.gov.pl/pol/content/download/40336/223566/file/streszczenie2012.pdf

Podane są też rezultaty ochrony przed mszycami i chorobami grzybowymi po zastosowaniu min gnojówki z pokrzywy, wrotyczy i mniszka lekarskiego

Wydaje mi się źe materiał jest wiarygodny, przy zastowoaaniu obiektywnych pomiarów i pod szyldem ministerstwa rolnictwa.... Czego to człowiek nie czyta w poszukiwaniu metod walki z robalami...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 09:28, 05 kwi 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Czy ktoś wie gdzie można kupić sproszkowaną wrotycz (sklepy zielarskie?) i czy robienie wywaru z takiego suechego ekstraktu będzie analogiczne do gnojówki z wrotyczy??
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
nela 09:58, 05 kwi 2014

Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 13
butterfly napisał(a)
i u mnie od wczoraj walczą nicienie.
oberwałam żurawkom listki zascgnięte, niektóre musiałam ogolic na łyso... ale małe, młode listki widac.
Czy mogę im teraz pomóc Florovitem, jak myslicie?


Jeśli dobrze pamiętam, kilka czy kilkanaście postów wcześniej Kasia pisła, że u niej na instrukcji do nicieni, było napisane, że mozna nawozić ale nie wapnować. Sprawdziłam skład florowitu i zawiera on wapń.
Ja postanowiłam poczekać z nawożeniem przynajmniej tydzień i mam zamiar zastosować Hydrocomplex. Wydaje mi się bezpieczniejszy.

Skład nawozu:
Florovit zawiera zestaw makroskładników pokarmowych oraz mikroelementów w postaci schelatowanej.
Azot (N) – 3,0% (postać amidowa – 2,3%; postać azotanowa – 0,7%); potas (K) – 2,0%; miedź (Cu) – 70 mg/l;
żelazo (Fe) – 400 mg/l; mangan (Mn) – 170 mg/l; molibden (Mo) – 20 mg/l; cynk (Zn) – 150 mg/l oraz wapń
(Ca), magnez (Mg), siarka (S), a także substancje błonkotwórcze. pH roztworu 3,3-4,3.

Hydrocomplex
- azot N – 12% (N-NO3 - 5% , N-NH4 - 7%)
- fosfor P - P2O5 - 11%
- potas K - K2O – 18%
- magnez MgO – 2,7%
- siarka S – 8%
- bor B – 0,015%
- żelazo Fe – 0,2%
- mangan Mn – 0,02%
- cynk Zn – 0,02
____________________
zbigniew_gazda 10:07, 05 kwi 2014


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11180
Marzenko bardzo dziękuję za link. Przeczytałem od 43 strony. No to wiem że należy stosować od 7-14 dni. Dołączę też mniszka. A tam gdzie znalazłem wrotycz leżą też na drodze końskie dobrodziejstwa ( w pobliżu jest stadnina). Czyli na spacerku trzeba patrzyć pod nogi. Czyli taka mikstura też dobrze wpływa na wzrost roślin. Nie wiem jak działa wersja sproszkowana, ale od wieków pokrzywy i inne zioła są zasuszane i ludziska to stosują zdrowotnie.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
agam 14:35, 05 kwi 2014


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Marzena2007 napisał(a)
Czy ktoś wie gdzie można kupić sproszkowaną wrotycz (sklepy zielarskie?) i czy robienie wywaru z takiego suechego ekstraktu będzie analogiczne do gnojówki z wrotyczy??


Na Alle... na pewno można kupić suszony wrotycz.
____________________
Aga i Ogródek Agam
martika 12:06, 06 kwi 2014


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Mam to cholerstwo, kilka dni temu w zurawkach znalazłam jak to chciałam poluzowac na swojej rabacie, małe jescze larwy. Co teraz najlepiej zastosować? moze te nicienie, bo nasadzen jeszcze nie ma duzo. Tylko nie wiem co z ta rabatą, jest tam sporo zurawek , cisy i bukszpany. Wszystkie zurawki wykopac?
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
Gardenarium 16:44, 06 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie wykopywać, lać nicienie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
martika 17:53, 06 kwi 2014


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Dzieki Danusiu, tylko terza lać tą rabatę, czy moze wszedzie gdzie mam zurawki , a to jeszcze 3 miejsca.
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
ana_art 19:15, 06 kwi 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
prewencyjnie polałabym wszystkie żurawki. Wczoraj wszystkie rabaty polałam nicieniami Danusia ma racje, lepiej nie wykopywać żurawek, pói ich nie wykopałam jakoś wyglądały teraz wyglądają co najmniej kiepsko...
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Mala_Mi 19:16, 06 kwi 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Melduję, że dla opuchlaków bardziej smakowite są rozchodniki niż żurawki... właśnie sie o tym przekonałam.. .. rozchodniki są stare, rosna od kilku lat i nic im nie było, ale stwierdziłam, że coś w tym roku wyglądają marnie. Rozkopałam.. i sie przeraziłam. Obleciałam cały ogród.. są we wszystkich z wyjątkiem zeszłorocznych nasadzeń. Mało tego ..obok rosły żurawki i one są czyste, poświeciłam je wykopując i dokładnie oglądając.. Żurawki czyste, a rozchodniki zainfekowane. Opuchlaki musiały mi je zaatakować w zeszłym roku. Bo do tej pory rosły dobrze.
Tyle sie zostało...


Z takiej kępy..

Kupiłam nicienie.. jutro leję... 1000l wody rozrobienia i rozniesienia.... już na samą myśl mnie wszystko boli..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies