Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Marzenia i plany vs. rzeczywistość

Pokaż wątki Pokaż posty

Marzenia i plany vs. rzeczywistość

Jagodaa 19:51, 08 wrz 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Beata, uwielbiam takie trawy pokładające się miękko jako wypełnienie rabaty, wygląda to cudnie! A u Ciebie szczególnie - pokazowe egzemplarze . Ile jeszcze traw musi pomieścić mój ogród!
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Juzia 20:48, 08 wrz 2014


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38576
butterfly napisał(a)
Jak skończe tę rabatę... ok?

Na razie tone w malinach....


OK ok
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
butterfly 20:59, 08 wrz 2014


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Sonka, pamiętam że mi kibicujesz od początku i dziękuje za miłe słowa.
Rozplenice, które są widoczne przed hortensjami dostałam jako gratis do zamówienia, podobno Medium Boy.... ale w tym sezonie widze że jedna szt trochę inna od dwóch pozostałych... no cóz, jak nie Marikeny, to rozplenice nie te
Nie mam na nie pomysłu na razie i nie wiem czy ich nie wykopać do donic i zadołować przed zimą...

Jagodaa, liczyłam właśnie na te trawy - mają ukryć tę dziurę wygryzioną z jednej strony tego bukszpana
Teraz jak je rozsadziłam szerzej to układają się tak jak lubię, fontannowo na wszystkie strony

Juzia, to jak ok, to OK
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Luki 11:04, 09 wrz 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Beato zimą zobaczyłem wątek w całości i żadnego śladu nie zostawiłem, później przypomniałem sobie o Twoim ogrodzie u Małej Mi i znowu zapomniałem, ale teraz nadrobiłem zaległości od wiosny i muszę w końcu napisać, że jestem zachwycony Twoim ogrodem... jest cudownie, takie wielkie grupy roślin, traw, żurawek, jarzmianki tworzą niesamowity efekt. Osiemdziesięcio centymetrowe Evergoldy mnie przeraziły i choć chce, żeby moje urosły to niech się jednak troszke opanują.
Uśmiałem się też z tego, że do domowych kwiatków nie masz ręki... to podobnie jak ja bo nawet kaktusa ususzyłem
Bukszpany w hakone, rozchodniki w stipie, czosnki główkowate w lawendzie, sesleria koniecznie do zdobycia, zawilce w ML... wszystko będę kopiować

No i na koniec dotarłem do powiększonej rabaty, będę kibicować bo dywan z Evergolda już robi ogromne wrażenie
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Sonka 20:58, 11 wrz 2014


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2246
Mnie też rozbawiła informacja o braku ręki do domowych kwiatów, ja mam tak samo, parę kwiatów w domu mam, ale najlepiej mi wychodzą jednak storczyki, bo nawet nie podlane przeżyją.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Sebek 21:03, 11 wrz 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
butterfly napisał(a)
A dzień dzis cudowny - i z powodu pogody i dlatego, ze cały dzień moge poswięcic na grzebanie w ziemi.
Ojjj !!!! Jak mi tego brakowało !!!

Mąż zabrał dzieci do teściowej na wyszukaną zabawę zwaną "zbieraniem ziemniaków", bardziej znana pod nazwą "wykopki" a ja z dziką radością zabrałam się za przesadzanie Evergoldów
I już wiem że musze wieczorem podprowadzić starszej córce czarny lakier do paznokci

Dla Zielonej zdjecia poglądowe wielkości carexów



Spójrz na miarkę - i uwierz mi wcale nie wybrałam najwiekszego okazu...


i jeszcze na arcy specjalistycznym pojeździe - to jest jedna sadzonka !

Nie wiem jakie sterydy im dałaś, ale albo przestań albo się podziel Niesamowite!
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Madzenka 10:02, 13 wrz 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Niesamowite są Twoje carexy. Mam nadzieję, że moje też kiedyś urosną!! ,
Czekam na dalsze fotki ogrodu gdyż zachwyca!
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Mala_Mi 11:00, 15 wrz 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Uffff.... ale dawno mnie tu nie było... a tu takie ładne fotki... masz cudnie.

Ale przyszłam napisać ci o rozplenicy....bo pytanko przyszło w trakcie imprezy i w chwili głupawki-śmiechawki..... sorki za wpisy u mnie.. nie były złośliwe tylko na wesoło, ale jak przeczytałam, to ..można odnieść mieszane uczucia.

Przesadzałam o tej porze roku rozplenice... i żyją, ale niestety po przesadzeniu od razu zaczęły zasychać.. odbiły na następny rok. Jak drażnią to przesadź, ale musisz liczyć sie z tym, że zaczną schnąć i będziesz musiała je ściąć. Może jednak lepiej poczekać do wiosny.. szkoda ich.. są ładne i prawie całą zimę są ozdobą.. Wykopałam z bryła ziemi, a i tak ..uschły Tak, że nie zamordujesz ich przesadzająć, ale ..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
agniecha973 11:21, 15 wrz 2014


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
A ja przesadzałam z miesiąc temu 3 duże kępy, tuż przed kwitnieniem i żyją. Kwitną nawet! Kopaliśmy z ogromną bryłą ziemi, chłopaki targali na taczce. Póżniej błotko zrobiłam w dołku i dopiero zasypałam ziemią do końca. Zawsze przy przesadzaniu zalewam dołek do pełna wodą, podsypuję ziemią i znów podlewam i tak aż do pełna. Skutkuje.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Juzia 11:59, 15 wrz 2014


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38576
Moje też pozasychały... ale od dołu zielone i wypuszczają jeszcze kotki
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies