Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

Joku 10:20, 29 lip 2014


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12145
Bardzo dobrze przezimowała barbula, mam nadzieję że ładnie zakwitnie.



Jeżówki też posiadam, trzeba powiększyć kolekcję Tło zapewnia sąsiad a szałwia do przycięcia.



"Zabytkowy" tojad z rodzinnego ogródka



Ten fragment z boku tarasu czeka na ostateczne zagospodarowanie. Póki co wolne miejsca wypełniają chwasty

____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Joku 10:24, 29 lip 2014


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12145
Róże póki co małe, aklimatyzują się .

Comte de Chambord



i przypalona przez słońce Ascot. No cóż, cienia u mnie brakuje



____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Joku 10:33, 29 lip 2014


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12145
Nad "tyłami" pracuję , jest nadzieja że bardzo "ozdobny" płot zniknie pod gęstwiną liści powojników i bluszczy. Jeden z powojników (Solidarność) padł zaraz po posadzeniu. Chyba przyczyną był uwiąd, albo susza.



Wykorzystanie materiałów "z odzysku" a raczej pozostałości , zarazem próba zaoszczędzenia sobie roboty (ścieżki wysypane żwirkiem). Te fragmenty, które jeszcze nie zostały zakryte szybko opanowują chwasty.



____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Joku 10:36, 29 lip 2014


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12145
Witam nowego gościa Zieloną Przystań! dziękuję za dobre słowo.
Na koniec fragment "leśnego zakątka" z nową paprocią (kupiona jako NN) i funkią. Barwinek zyskał trochę cienia co mu bardzo odpowiada. Zaczął lepiej się rozrastać i zrobił się zielony.





Poprawiam się: to nie barwinek tylko runianka (ależ ten barwinek wrył się w moją pamięć ).
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Joku 10:52, 29 lip 2014


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12145
KasiaWB napisał(a)
Jolu, z przyjemnością oglądam Twoje rabaty wszystko się tak rozrosło i widzę też nowe roślinki fajnie wyszło to zejście na drugi poziom trawniczka
a co to za malinowa róża na prawo od lawendy ? jakaś pięknotka
Pozdrawiam


Fakt, rośliny się rozrosły, ale ciągle są puste miejsca, co mnie bardzo drażni. Muszę pomyśleć jak to zmienić.
Ta róża, o którą pytasz Kasiu to Ascot. Pierwsze kwiaty u mnie. Mam jeszcze jedną posadzoną w pobliżu, ale ta wyraźnie pozostaje w tyle.

Dodam że to zejście wymaga korekcji, jest mało praktyczne zwłaszcza przy przejeżdżaniu kosiarką na drugi poziom.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Ozz 10:54, 29 lip 2014


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Joku napisał(a)
Jolu czy ten piękny powojnik to przypadkiem 'Alyonushka'? Mam go właśnie i myślę jak go przypiąć do płotu, bo nie dopatrzyłam, że on się nie pnie (jak róże).
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
Joku 11:08, 29 lip 2014


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12145
Ozzi, ten powojnik ma nazwę "Heather Herschell". Zgadza się że sam się słabo czepia podpory. Ale jakoś sobie radzi. U mnie rośnie przy metalowej podporze, w razie potrzeby pomagam mu się piąć podwiązując tu i ówdzie. Myślę że do płotu da się go łatwo podwiązać. Ja dałam mu właśnie taką podporę bo wtedy jeszcze nie wiedziałam kto będzie mieszkał po sąsiedzku, nie chciałam się narażać przyszłemu sąsiadowi ( sąsiedzi okazali się bardzo sympatyczni, tworzymy fajną grupę razem z naszymi sąsiadami zza ściany).
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
hania 23:23, 13 sie 2014


Dołączył: 21 lut 2011
Posty: 2601
Jolu ale podrosło wszystko za chwilę będzie busz!! jak u mnie
____________________
Hania - Dwa światy-Wizytówka
monteverde 00:00, 14 sie 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Joku napisał(a)
Ozzi, ten powojnik ma nazwę "Heather Herschell". Zgadza się że sam się słabo czepia podpory. Ale jakoś sobie radzi. U mnie rośnie przy metalowej podporze, w razie potrzeby pomagam mu się piąć podwiązując tu i ówdzie. Myślę że do płotu da się go łatwo podwiązać. Ja dałam mu właśnie taką podporę bo wtedy jeszcze nie wiedziałam kto będzie mieszkał po sąsiedzku, nie chciałam się narażać przyszłemu sąsiadowi ( sąsiedzi okazali się bardzo sympatyczni, tworzymy fajną grupę razem z naszymi sąsiadami zza ściany).

Jolu zaciekawił mnie ten powojnik różnolistny, mam Alionuszkę i Dianę w podobnych kolorach ale chyba sobie i tego kupię bo późno kwitnie ładnie się rozrasta? pozdrówka aha a ta żółta kokoryczka w taka okrągłą kępkę rośnie?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
grembosia 00:27, 14 sie 2014


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 2748
Jolu, ależ pięknie się wszystko rozrosło. Dawno nie byłam i widzę, że sporo pracy za Wami. Pozdrawiam.
____________________
Grembosia- spacerkiem po ogrodzie *** Wizytówka 2014
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies