Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Naturalne zwalczanie szkodników (bez chemii)

Pokaż wątki Pokaż posty

Naturalne zwalczanie szkodników (bez chemii)

Malgosik 12:56, 29 lip 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
waldek727 napisał(a)
yardbird
Po co komu 10 sposobów do walki z mszycami?
Nie wystarczy jeden środek zapobiegawczy?
W sezonie wegetacyjnym należy co ok. 3 tygodnie opryskać rośliny preparatem wykonanym na bazie złocienia dalmatyńskiego i roślinki czyste jak łza przez cały rok.


mam taki złocień, ale kwitnie na żółto, myślisz że by się nadawał?
____________________
Ogród na glinie
waldek727 19:34, 29 lip 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Nie wiem Małgosiu czy Twoja chryzantema zawiera alkaloid zwany pyretryną ponieważ tu głównie o nią chodzi. Spróbuj zrobić z niej wywar, rozcieńcz 1/10 i zrób oprysk rośliny na której zauważysz np mszyce. Po kilku godzinach powinnaś już zauważyć pierwsze efekty.
Jeżeli zadziała, to możesz wykonywać tym roztworem opryski wszystkich zagrożonych roślin profilaktycznie.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Malgosik 09:58, 13 sie 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
waldek727 napisał(a)
Nie wiem Małgosiu czy Twoja chryzantema zawiera alkaloid zwany pyretryną ponieważ tu głównie o nią chodzi. Spróbuj zrobić z niej wywar, rozcieńcz 1/10 i zrób oprysk rośliny na której zauważysz np mszyce. Po kilku godzinach powinnaś już zauważyć pierwsze efekty.
Jeżeli zadziała, to możesz wykonywać tym roztworem opryski wszystkich zagrożonych roślin profilaktycznie.


dzięki
____________________
Ogród na glinie
Malgosik 09:59, 13 sie 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
czym pryskać przeciw dorosłym opuchlakom?
bo do ziemi leję wrotycz, ale dorosłe nadal żerują i składają jaja...
____________________
Ogród na glinie
Mazan 12:50, 13 sie 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Malgosik

Jeśli interesuje Cię ten problem przeczytaj:
rozanski.li/?p=913
Łatwe do wykonania i podobno skuteczne. Link przepisz.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Malgosik 14:03, 13 sie 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
dzięki
poczytam
____________________
Ogród na glinie
Pszczelarnia 16:33, 17 sie 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Róże kupione w profesjonalnej szkółce w stanie "zagrzybienia", po posadzeniu natychmiast opryskane octanem wapnia.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Krys 16:54, 17 sie 2015


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Pszczelarnia napisał(a)
Róże kupione w profesjonalnej szkółce w stanie "zagrzybienia", po posadzeniu natychmiast opryskane octanem wapnia.


Tez stosuje octan wapnia,efekt podobny jak u Ewy,choc przez upaly znowu troche widac grzyby ,jak przestanie padac bo nareszcze u mnie troche pada to znowu pryskam
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
07_Rene 13:03, 29 kwi 2016


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Na moich różach pojawiły się mszyce. Mam zamiar zrobić oprysk roztworem mydła potasowego o zapachu czosnku, na etykiecie znalazłam informację, że oprysk wykonać należy najlepiej wieczorem.
W internecie wyczytałam, że opryski z mydła można łączyć równocześnie z innymi ekologicznymi miksturami typu gnojówki, wywary. I tu rodzi się mój dylemat. Mam wywar ze skrzypu polnego, ale on najlepiej ponoć działa w słońcu.

Kiedy wykonać oprysk łącząc mydło potasowe i wywar?
Czy może lepiej zrobić dwa osobne opryski? Mydłem wieczorem, skrzypem polnym rano?
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
Mazan 15:59, 29 kwi 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
07_Rene

Mydło jako emulsja tłuszczowa jest wzmacniana dodatkowo wyciągami roślinnymi, choć sama działa podobnie do preparatów olejowych /Promanal, Treol i in./. Wymieszana z wywarem roślinnym przedłuża jego działanie i nie ma znaczenia czy wywar ze skrzypu będzie podany w południe czy wieczorem. Tłuszcz chroni przed spłynięciem, tak jak każdy adiuwant jednocześnie zwiększając skuteczność zabiegu.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies