Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Naturalne zwalczanie szkodników (bez chemii)

Pokaż wątki Pokaż posty

Naturalne zwalczanie szkodników (bez chemii)

07_Rene 20:45, 29 kwi 2016


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Mazan, dziękuję za rozwianie wątpliwości
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
Dorocia 21:31, 08 maj 2016


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 20


Oto moja hortensja anabelle - na pierwszy rzut oka ok, ale po dokładniejszych oglēdzinach widoczne są zdeformowane listki, zwłaszcza te młode - są na brzegach jakby ściągnięte i zrolowane pod spòd. Dodatkowo zauważyłam coś, co wygląda jak biała pianka. Co to takiego, może wiecie jaka to choroba, czy szkodnik. Jak ztym walczyć. Będę wdzìęczna za podpowiedź, Wasze rady są bezcenne.
Dorocia 21:31, 08 maj 2016


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 20


Oto moja hortensja anabelle - na pierwszy rzut oka ok, ale po dokładniejszych oglēdzinach widoczne są zdeformowane listki, zwłaszcza te młode - są na brzegach jakby ściągnięte i zrolowane pod spòd. Dodatkowo zauważyłam coś, co wygląda jak biała pianka. Co to takiego, może wiecie jaka to choroba, czy szkodnik. Jak ztym walczyć. Będę wdzìęczna za podpowiedź, Wasze rady są bezcenne.
Mazan 13:44, 10 maj 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Dorcia

Hortensje uwielbiają przędziorki dlatego dokładnie obejrzyj liście od spodu. Możliwe, że uda Ci się coś zobaczyć. Pianka to wydzielina pieników żerujących na wierzbach, topolach, brzozach czy grabach nie wyliczając już więcej.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
butterfly 19:51, 11 maj 2016


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Wczoraj wymieniałam lawende na młodsze sadzonki i na niektórych znalazłam białą piankę, jakby ktoś napluł...

Co to może być? Ściągnęłam tylko ręką bo było mało...
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Mazan 21:42, 11 maj 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Butterfly

Przypuszczam, że może to być wydzielina ptaka, który szukał "czegoś na ząb". U mnie dość dużo takiej wydzieliny w miejscach, gdzie ptaki lustrują ogród. Teraz zbierają dużo, a wstępnie przetrawiony pokarm jest w enzymach i stąd nasze zaniepokojenie.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
ewa004 22:31, 11 maj 2016


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Bardzo ciekawy watek ,zaznaczam więc
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
butterfly 09:23, 12 maj 2016


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Ok, to się nie martwię
Doniczki stały w pobliżu miski dla psa więc pewnie wróble tam się też stolowaly
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Marta 10:27, 17 maj 2016


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 1983
Ciekawy wątek. Przeczytałam, najważniejsze zanotowałam, herbatka tymiankowa już się robi Czy HT zadziała na miodunkę bukszpanową, czy działa tylko kontaktowo na owady?
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/774-ogrod-marty "Chcesz być szczęśliwy przez całe życie- zostań ogrodnikiem"
Mazan 11:53, 17 maj 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Marta

HT ma działanie kontaktowe. Na owady działa kontaktowo ale także odstraszająco. Przekonałem się, że w bukszpanach likwiduje wiele szkodników i chorób w tym tak uciążliwe do zwalczenia jak grzyb Volutella. Wymagana jest jednak - jak to w ekologii - systematyczność stosowania.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies