Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Naturalne zwalczanie szkodników (bez chemii)

Pokaż wątki Pokaż posty

Naturalne zwalczanie szkodników (bez chemii)

Roma 13:54, 18 lip 2015


Dołączył: 08 paź 2011
Posty: 23
Dziękuję. Może poprosić admina o naniesienie poprawek coby zainteresowani mieli prawidłową instrukcję?
____________________
Miłego dnia życzę-Roma
Mazan 17:18, 18 lip 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Roma

Sa dwie możliwości: do tej ilości ziół użyć 0,25 l wódki lub podwoić ilość ziółek.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Roma 18:58, 18 lip 2015


Dołączył: 08 paź 2011
Posty: 23
Pod warunkiem, że jeśli zmniejszymy ilość wódki to i o połowę należy zmniejszyć wodę i wtedy będziemy mieli 0,75 litra HT (herbatki tymiankowej)
____________________
Miłego dnia życzę-Roma
Mazan 20:15, 18 lip 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Roma

Podałem przepis niesprawdzony, należało go sprawdzić we własnych warunkach. Chodzi mi o zawartość związków czynnych, nie tylko biobójczych lecz również makro i mikroelementów, auksyn, cytokinin i innych nie branych pod uwagę, a mających duży wpływ na traktowane nim rośliny. Uprawiane w innych rejonach klimatycznych tymianek i oregano mają nieco zmieniony skład biochemiczny i nie wiadomo tak naprawdę ile jest np. tymolu, a ile karwakrolu w oregano czy w tymianku. Rozpiętość od - do jest bardzo wyraźna dlatego tak daleko posunięta ostrożność.
Dodatkowo mogę Ci przekazać, że po zastosowaniu 3% roztworu tymolu /nie wyciągu/, a po nim wyciągu wrotyczowo - piołunowego i wymieszaniu z podłożem otrzymałem miejsce bez chorób i szkodników, a były ZZ, kiła kapusty, drutowce i kilka gat. pomniejszych. Teraz nawet pryskać nie muszę.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Roma 22:48, 18 lip 2015


Dołączył: 08 paź 2011
Posty: 23
Będę zobowiązana jeśli podasz przepis na ten wyciąg wrotyczowo -piołunowy, może zadziała na opuchlaki.
____________________
Miłego dnia życzę-Roma
Malgosik 22:58, 18 lip 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Roma napisał(a)
Będę zobowiązana jeśli podasz przepis na ten wyciąg wrotyczowo -piołunowy, może zadziała na opuchlaki.


To już sam wrotycz nie pomoże?
Zlalam rośliny naparem z wrotyczu.
____________________
Ogród na glinie
Roma 23:21, 18 lip 2015


Dołączył: 08 paź 2011
Posty: 23
U mnie w żurawkach grasują opuchlaki i jeśli połączenie wrotyczu z piołunem może być bardziej skuteczne to chcę wypróbować.
____________________
Miłego dnia życzę-Roma
Mazan 08:35, 19 lip 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Roma

Przepis jest w Herbicydach. Łatwiejszy - napar - podał Waldek727. Podany przeze mnie to stary przepis medyczny lub weterynaryjny, któr służył do odrobaczania zwierząt i ludzi, później stosowany jako płyn przeciw wszawicy.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
yardbird 18:55, 28 lip 2015

Dołączył: 28 lip 2015
Posty: 1
Najwięcej pomocy w zwlaczaniu mszyc znalazłam w tym artykule, polecam
http://www.kreatywna.pl/styl-zycia/ogrod/10-sposobow-na-zwalczenie-mszyc/
waldek727 02:07, 29 lip 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
yardbird
Po co komu 10 sposobów do walki z mszycami?
Nie wystarczy jeden środek zapobiegawczy?
W sezonie wegetacyjnym należy co ok. 3 tygodnie opryskać rośliny preparatem wykonanym na bazie złocienia dalmatyńskiego i roślinki czyste jak łza przez cały rok.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies